Persut ovat aika lailla merkityksetön puolue. Oman aikansa se kukoistanee, mutta jo ensimmäinen hallituskausi saa aikaan puolueen kannatuksen romahtamisen. Siinä vaiheessahan äänestäjille valkenee, että kaiken vastustaminen vain ei auta. 🤣🤣🤣
Tosiasiat...
Anonyymi
27<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Persut on pelkkä kuohittu rakkikoiralauma, joka ei kelpaa edes isäntänsä ovivahdiksi. Syystä että se voi purra vaikka isäntäänsä.
Persut onkin politiikassa pelkkä pelle, itsensä yhä uudelleen ja uudelleen munaava pellehermannien armeija, joka vetää puoleensa kaikkia, jotka ei erota faktaa fiktiosta.
Li ja vassarit siinä todella pelkkää saippukupla. Puolueen voisi lopetta ihan turhanpäiväisenä, ensi vaaleissa ei tule saavuttamaan äänikynnystä.
Persut on tällähetkellä, kaikkien mediatalojen teettämillä gallupeilla Suomen suurin puolue. Märehdi sitä vihervassarinatzi näin yömyöhällä.
hee
Perussuomalaisilta puuttuu ihmisrakkauden kyky ja sen myötä persujen impotenttitouhuilu Eduskunnassa on aivan turhaa joutotyötä verovaroilla. -Eiks je?
Sittenhän persut on samallatasolla kuin nämä vihervassarinatzien ihanoimat isiskummitukset eli murhaaja/orjuuttajaäidit.
Ei herranen aika voi olla totta ! Ottiko se vaalimenestys noin jumalattoman koville että aina vaan se kalvaa niin että ette nukkumaan pysty ? Tuo on jo koomista. Odottakaas seuraavat vaalit...sitten ette nuku vuoteen !
Kyllä vihervasemmiston toiminta valitettavasti kasvattaa persujen kannatusta koko ajan. Mitä nykyinen hallituskoalitio luulee hyötyvänsä siitä.
Persukupla paisuu ja kohoaa, kunnes poksahtaa kansan silmille, haisten tosi pahalle.
-Niin on käynyt jo ennenkin. Valitettavasti.
Rinteen ja Ohisalo politiikka kasvattaa päivä,päivältä persujen ja kokomuksen kannatusta. Suomalaisten tuki ei vain riitä jihadistien ja muiden loisia hyysäävien puolueiden kannattamiseen.
Persut on turha puolue, koska se huolii ympärilleen kaikki ihmisvihaajat ja ennen kaikkea, persuilla ei ole mitään muuta poliittista linjaa kuin se, etä ne vastustaa nykymenoa.
Mikä helkkarin hullu puolue edes harkitsisi yhteistyötä tuon rakkikoiralauman kanssa, se kun voi purra ketä tahansa ja koska tahansa, vaikka Jussia.
Persun koira voi purra , mutta vihervassarin tukema jihadisti voi poksauttaa pommin missä menee myös näiden tukijoita.
Vasurit on turha puolue, koska se huolii ympärilleen kaikki rasistit, ihmisvihaajat ja ennen kaikkea, vasureilla ei ole mitään muuta poliittista linjaa kuin se, etä ne vastustaa suomalaisuutta.
Mikä helkkarin hullu puolue edes harkitsisi yhteistyötä tuon rakkikoiralauman kanssa, se kun voi purra ketä tahansa ja koska tahansa, vaikka Anttia. ..
"Persut ovat aika lailla merkityksetön puolue" ...no ei todellakaan kun siitä tässäkin foorumissa jauhetaan yötä päivää ja joka ikiseen puheenaiheeseen vasurit ymppäävät persuttelun. Se on hyvä . He pitävät Perussuomalaiset kaikkien mielessä kokoajan ja kukaan ei pääse unohtamaan ketä pitääkään taas seuraavissa vaaleissa äänestää. Kiitos ilmaisesta tuestanne !
Aloittaja on asiassa täysin oikeassa. Persujen nykykannatus ei ole mikään matemaattinen vakio.
Olet siis itsesi kanssa samaa mieltä, heeee heh eh heh ehehheeh
Valitettavasti Suomen kansa on toista mieltä.
"Persut ovat aika lailla merkityksetön puolue."
Kyllä näin on. Miten hallitukseen kelpaamaton puolue voiskaan olla merkityksellinen!
Persut kuvittelevat, että entistä kovemmalla doping... anteeksi trollauksella he saavat ensi vaaleissa niin valtavan äänivyöryn, että pääsevät varmasti hallitukseen.
Persujen kuvitelma ei kuitenkaan tule toteutumaan, koska mikään ei viittaa siihen, että he edes yrittäisivät kehittyä hallituskelpoiseksi puolueeksi.
Napakasti naulattu! Peukutan.
Persut ovat loppujen lopuksi räyhäävä ja vihamielinen puolue, jonka kannatus romahtaa ja jää onneksi vain paha muisto suomalaisten hölmöydestä!
Onpa näkökykyisesti ennustettu!
(tuon viestin takana on varmasti joku fiksu)
Onnittelut!
Wanha suomalainen sanalasku:
"sokeakin Räyhä-WaSSari persun löytää"
Vasemmistoliitto ovat aika lailla merkityksetön puolue. Oman aikansa se kukoistanee, mutta jo tämä hallituskausi saa aikaan puolueen kannatuksen romahtamisen. Siinä vaiheessahan äänestäjille valkenee, että kaikkien vappu-kusettaminen vain ei auta.
Aikalailla jos ei lailla ajassa dingdingding, kerrankos tosiasiat on edessä.
Persut on merkityksellinen puolue vain, kun etsitään esimerkkejä "runsaasti trollaavasta (eli runsaasti valehtelevasta) suomalaisesta nykypuolueesta".
Aikansa se trollauskin vain kukoistaa, kunnes loputkin kansasta tajuaa, millaisesta vedätyksestä on kysymys.
Vasemmistoliitto ovat aika lailla merkityksetön puolue. Oman aikansa se kukoistanee, mutta jo tämä hallituskausi saa aikaan puolueen kannatuksen romahtamisen. Siinä vaiheessahan äänestäjille valkenee, että kaikkien vappu-kusettaminen vain ei auta. ..
Vasurit on turha puolue, koska se huolii ympärilleen kaikki rasistit, ihmisvihaajat ja ennen kaikkea, vasureilla ei ole mitään muuta poliittista linjaa kuin se, etä ne vastustaa suomalaisuutta.
Mikä helkkarin hullu puolue edes harkitsisi yhteistyötä tuon rakkikoiralauman kanssa, se kun voi purra ketä tahansa ja koska tahansa, vaikka Anttia.
Anttihan antoi eläkeläisille peräti 19 euroa, ennen veroja.
Loput 81 euroa menee verotta kremliin kiitokseksi putinille vaalituesta.