Lääriä suositella

Anonyymi

Olisiko täällä kenelläkään suositella nivelvaivoista tietävää kuuntelutaitoista lääkäriä. Minulla on monta ikävää vaivaa, merkittävimpänä nivelkivut, jotka vaivaavat varsinkin öisin. Minulta on verikokein suljettu pois monta sairautta, mutta ei se ettei vaivaan ole syytä löytynyt ole niitä lopettanut. Lääkärit tuntuvat kuvittelevan, että minulla on heikko työmoraali ja se loukkaa. Eläkettä en ole hakemassa. Pidän paljon työstäni ja koska olen yksinäinen ihminen on se minulle myös ainoa tapa kohdata muita. Olen siis aikonut pysyä töissäni. Painoa minulla on 56kg ja pitutuutta 161cm. Liikun arkisin pyörällä noin 20 km/päivä kesät talvet. Hoidan siis kuntoani. Ikää 50 vuotta. Jos vanhenen tätä tahtia ja en saa apua kipuihini olen eläkeikäisenä pyörätuolissa. Välillä ihan itken tätä ongelmaa. Asun Etelä-Suomessa. Iso kiitos vastaajille.

2

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko selvitetty verikokein mahdollinen reuma? Se kun ei aina näy edes verikokeissa. Minulla alkoivat ranteiden nivelkivut 3v sitten ja todettiin reumaksi.. Sormien nivelet, olkapäät ja lonkat olivat seuraavaksi kipujen kohteena. Siitä lähtien on kokeiltu jo 4 eri reumalääkettä, eikä ole löytynyt kivut poistavaa lääkitystä. Terveyskeskuslääkärin kautta sain lähetteen reuman polille keskussairaalaan. Reumalääkäri tulee ensisijaisesti mieleeni kohdallasi.

      • Anonyymi

        Hei! Kiitos vastauksestasi, minulle reumalääkäri teetti jokin aika sitten reumakokeet. Niissä ollut mitään. Myös borrelia on poissuljettu. Itse en usko ms-taudin mahdollisuuteen, koska en ole ikinä kärsinyt ms-taudissa melko yleisestä iriitistä. Tutkittu on myös erilaisien suolistosairauksien mahdollisuuksia. Turhaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      98
      7474
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      224
      7331
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      139
      5088
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      137
      4774
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      42
      4555
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      87
      4259
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      116
      4072
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      162
      1731
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1519
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      245
      1391
    Aihe