Pietarsaarelaisten väkivaltaisuus

Anonyymi

Oli karmeaa luottavaa Jaakon päivien väkivaltaisuus. Onneksi emme lähteneet paikalle! Eikä tämä ole ensimmäinen kerta kun esim. Koulupuistossa tapahtuu kauheita. Mikä ihme pietarsaarelaisia vaivaa???

9

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisikohan jälleen ollut kyse ihonväriltään hiukan tummemmista "suomalaisista"?

      Ne ovat varmasti viettäneet paljon aikaansa aurinkoa ottaen, koska rusketus on tarttunut niin hyvin.

    • Anonyymi

      Miten jos...
      Palkkaisivat tähän koulupuiston lavan suureen eventtiin järjestysmiehiä ja ihan noin oikeita sellaisia ?
      Antaa näiden vapaakirkkojen hengellisten partioiden hoitaa oma tonttinsa...

      Sillälailla vaikka on ihan avoin ja ilmainen yleisötilaisuus, hieman valvontaa ja selkäreppujen, että juhlakuntoisuuden tarkastelua.
      Ja kun on sitten jo tiedossa aika ja paikka missä se toisen ihmisen huitominen perinteisesti tapahtuu. Suljetaan se koulupuisto tilaisuuden loputtua ja ohjataan ihmiset sieltä pois.
      Näin muualla "isoissa kylissä" tehdään, niin miksi ei täälläkin...

    • Anonyymi

      Vaikuttaa järjestyksen valvonta tosi amatöörimäiseltä. Ja vielä kun tiedetään, että Koulupuistossa perinteisesti tapahtuu.

    • Anonyymi

      Rantaruottalaisten juhla eipä tullut isoa vahinkoa jos jollain tuli nenä kipeäksi.

    • Anonyymi

      vastapalloon vastapalloon hyökkäys on paras puolustus

    • Anonyymi

      Ammattilaiset hoitamaan järjestyksenvalvontaa.Ei tälläisiä amatöörejä.

    • Anonyymi

      Olin paikalla 2019 ja aika monta eri tappelua 5 minuutin sisään samassa ringissä..

      • Anonyymi

        pietarsaareen on kai aina välillä muuttanu sakkia vaasasta ja kokkolasta niin sitä sakkia


    • Anonyymi

      Venäläisissä aatelissuvuissa joita Suomeen on pesiytynyt aikanaan pakoon Leniniä ja Stalinia vallitsee pimeä tapa, kiiraslapsikasvatus.. Lapselle luodaan jo syntymästä asti perhehelvetti. Vanhemmat voivat näennäisesti riidellä rajusti ja luoda pelottavan ja turvattoman ilmapiirin lapselleen. Tämän tarkoistus on paitsi rikkoa lapsen mieli niin tehdä hänestä myös tunteeton jotta ympäristön ihmiset vihaisivat häntä. Lapsen kasvattamiseen kuuluu myös hänen eristämisensä ja ystäväpiirin kasvun estäminen. Eristäminen aloitetaan jo varhaisessa murrosiässä levittämällä lapsen vanhempien ja sukulaIsten toimesta mustamaalaamalla lasta. Eristämällä hänet jo nuorella iällä voidaan häntä alkaa kasvattaa jo valmiiksi leimattuna. Lasta kasvatetaan myös hedonistiseksi ja moraalittomaksi jotta hänestä saataisiin ympäristön silmissä vihattavampi. Kaiken tarkoituksena on yllyttää lapsen ympäristön ihmiset surmaamaan hänet vaikka jo varhaisella aikuisiällä.

      Aina tämä ei onnistu ystävänikin on toistaiseksi säilynyt elossa sen ansiosta ettei moraalittomuus ja hedonismikasvatus ole onnistunut. Kasvatuksen tarkoitusperästä ei ole minulla täyttä varmuutta. Onko kysymyksessä lapsen uhraaminen demonille kuten ystäväni epäilee. Vai onko tarkoitus tehdä lapsesta sanansaattaja, joka veisi kasvattajastaan hyvät uutiset ja hyvän mainoskuvan taivaanportin vartijalle. Tähän viittaisi se, että kasvattajat vuorotellen myös saattavat hemmotella kasvatettavaa lasta ja antavat ympäristön ihmisten suorittaa näkyvän kiusanteon ja kurittamisen.

      Olen kuullut varsinkin Johan Bäckmanin tekevän numeroa Venäläisessä mediassa siitä, että Venäläisperheiden lapsia huostaanotetaan Suomessa. Voivatko huostaanotot olla yhteydessä tähän tapaan

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      66
      2382
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      65
      1115
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1077
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      650
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      648
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      571
    Aihe