Myllys - ikuisesti-

Tulee ikävä...

Vaikuttaa siltä, että Jamo lopettas tän kauen lopussa, mut tuntuu ettei kukaa tiiä sitä varmasti..? Eihän se enää aivan huippuvireessä oo, mut pelaamaan pystyy ja on hyvä.. Varsinkin kovan paikan edessä.. Te, jotka ootte seuranneet Jamon yli kaksikymmentä- kautista uraa, kertokaa mielipiteitä sen pelaamisesta ja urasta.. Ymmärrän, ettei kaikki pidä Myllystä huippuvahtina, mut torju Leijonissa maailmanmestaruuden 1995,(direktoraatin päätöksellä turnauksen paras maalivahti), Pelinumero jäädytetty Luulajassa, missä Myllys tylee aina olemaan Kuningas- Ei ihan turha jätkä! Vaikkei ura jatkuskaan, ni on meillä ainaki muistoja.. Mut kertokaa mielipiteenne..!

6

435

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jon

      Milloinkohan (ja missä joukkueessa) Jamo on voittanut Suomen mestaruuden, kun sellaista virallisessa tiedotteessa väitetään?

      Hän on edustanut Saipaa, Lukkoa, Ilvestä ja Bluesia, eikä kukaan noista ole voittanut lähiaikoina mestaruutta?

      Hiton hyvä maalivahti!!

      • Jon

        Olinpa huolimaton.

        Myllys on voittanut Suomen mestaruuden Ilveksessä kaudella 1984-85 Jukka Tammen aisaparina.


      • aaa
        Jon kirjoitti:

        Olinpa huolimaton.

        Myllys on voittanut Suomen mestaruuden Ilveksessä kaudella 1984-85 Jukka Tammen aisaparina.

        myllys on voittanut ipassa eikä sitten muita ole kaan.


      • man-legally

        monta vuotta maalivahdeista < sm-hopeaa 1988 lukko ja 1994 pronssia lukko


    • Savonmies

      Savonlinnassa päin huhuillaan, että Jamo lopettaisi uransa kasvattiseurassaan SaPKossa.

      Se kun tapahtuisikin ja SaPKon seurajohto ymmärtäisi hankkia vaikka omia kasvatteja lisää takaisin ja noustaisiin Mestikseen.

      Tirkkosen Pekka, Turusen Tommi, Litmasen Tuomo, Konstin Kalle, Heinosen Lauri takas Myllyksen lisäksi ja kaikki sais SaPKolta turpiin ja Mestis olisi varma asia.

    • ikuinen kirvesrintalaine

      vaikka mä Tapparaa kannustanki niin Mylle oli kova äijä ja hyvä molari oon maailman ylpein siitä ku se nosti pyttyä suomelle vuanna 1995 ja jätkö itte oli viä MAALISSA todella hyvin pelattu!!
      Jamoselta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      234
      1997
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1164
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      995
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      696
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      38
      689
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      658
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      201
      597
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      51
      435
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      428
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      412
    Aihe