Onko persut todella niin tyhmiä kuin miltä vaikuttaa?

Anonyymi

Ajatelkaapas kuinka tyhmiä persut on: kun oli vaalit, niin nämä persuttelijat äänestivät Rinnettä kun kuvittelivat sen satuiluja vappusatasesta todeksi. No sitten kun vaalit oli ohi ja satasta ei tullutkaan, niin heti vaalien jälkeisissä gallupeissa PS olikin noussut suosituimmaksi puolueeksi! Ajatelkaa nyt! Ne samat ääliöt, jotka olivat juuri pari viikkoa aiemmin äänestäneet SDP:tä, olivatkin yhtäkkiä siirtyneet kannattamaan PS:ää!! He olivat siis ihan OIKEASTI uskoneet, että Rinne antaa kaikille satasen, kunhan äänestävät SDP:tä! Mikään muu ei selitä sitä äkillistä vaalien jälkeistä SDP:n suosion laskua, joka satoi juurikin PS:n laariin. Mitään raiskauksia tai terrori-iskujahan ei siinä välissä tapahtunut, mikä olisi selittänyt tämän PS:n äkillisen vaalien jälkeisen suosion kasvun.

Kysymys kuuluu siis, että mikä mahtaa olla näiden tuuliviiri-persujen älykkyysosamäärä, kun uskoivat Rinteen vaalisatuiluja??

18

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      100nen jaetaan pienissä osissa, pidemmällä ajanjaksolla, kuten luvattu.

      • Anonyymi

        Oliko sanamuoto niin, että muutaman vuoden kuluessa, eli eduskuntajakson loppuun mennessä?

        Muistakaa, että se oli lupaus!


      • Anonyymi

        Joo, ja huomattavasti pienemmälle määrälle. Muistaakseni hän lupasi sen alle 1400e eläkettä saaville, nyt puhuu enää takuueläkkeistä joka on paljon pienempi.
        Pienenee kuin pyy maailmanlopun edellä kunnes poistuu kokonaan.
        Mutta ihan kiva, että joillakin on horjumaton usko, kunhan kestätte myös pettymykset.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo, ja huomattavasti pienemmälle määrälle. Muistaakseni hän lupasi sen alle 1400e eläkettä saaville, nyt puhuu enää takuueläkkeistä joka on paljon pienempi.
        Pienenee kuin pyy maailmanlopun edellä kunnes poistuu kokonaan.
        Mutta ihan kiva, että joillakin on horjumaton usko, kunhan kestätte myös pettymykset.

        Rinnettä pitää muistuttaa siitä, että hän lupasi sen alle 1400 euroa saaville!
        Ei pidä hyväksyä demareiden maailmanlopun pyitä!

        Jos hän ei pidä lupaustaan, niin hän on valehtelija!


    • Anonyymi

      Aloitus ei koske kaikkia persuja, vaan niitä, jotka vaalien jälkeen ovat siirtyneet persujen tukijoiksi. Ei siis kannata yleistää.

      Järkiinsä tuleminen on kuitenkin parempi myöhässä kuin ei milloinkaan.

    • Anonyymi

      suurin ongelma on Rinteeseen uskovat remurit

    • Anonyymi

      Persuista en tiedä mutta somalien keskimääräinen älykkyys on professori Tatu Vanhasen mukaan 68.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Onneksi Vanhanen ei yksin tehnyt tuota tutkimusta, vaan mukana oli pari muutakin tutkijaa. Oliskohan olleet englantilaisia?
        Jos tutkimus olisi ollut yksinomaan suomalaisen tekemä, niin näinäpäivinä tutkimuksen tuloksesta mainitseminen veisi oikeuteen. Se olisi kansanryhmän kiihottamista!


    • Mielestäni ei sellainen kirjoittaja anna hyvää kuvaa itsestään joka nimittelee toisia kirjoittajia tyhmäksi ym...
      Minua ei vappusatanen kiinnostanut, eikä kiinnosta.
      Persuissa, kuten kaikissa puolueissa on monenlaisia ihmisiä.

    • No kai kaikista tyhmimpiä, jos tässä niitä nyt on kerran tyhmiä pakko hakea, ovat kaikki, jotka rinteen joukkoa ovat äänestäneet. Eihän rinteestä ole milloinkaan, siis milloinkaan ollut minkään ministerin ainesta pääministeristä nyt puhumattakaan.
      Tämä rinteen pride-ministeriys nyt on vain siksi, että ihmiset taitavat olla kaavoihinsa kangistuneita vailla median lukutaitoa, sillä yksipuolisesta manipuloivasta mediasta on osattava lukea sekin ja varsinkin se, minkä se jättää kertomatta.

    • Anonyymi

      Aloittajalla ei näytä äly riittävän, että ne, jotka liittyivät PS puolueeseen-olivatpa mistä tahansa-ovatkin hyvin älykkäitä. He ymmärsivät aivan selvästi, mikä puolue puhuu totta joka asiassa, ilman mitään venkulointia.

      Aloittajaa riepoo pahasti, että kaikki fiksut siirtyy jonossa PS rintamaan.

      • Anonyymi

        Totuus taitaa olla vain älykkäiden juttu. Suvakkien länkytys perustuu lähes yksinomaan valehteluun, panetteluun ja nimittelyyn.


    • Anonyymi

      Suomalaisten ÄO on vajonnut alle sadan. Vain perussuomalaisilla se on vielä tuon yläpuolella. Äänestysikäisistä heitä on pian joka neljäs.

      • Anonyymi

        Tottakai laskee kun kaikki husutkin lasketaan suomalaisiksi


    • Anonyymi

      Vanhat demariakat, ukot jo haudassa, uskoivat vielä Antin juttuja mutta vituiksi meni.

    • Anonyymi

      Niimpä, demareihin jäi vielä joitain tosi uunoja, jotka EDELLEEN uskovat vappusatasiin ja haltioihin. Siis demareiden keskimääräinen älykkyys laskee kannatus prosentin kanssa samaan tahtiin kun fiksuimmat siirtyvät perussuomalaisiin.

      • Anonyymi

        Muistelevat vanhoja hyviä aikoja, kun nuorena tussu märkänä kävivät Sirppiliiterissä (Kulttuuritalo) kuuntelemassa Pertti Paasiota ja nuorta Paavo Lipposta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      59
      1154
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      840
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      785
    4. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      624
    5. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      83
      603
    6. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      532
    7. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      524
    8. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      33
      517
    9. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      503
    10. Tietysti olen varovainen,

      ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä
      Ikävä
      40
      487
    Aihe