Koulut alkoivat, palsta siistiytyi

Linukskakarat eivät enää riehu palstalla. Pidetään se näin.
17105
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Jäljelä vain pappa windows porukka?

Äänestä
  • "Koulut alkoivat, palsta siistiytyi. Linukskakarat eivät enää riehu palstalla. Pidetään se näin."

    Ei linukshihhulit ole mitään koululaisia, mutta lapsenmielisiä toki!

    2Äänestä

Windowskakara postasi asenteellisen aloituksen.

Äänestä

Mitä ihmettä! Käyvätkö myös linukshihhulien lapset koulua? Sepäs hämmästyttävää.

2Äänestä
  • Kaikki koulukiusaajat ovat windows-linuks-tubuttajia.

    Äänestä

Niinpä. Täällä mesoavat vain vintoyskakarat.

Äänestä

Taisi olla pikkasen ennen aikainen havainto.......

3Äänestä
  • Alanpa mäntiksi minäkin: ennenaikainen on ennenaikainen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Alanpa mäntiksi minäkin: ennenaikainen on ennenaikainen.

    Ennenaikainenko? No, ennenaikainen oli - etenkin nyt.

    1Äänestä

Kunpa nämä riehujat olisikin jotain keskenkasvuisia, mutta kun ovat Ubuntua jo kymmenen vuotta käyttäneitä älyllisesti jälkeen jääneitä, kirjoitus- ja lukutaidottomia hölmöjä.

2Äänestä
  • Niinkuin sinäkin. Puuttuu Ubuntu. Älä sure en minäkään sitä käytä.

    Äänestä

  • Tota, et ole sattumalta katsonut viime aikoina peiliin?

    Äänestä

  • Kyllä hän on varmasti katsonut peiliin ja monta kertaa. Windows herrasmiehet kun huolehtivat ulkonäöstään ihan eri tavalla kuin tubutinpojat peräkammareissaan!

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä hän on varmasti katsonut peiliin ja monta kertaa. Windows herrasmiehet kun huolehtivat ulkonäöstään ihan eri tavalla kuin tubutinpojat peräkammareissaan!

    Eihän sitä herrasmieheksi muuten pääsisikään.

    Äänestä

  • Miksi kaikista toisista tulee Windowstrolien kaltaisa, ainoastaan valehtelu jää Windows-keskenkasvuisille.

    Äänestä

Vuosikymmeniä tutkiessani, olen huomannut, että: Linux kehittää, Windows ei.
Tuo on vain karkeahko tutkimus, mutta toki huomattavan suuntaa-antava.

Äänestä

Yksi+ja+sama+tuhannen+palstan+linukshihhuli+postaa+nykyisin+noin+99%+aloituksista+ja+vastauksistakin+suurimman+osan,+joista+enin+osa+pelkkiä+ylösnostoja.Huolestuttavinta+tässä+on+se,+että+tekeekö+linuks+tosiaan+käyttäjänsä+sellaiseksi?

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Linukskakarat eivät enää riehu palstalla. Pidetään se näin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu