Eilen illalla Kuparivuorella kunnon bileet ulkoilmakonserin muodossa. Aivan järkyttävä jytke kuului pitkälle yli keskustan. Ilmeisesti mitään normeja eikä lakeja voi säätää tälläiseen jytkeeseen joka oikeasti aiheuttaa haittaa.
Jytinää ja pauketta Kuparivuorelta
Anonyymi
951
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hienoa musiikkia sieltä kuului ja nostaa Naantalin mainetta valtavasti kun järjestetään tälläisiä tapahtumia. Lippujen hinnat vaan aivan liian korkeita.
kävin tänään ei ollu tomppa paikal
ei välitä naantalin ...köyhistä
Musiikkia mahtuu maailmaan ja nyt oli sentään kyseessä ihan kunnon musiikkia eikä mitään nuorten bile rämpytystä.
Maailmassa on monenlaisia ääniä. Ei ulkoilmakonsertin ääni ole mikään pahin mahdollinen, varsinkin, kun ulkoilmakonsertteja on erittäin harvoin.
Eihän Naantalissa olekkaan muuta ulkoilmakonserttia kuin tämä viime perjantainen oli joten ei ole mitään syytä valittaa.
Aivan - niin harvinainen tapahtuma, että pitää hyväksyä se ääni.
Kyllä minä niin mieleni pahoitin. Ja siellä olin ihmisillä ollut ihan hauskaakin, huh.
On ollut kivaa vaihtelua normaaliin arkeen verrattuna.
Hyvä kun joskus on ohjelmaa, kunhan ei liian usein äänekästä ohjelmaa ole. Jos on kerran vuodessa, ei haittaa ketään.