Enoa epäillään 12 seksuaalirikoksesta

Anonyymi

"Rikosten uhreiksi on poliisin tämänhetkisen tiedon mukaan joutunut ainakin kaksitoista tekoajankohtana alaikäistä tyttöä. Poliisi epäilee miestä muun muassa useasta törkeästä raiskauksesta ja törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä. Rikoksista epäilty on vangittu".

https://www.extrauutiset.com/enoa-epaillaan-12-seksuaalirikoksesta-poliisi-kartoittaa-muita-uhreja/

Esitutkinnassa on selvinnyt, että nuoret viettivät aikaa miehen asunnolla, koska mies tarjosi alaikäisille alkoholia ja huumaavia lääkkeitä. Miestä on kutsuttu nuorten keskuudessa nimellä ”Eno”.

– Pyydämme, että kaikki, jotka epäilevät joutuneensa rikoksen uhriksi tai tietävät mahdollisesti jotain, joka voisi olla hyödyksi asian selvittämisessä, ottaisivat meihin yhteyttä. Kyseessä on vakava rikoskokonaisuus, jonka selvittämisessä uhrien ja todistajien tiedoilla on suuri merkitys, Asmundela korostaa.

Osa uhreista on tänä päivänä aikuisia, ja teoista on voinut kulua jo useita vuosia. Siitä huolimatta tiedot ovat asiakokonaisuuden selvittämisen kannalta merkityksellisiä, ja teoista saatetaan edelleen voida tuomita rangaistus.

Yhteydenotot pyydetään tekemään sähköpostitse osoitteeseen [email protected]. Henkilön ei tarvitse tietää, onko hänelle tai jollekin toiselle tehty asia rikos tai minkä rikoksen tunnusmerkistön teko täyttää.

Asian selvittäminen on poliisin tehtävä. Poliisi pyytää, että kaikki tutkintaa hyödyntävät tiedot välitetään asianmukaisesti poliisille ja muistuttaa, että myös voimakkaita reaktioita herättävistä tapauksista esimerkiksi sosiaalisessa mediassa käytävä keskustelu on pidettävä asiallisena.

Syytteen nostamisen määräpäivä on 11.9.2019. Syyttäjä on Elina Hyppönen.

Poliisi tahtoo suojella uhreja, eikä siksi kerro julkisuuteen tarkempia tietoja uhreista tai yksityiskohtia tapauksista.

35

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tällaiset "enot" ja muut muslimitaustaiset lapsiraiskaajat ovat ilmeisesti suomen uusi normaali. Taakanjakoon perustuen, näitä suorastaan pumpataan suomeen tulevaisuudessa. Bryssel kertoo kuinka monta ja mistä, ja Suomi tulee nykymenolla ja sopimuksilla sanomaan: - Kyllä. On todella huolestuttavaa ja äärimmäisen järjetöntä toimintaa politikoiltamme.

      • Anonyymi

        Olihan meilläkin Väinämöinen ja Jammu-setä.


      • Anonyymi

        Näitä tietyn uskonnollisen etnisyyden omaavia lasten hyväksikäyttö- ja raiskaustapauksia on ollut viime vuosien aikana aivan liikaa, suhteutettuna maassamme olevien ulkomaalaisten henkilöiden määrään. Ovat rajusti yliedustettuina. Tämä kertoo hyvin paljon tulijoiden tarkoitusperistä.


      • Anonyymi

      • No siellä Tampereella taitaa noita " Enoja " olla paljon ? Että silleen.


      • Anonyymi

        Mohammed El Fatimia kutsutaan lehdissä tuttavallisesti "enoksi"? Minkä ihmeen takia? Yritetäänkö antaa kuvaa, että kyseessä oli suomalainen tekijä?


      • Anonyymi
        Että_silleen kirjoitti:

        No siellä Tampereella taitaa noita " Enoja " olla paljon ? Että silleen.

        kepuhallitus lupasi asunnot neitsyet ja kela kortin niille


    • Anonyymi

      Juu ja tälläinen eno uutisoinnin ansiosta taas pelkät otsikot läpilukevat mummot luulevat, että kyseessä on joku suomalainen sukulais eno.

    • Anonyymi

      Mistä nuoret saivat päähänsä kutsua tyyppiä enoksi ?

      • Anonyymi

        en tiedä kuuluuko -eno osa nimeen oikeasti, mutta pienel haullahan tämän tyypin nimet ja osoitteet on aika julkisia sen omis musiikki sivuis ja facebookis

        kaverilista tuntuu olevan, siel jollain iso perus suomalaiset logo.. ei yllätys


    • Anonyymi

      Mistäpäin ukko on syntyjään?

      • Anonyymi

        Oliko marokosta, tai algeriasta? Nimi ja ranskankieli viittaa hyvin vahvasti juuri noihin maihin.


    • Anonyymi

      huvittavaa ku kaverilistalla vilkkuu jättimäinen persu logokin jollain ja muuta hirviötä kera päiväkoti yhteyksiä näkyy noi olevan..
      no ehkei nä tienny toki tai tiesivät, onko kyseessä jäävuore huippua persu taustalla ?

      älä usko mitä näet, usko mitä tapahtuu, näin se vaa menee

    • Anonyymi

      Yksittäistapaus

      • Anonyymi

        eritreasta egyptin rajalta asuu nuorisosäätiön asunnossa kepun suojatti


    • Ne on nämä ammattitaitoiset insinöörit kerkeävää porukkaa ja välimereltä tulee lisää.

      • Anonyymi

        Nyt halataan ISOSTI koko kehitysmaailmaa, koska EU käskee, ja ne vaan voi..... ja pikkutyttömme halaavat vieläkin isommin, ja ilman vaatteita...selällään. Lapset maksavat pakkoseksillä, kun suomalaiseksi itseään kutsuva poliitikko luo ja edistää uraansa brysselin ja berliinin silmissä. Sairasta. Kiitos poliitikot!


    • Anonyymi

      Yksittäistapauksesta ei pidä vetää rasistisia johtopäätöksiä.

      • Anonyymi

        Näitä "yksittäistapauksia" oli maassa 2018 tapahtuneista ilmoitetuista raiskauksista yli neljäsosa. Ei taida noita yksittäistapauksia kuitenkaan olla vielä neljäsosaa koko väestöstä? Eihän kaikki suomalaisetkaan juo alkoholia Pietarin tai Tallinan-retkillään ja silti ovat juopon maineessa.


    • Anonyymi

      Kun unohdetaan nämä aniharvat jotka ovat hiukan hairaantuneet, niin loput maahanmuuttajista ovat Suomen tulevaisuus. Onneksi meillä on vastuullinen hallitus joka ymmärtää solidaarisuuden merkityksen. Myös kehitysavun lisääminen vähintään YK:n vaatimalle 0,7 % BKT tasolle on todella tärkeää. Voimme myös hyötyä siitä, että otamme aina osamme Välimeren ylittäjistä. Voimme edistää mainettamme jos tavoittelemme joka vuosi näistä hädänalaisista noin 5 000 - 10 000 hengen muuttovoittoa.

      • Anonyymi

        Olet eksyksissä.
        Sinä ja hallitus meinaatte, että se mukavan naisen ja miehen maine sitten elättää? Saatatte myös erehtyä.
        Minusta hallituksen vastuu on pitää huolta suomalaisista, eikä ensisijaisesti syytää rahaa Afrikan taistelevien heimopäälliköiden sotiin. Kehitysavun lisääminen takaa jatkossakin sen, että yhä useampi mamu, käsityksesi mukaan tulevaisuutemme, tulee tänne ihmettelemään missä ay-Antin taikaseinä, mistä tuo sitä ilmaista rahaa lappoo, on.
        Mikä tarve meillä on muuttovoittoon? Vihervasurit rummuttavat kuinka suomalainen elämäntyyli ja tavat saastuttavat koko maailman ja sinä olisit tuottamassa tänne vuosittain 10000 saastuttajaa lisää? Mikä logiikka?


      • Anonyymi

        Mene hyvä ihminen ja tarkistuta pääsi. "Näillä maahantulijoilla" (afrot, arabit, länsiaasian musulit) ei rakenneta mihinkään tulevaisuutta. Eivät ole saaneet mitään aikaan lähtömaissaan, ja täälläkin ryminä vain negatiivista. Jos tulijoina olisivat Thaikut, Vietnamilaiset, Filipinot, jne... homma toimisi. Ihonväri ei ratkaise yhteiskuntakepoisuutta, mutta etninen ja uskonnollinen lähtötaso rajoittaa sitä todella raskaasti. Perusteluina kattavat rikostilastot eri EU-maiden rikoksista 2010 luvulta. Eroa on ja raakasti.


    • Anonyymi

      Eno ei ehkä ole vielä kotoutunut.

      • Anonyymi

        Jup...eno veteli lonkkaa ensin ranskassa, ja sitten rantautui suomeen. Elänyt täällä vuodesta 2006, eikä vielä kyennyt sisäistämään, ettei 12-15v pikkutyttöjä saa nus**a ja huumata tiedottomaksi, ja sen jälkeenkään nuss*a. Vika kotoutusohjelmassa, vaiko vastaanottajan uskonnon sekoittamalla köyhäpäällä?


    • Anonyymi

      Naisilla olis mahdollisuus nostaa metakka näiden kutsuttujen tekemistä seksuaalirikoksista, mutta mitä vielä.
      Monta sataa suomslaisnaista on mennyt irakilaisten kans v. 2015 jälkeen naimisiin. Tottakai Lähi-Idästä lappaa miehiä, kun heidät otetaan avosylin vastaan.
      Suomalaiset miehetkin olis kiinostuneita irakilaisista naisista, mutta mustasukkaiset muslimit tappavat tyttönsä mieluummin kuin hyväksyvät seurustelun meidän kristittyjen kanssa. Melkoista suvaitsevaisuutta, vai mitä suvaitsevaiset?

    • Anonyymi

      Missä viipyy #metoo/eno????

      • Anonyymi

        Tarkoitatko sitä karvahattupäistä enoa?


    • Anonyymi

      Eno tulee viikonlopuksi kylään, pitääkö olla huolissaan ?

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Uskallanko enää vierailla Enontekiöllä? Onkohan siellä tekeillä noita lisääkin?

    • Anonyymi

      suomen tytöille on tehtävä ympärileikkaus jaommeltava toosa umpeen,,,se suojaa

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      86
      1699
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      17
      1075
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      98
      1027
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      952
    5. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      91
      794
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      146
      759
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      754
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      49
      681
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      674
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      661
    Aihe