Eli tiedustelisin, että onko kukaan käynyt yksityisellä ultrassa vielä rakenne-ultran jälkeen, noin 20 rv:n jälkeen? Ja kuinka paljon maksaa? Oli pieni pettymys viime kerralla, kun ei nähty sukupuolta ja muutenkin oli niin nopeasti ohi! Meidän paikkakunnalla ei pääse enää kunnan järjestämään ultraan ja haluttas vielä nähdä oma vauveli ja ehkä se sukupuolikin selviäis... :)
Yksityisen ultran...
hinta
3392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minä kävin Kuopiossa yksityisellä rakenneultrassa. Olin rv 24 2. Hinta oli 150 euroa. Kelalta saan kuulemma takaisin, mutta en vielä tiedä kuinka paljon. Niin ja ihanaa kun VHS:lle sai elävää 3D kuvaa lapsesta samaan hintaan =)
Aika kallista tuo yksityisellä käyminen, mutta olen itsekin haaveillut pääseväni tuohon 3D-ultraan ja haaveeksi taitaa jäädäkin, on se sen verran kallista! Kävin kyllä alkuraskaudessa rv 8 yksityisellä ultrassa ja maksoi tuon päälle 70 euroa, mutta onko myöhemmässä vaiheessa ultra vielä kalliimpaa, siis ihan tavallinen ultra?
Vaasassa Mehiläisessä maksoi tavallinen kontrollikäynti sisältäen ultran 60 egee toimistomaksut, et yhteensä tuli n. 66€ ja kela korvas 20€