Penispumppua kaipaan:)

Penispumppu hakusessa- Olisko sinulla?

9

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onko penispumppua löytynyt lainaan? Olisi mukavaa saada opastusta ja vaikka malliksi joku näyttäisi miten se toimii ja kokeilla .Ennenkuin ostaa itselle.

      • Anonyymi

        On..muuten kätevä,mutt varottava ettei liikaa anna painetta ,voi satuttaa paisuva kudosta...
        Pitkällä käytöllä,saa mittoja .Mutt maltilla näin pumpata...gutaa tekee kun laukiaa


      • ei vielä -hankitko?


    • En ole vielä hankkinut,olisi kiva ensin kokeilla.Opastaja voisi ensin näyttää kuinka kauan ja suureksi voi pumpata.Sitten voisi kokeilla itse. Ja miten pumpattu kalu sitten vaikuttaa runkkaukseen ja mahdollisesti suuhun ottoon,mahtuuko edes suuhun.

    • Anonyymi

      Ei se mitään kasvata , mut ihan kiva lelu .

      • Anonyymi

        Kyllä se vähän kasvaa kunhan käyttää säännöllisesti. Etenkin saunapituus lisääntyy.


    • Tytöt hankkivat miellyttävän tunteen, kun jokin esine, esimerkiksi dildo tai pullo kiristää emättimen aukon suurimmilleen. Se on siis lisäkiristysta sen lisäksi, mitä paisuvaiskudos aiheuttaa.

      Mies ei voi ilman penispumppua luoda lisäseisotusta. Kun ei ota eteen, ei ota vaikka mitä tekisi. Tähän auttaa tilapäisesti kuitenkin penispumppu, koska ulkoinen paine vähenee ja sisäinen pysyy entisellään. Voi tuntea kyrvän seisotusta vastaavan tunteen. Mutta ei kyrpää pysty mitenkään kehittämään.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Halvat ovat ihan hyviä,mutta kahva pumppu on ehdoton. Puristettavassa pumppussa ei ole imutehoa riitävästi ja ovat hitaita. Mittarilla ei tee mitään. Pian oppii tuntemaan mikä on sopiva alipaine. Donitsi tiiviste on hyvä, niin ei tee kovakaan paine kipua sylinterin ja häpyluun välille. Kipu tulee yleensä em. jutusta, tai siitä kun nahka venyy. Siksi liuku voide on hyvä olla. Kun oppii tekniikan ja totuttelee vähitellen lyhyviin pumppauksiin (3 min.) ja sitten pieni lepuutus, niin sietää maksimi paineen. Kahva pumpusta olen mitannut alipaine mittarilla 0,7 bar. Mutta jos itse kulliin koskee, silloin on liikaa painetta.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      81
      1588
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      267
      1516
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      266
      1242
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1242
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      857
    6. 65
      834
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      64
      817
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      811
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      771
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      37
      767
    Aihe