Oheinen artikkeli kertoo, miksi genomin sekvensointi on erittäin haasteellista ja miksi väärät johtopäätelmät ovat niin yleisiä. Kannattaa lukea, jos olet hiemankaan kiinnostunut sekvensoinnista.
https://www.mlo-online.com/home/article/13009472/rna-editing-when-what-you-sequence-isnt-what-you-get
https://www.mlo-online.com/home/article/13009472/rna-editing-when-what-you-sequence-isnt-what-you-get
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joo just joo.
Kun tiedonhankinta osoittautuu hiukankin aivotyötä teettäväksi niin ainoa vaihtoehto on pronssikautisten lammaspaimenten mytologian julistaminen ainoaksi päteväksi maailmanselitykseksi.
Tämä selvä.
Kaikki häpee sua Rot tai jos ei häpee niin ainakin nauraa selkäsi takana.
Hmm. Ei kyllä kerro mikä saa sinut luulemaan vuorten olevan mutakakkuja.
Missä kohtaa sanottiin, että väärät johtopäätelmät ovat yleisiä?
Jeesuksen avulla RoT osaa lukea rivien välit "oikein".
Tuskinpa palstalaiset lähtevät pohtimaan kanssasi genomin sekvensoinnin koukeroita. Mikset todista tuon artikkelin avulla Helsingin yliopiston evoluutiobiologeille sitä, mitä katsot sen osoittavan?
Vähäisellä ymmärryskyvyllä siunatun jeesuksenmorsiammen kanssa joka uskoo tulvasatuun ja siihen että vuoret ovat suurimmaksi osaksi kuivunutta ja jäätynyttä mutaa kanssa ei ole järkeä pohtia yhtään mitään.
Pseudotieteilevä ROT luulee että tiedettä tehdään googlaamalla ja tutkimuksissa omia johtopäätöksiä aivopiereskelemällä.
Rotikka käyttää biologiaan samaa WYWIWYG-periaatetta, jonka aikoinaan itse määrittelin tavoitteeksi kun DOS-aikaan puuhasin eri ohjelmien tulostinohjainten kanssa: What you want is what you get.
Tarkoitatko että sinun DNA:ta koskevat aloituksesi ovat perustuneet vääriin johtopäätöksiin.