Anterinjoen ylitys rajavyöhykkeen tuntumassa

Anonyymi

onnistuuko, nyt syksyllä jos/kun vedet on alhaalla?

tai siis varmasti onnistuu...
mutta meinaan, että onnistuuko kuivin jaloin ja jos pitää kahlata, kuinka syvää tässä on ollut? onhan siinä poroaitakin ihan tuntumassa, että ainakin siihen tukien luulisi onnistuvan.

meininki on mennä rajavyöhykkeen tuntumassa kuusikuruun, vongoivalle ja ties minne asti.....

paperikartassa mene polku yli, mutta maanmittauslaitoksen netin kartassa tässä on koskipaikka, kuinkahan kovaa virtausta?

paikka on siis ukk puiston itäosassa.

4

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen joskus ylittänyt Anterinjoen kun olen ottanut suunnan Keinokurusta Anterinmukan kämpälle. Pääsin kuivin jaloin yli saappailla. Kämpän saunan kohdalla on niin ikään saapasjalkaiselle sopiva ylityspaikka. Rajan pinnasta en tiedä ylitysmahdollisuuksia.

    • Anonyymi

      Hei
      Tämä on hyvä
      Jos rajan pinnassa ei pääse, puoli kusemaa ylävirtaan ja sitten ainakin pääsee
      Suunnitelmana on mennä syyskuussa tarkastamaan tämä

      • Anonyymi

        Tämä jäi kuitenkin tarkastamatta.
        Mutta ei reissuni kuitenkaan ollut turha. Sain tarkastettua, että Harrijärveen laskevan ojan/ puron pystyi ylittämään kuivin jaloin Suostovaaran pohjoispuolella.

        Anterin mukaan kohdalla anterinjoen olisi voinut kahlata yli. Eiköhän rajan linnassakin olisi onnistunut.

        Vedet oli aika alhaalla


    • Anonyymi

      Tänä syksynä vedet ovat olleet ennätyksellisen alhaalla UK-puiston joissa. Ylitykset ovat onnistuneet monin paikoin jopa vaelluskengillä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      75
      3597
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2694
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      81
      2637
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2418
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      92
      2353
    6. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      257
      2184
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      43
      1922
    8. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1769
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      15
      1491
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      149
      1418
    Aihe