Nelosen katsomisessa ongelmia

Anonyymi

Tiistaista lähtien on esiintynyt outoja ongelmia koskien nelosen kanavaa. Kanava toimii suurimmalta osin hyvin, mutta joskus kun laittaa neloselle niin telkkari sammuu samantien ja kun vaihtaa toiselle kanavalle niin ei enää sammuile. Lisäksi eilen illalla kun nelosta katsoin niin yhtäkkiä alkoi telkkari sammuilemaan eikä katsomista voinut jatkaa kun jatkuvasti sammuili ja heti kun vaihtoi toiselle kanavalle eipäs enää sammuilut.

Onko muilla esiintynyt samankaltaisia ongelmia?

9

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meillä myös ollut samanlaisia ongelmia nelosen kanssa. Tiistaina tosiaan alkoivat sen ukkosmyrskyn jälkeen.

      • Anonyymi

        Samoja ongelmia täälläkin. Mutta digiboxilla katsottuna ei ongelmia ole.


    • Anonyymi

      Ei meillä muuta mutta välillä pientä mosaiikkia. Taitaa kyllä olla vähän kaikilla kanavilla samaa. Käytän nettiä katsomiseen silloin jos kiusaa tuo antenni. Piuha.

    • Anonyymi

      Tiistaina tosiaan oli kunnon ukkosmyrsky ja salama löi Mäksmäen mastoon iltapäivällä noin klo 15 maissa. Tämän jälkeen ollut ongelmia nelosen kanssa.

      • Anonyymi

        Katselin televisiota juuri silloin kun se kova pamaus kuului ja televisio sammui samantien ja sulaketaulu kärähti. En tiedä vioittuiko televisio jotenkin tästä, mutta mulla sammuilee myös muilla kanavilla nyt aina joskus.


      • Anonyymi

        Sun kannattaa viedä se telkkarisi huoltoon sillä ei sen kuulu sammua.


    • Anonyymi

      Nelonen toimi eilen koko illan hyvin, mutta noin puoli yhdeltätoista alkoi kanava sammuilemaan ja telkkari ei pysynyt nelosella päällä enää yhtään.

      • Anonyymi

        Täällä Lemun keskustassa oli eilen ongelmia myös Vitosen kanssa eli yhtäkkiä alkoi televisio sammuilemaan kyseisellä kanavalla.


      • Anonyymi

        Nelonen näkyi viikonlopun ajan ongelmitta, mutta nyt taas tänään ei kanavaa näy lainkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2756
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1194
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      999
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      62
      995
    5. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      82
      921
    6. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      917
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      102
      852
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      728
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      694
    Aihe