Raha rankaisee

Itse itselle rahaa antaen, toimii SDP/Niina Malmi.

Malmi itse on asiasta kovin vähäsanainen.


https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/hs-kansanedustaja-niina-malmin-saamaa-vaalirahoitusta-tutkitaan-mahdollisena-säätiörikoksena/ar-AAF4zhl?ocid=spartandhp&MSCC=1564507526
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tyypillinen demari.

Äänestä
Aloittaja

Raha se on joka laittaa suupielet hymyyn.
Ja sitten kun palajstuukin väärinkäytöksiä, niin onkin ahdistus.
Ja muuten puhelias muuttuu mököksi.

Äänestä

Demareiden ohjelmaan kuuluu se, että kaikki mahdollinen yhteiskunnan raha on saatava heille. Ja hyvin ovat onnistuneet siinä kansan kusetuksessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


räkäpää kirjoitti:

Itse itselle rahaa antaen, toimii SDP/Niina Malmi.

Malmi itse on asiasta kovin vähäsanainen.


https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/hs-kansanedustaja-niina-malmin-saamaa-vaalirahoitusta-tutkitaan-mahdollisena-säätiörikoksena/ar-AAF4zhl?ocid=spartandhp&MSCC=1564507526

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu