Tämä on aivan hirveää ja järkyttävää luettavaa. Itselläni on ns. käänteinen anoreksia, eli näen peilistä lihaskimpun sijaan yleensä kukkakepin, joten ymmärrän kyllä miltä voi tuntua, kun on vakava syömishäiriö. Siihen ei oikeastaan auta muu kuin se, että hankkii muuta sisältöä elämäänsä ja yrittää ymmärtää että elämässä on PALJON PALJON muuta kuin liikunta ja ruokavalio. Eipä muuta, mutta toivoisin että moni anorektikko ottaisi minusta mallia, rupeasi syömään vähintään 2500 kcal päivässä ja käymään ja lepäämään!!!
Minun mielipiteeni tästä palstasta.
Läskisontiainen
51054
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
käymään salilla ja lepäämään.
vaikka näin,että mä en ole terveenäkään syönyt 2500kcal et vois olla aika vaikea yhtäkkiä aloittaa.Pitäisi syödä vaan koko ajan jos haluaisi noin paljon kaloreita ja naisille 2000kcal on tietääkseni maksimi ettei liho (ellei sitten urheile todella paljon) En mä pystyisi syömään noin paljon vaikka mitä tekisin.
painu vittuun!!!
Jos toi oli mulle niin voin sanoa että painu itse ja niin syvälle ettei valo paista!Vittuako tulette tänne neuvomaan...
kun mä katon peiliin mä nään alipanosen tytön,joka on terve!!mä en voi sille mitään et oon laiha....kun en vaan liho!!mä syön hyvin ja urheilen´...mutta pituutta tulee ja painoo ei...paitsi aina välillä.Muuten kaikin puolin oon terve. Ei tässä kropassa oo mitään ihanaa,mutta pakko on hyväksyy ittteni...kasvava nuorihan mä oon..