https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006188561.html
Tämäkin kaveri oli ennen vaaleja pidätettynä. Asia salattiin äänestäjiltä poliisin avulla. Yle salasi Seinäjoen arabi kevät dokumentin jne.
SDP sai pienen vaalivoiton ainoastaan salailun avulla. Mikäli al-Tae kirjoitukset ja tämä pidätys olisi julkaistu olisi Perussuomalaiset voittaneet. Hävettäisi olla demari!
Paljon asioita salattiin vaalien yli!
10
136
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä tämä "Eno" on tavoiltaan putkospersuja eikä demareita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jo tilastot sen kertoo, suvakot lukutaidottomia.
https://yle.fi/uutiset/3-9251395Syy tilastopiikkiin ei ole välttämättä pelkkä tehtyjen rikosten määrän kasvu, vaan myös se, että rikoksista ilmoitetaan poliisille aiempaa herkemmin.
– Se, onko seksuaalirikosten faktinen määrä kasvanut, on tietysti tutkimuksen paikka. Onko tapahtunut näin, vai onko käynyt vain niin, että tämä niin kutsuttu pimeä massa on saatu ihmisiä aktivoimalla entistä enemmän esille, sanoo rikosylitarkastaja Juha Laaksonen Helsingin poliisista.
Rassukat ja nassukat ovat lukutaidottomia. Putkonen sai syytteen raiskauksesta, kun sillä oli niin iso, että teki kipeää.
Persuilla on ja ne ovat ryhtyneet kasvamaan.- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Syy tilastopiikkiin ei ole välttämättä pelkkä tehtyjen rikosten määrän kasvu, vaan myös se, että rikoksista ilmoitetaan poliisille aiempaa herkemmin.
– Se, onko seksuaalirikosten faktinen määrä kasvanut, on tietysti tutkimuksen paikka. Onko tapahtunut näin, vai onko käynyt vain niin, että tämä niin kutsuttu pimeä massa on saatu ihmisiä aktivoimalla entistä enemmän esille, sanoo rikosylitarkastaja Juha Laaksonen Helsingin poliisista.
Rassukat ja nassukat ovat lukutaidottomia.Opettele sinäkin viherlasien takaa lukemaan.
https://www.nykysuomi.com/2017/03/23/tilastokeskus-julkaissut-selvityksen-ulkomaalaisten-rikoksista-kasvua-joka-saralla/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jo tilastot sen kertoo, suvakot lukutaidottomia.
https://yle.fi/uutiset/3-9251395ketkä on luoneet ympäristön otolliseksi suomessa-tottakai mamu käyttää lihapataa hyväksi
maahanmuutto 2015
- Anonyymi
orbanin unkarin malli on aika hyva oikeusturva suomalaiselle naiselle ja tytölle
aikuiset naiset hakee kyllä seksin itse vaikka gambiasta
PS taas gallupissa nosteessa- Anonyymi
Pakolaiset valitaan nykyisin vihepipertäjien sexihalujen perusteella. Siiderivalaat haluavat muslimimiehiä, koska nämä pitävät lihavista naisista.
- Anonyymi
Eiks tän palstan tarkoitus ole keskustella perussuomalaista,. Olenko ymmärtänyt väärin??
- Anonyymi
Ei täällä keskustella perussuomalaisista, tuntuu olevan tarkoitus valehdella perussuomalaisista.
"Antakaa määki huudan määki olen kännissä"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,714245Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt172710Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242417Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod152412Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072203Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1092183Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6071937MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141915Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673