Aina saa lukea lehdistä miten joillakin käy tuuri ja löytävät elämänsä onnen -asiassa kuin asiassa.
Minulla kun ei vain sellaista tuuria käy. Olisi ihana löytää ystävä jonka kanssa jakaisi tätä elämää, haaveilisi tulevaisuutta ja tekisi ihania asioita. Mutta kun en ole mallin mitoissa, some- hienossa ammatissa, olen yksinäinen, niin tässäpä sitä vain haaveillaan.
Tiedän, jokainen on oman onnensa seppä mutta aina kun kaikki ei riipu itsestään vaikka sitä kuin yrittäisi.
Olisiko minullakin joskus edes hitunen onnea?
1
96
Vastaukset
- Anonyymi
Onni ei tule odottamalla. Lehdet ovat täynnä huttua.
Kauneuskin on katoavaista. Luuletko että on hienoa jos kumppani arvostaa vain ulkoista olemusta? Ulkoiset puitteet kunnossa, mutta sisältö puuttuu, ei mielestäni ole elämisen arvoista elämää. *Yllätys ero* ei liene yllätys kuin toimittajille :)
Sinulla on siis ammatti. Olet töissä. Olet jo paremmassa asemassa kuin moni muu.
Some elämä ei ole seksikästä eikä oikeaa elämää.
Jos ulkoinen olemuksesi ei itseäsi miellytä, voit aina tehdä asialle jotain.
Tee itsellesi jokapäivä joku asia mikä miellyttää. Usko että sinulla on lupa olla onnellinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614308KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1373021Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452352Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?452254- 241873
- 911832
- 281586
- 221539
- 1481384
- 321200