Olemme n. Kolmekymppinen pariskunta. Olemme menossa pärnuun lomailemaan 10-12.8. Nudistiranta kiinnostaisi. Minkälaisia kokemuksia?
Pärnun nakuranta
6
1138
Vastaukset
- Anonyymi
Aivan loistava paikka.
Siellä osataan käyttäytyä.- Anonyymi
Taitaa syynä olla myös naisille pyhitetty ja aidattu oma alue.
Noin rauhoittui myös Pihlajasaari. Naisille aidattu alue. Samalla loppui myös täällä jatkuva seksipuhe tuolta alueelta.
Sama systeemi Yyteriin ja sekin rauhoittuisi.
Seurasaaresta eivät puhu oikein muut kuin ne, jotka eivät siellä käy. Niin rauhallista. - Anonyymi
Sieltä sitä "tietoa" asioista tulee D:
Tuollaiset "karsinat" on varmasti hyvä idea, mitoitus vaan sen mukaan kuinka moni sinne haluaa. Toki sekään ei takaa etteikö joku voisi sinua katsella ja kiihoittuakin. Jos sekin ahdistaa niin sitten pitäisi olla kaikille omat näkösuojat tai sitten vaan pysytellä kotona.
Mielestäni on hienoa jos löytyy paikkoja joissa naiset saavat olla rauhassa alasti ja on surkeaa kun osa miehistä ei kuulemma ymmärrä puhetta.
Ethän kuitenkaan ole kietämässä ihmisiltä mahdollisuuta tutustua toisiinsa, eli mies voi käydä esittäytymässä vaikka oltaisiinkin nakurannalla, siis kaikille avoimella?
Ovatko Pihlis,Seurasaari ja Yyteri ainoat Suomessa?
- Anonyymi
Katso naturistien nettisivuilta.
- Anonyymi
Kiitos!
Ketjusta on poistettu 31 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1162985EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje291361- 1031227
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621017Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661007Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133978- 56875
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22703- 40698
Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta110642