Aina saa lukea lehdistä miten joillakin käy tuuri ja löytävät elämänsä onnen -asiassa kuin asiassa.
Minulla kun ei vain sellaista tuuria käy. Olisi ihana löytää ystävä jonka kanssa jakaisi tätä elämää, haaveilisi tulevaisuutta ja tekisi ihania asioita. Mutta kun en ole mallin mitoissa, some- hienossa ammatissa, olen yksinäinen, niin tässäpä sitä vain haaveillaan.
Tiedän, jokainen on oman onnensa seppä mutta aina kun kaikki ei riipu itsestään vaikka sitä kuin yrittäisi.
Olisiko minullakin joskus edes hitunen onnea?
1
146
Vastaukset 1
- Anonyymi
Onni ei tule odottamalla. Lehdet ovat täynnä huttua.
Kauneuskin on katoavaista. Luuletko että on hienoa jos kumppani arvostaa vain ulkoista olemusta? Ulkoiset puitteet kunnossa, mutta sisältö puuttuu, ei mielestäni ole elämisen arvoista elämää. *Yllätys ero* ei liene yllätys kuin toimittajille :)
Sinulla on siis ammatti. Olet töissä. Olet jo paremmassa asemassa kuin moni muu.
Some elämä ei ole seksikästä eikä oikeaa elämää.
Jos ulkoinen olemuksesi ei itseäsi miellytä, voit aina tehdä asialle jotain.
Tee itsellesi jokapäivä joku asia mikä miellyttää. Usko että sinulla on lupa olla onnellinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571