Moi!
Kertokaa naiset mikä teidän mielestä saa mihen tuntumaan seksikkäältä?
Kertokaa naiset mikä teidän mielestä saa mihen tuntumaan seksikkäältä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
minä itse pidän itsevarmoista miehistä... sellaisista jotka uskaltavat toimia ja ottavat minut. hellästi tietenkin... ;) miehen tulee olla mies, eikä mikään neiti niinkuin monet miehet alkavat jo tänä päivänä olla.
...seksikäs mies on sellainen, joka katsoo syvälle silmiin ja on hyvin rauhallinen. (Sisällä selvästi kuitenkin myllertää...)
Hän saattaa kosketella vaivihkaa, mutta ei röyhkeästi. itsehillintä on kova juttu, eli mies selvästi viestittää haluavansa, mutta antaa naisen tehdä aloitteen. (ensimmäisillä kerroilla)
Sitten sängyssä taas oikea estottomuus, se että mies osaa voihkia ja sanoa miten hyvältä tuntuu on todella kiihottavaa. Nykyinen mies jopa iskee minulle toisinaan silmää kun rakastellaan, sekin on seksikästä. Se tuntuu itsevarmalta...
Ulkoisiin seikkoihin taas, itse en pidä mistään luihuista miehistä, eli miehellä saa olla massaa (harteita) ja pituuttakin. Täydellinen ei tarvitse olla. Tykkään paksuista jaloista ja leveästä selästä, myös vähän rintakarvoja on mukavaa.:)
siinä nyt jotain.
Ulkonäkö:
Hiukset: Vaaleat (tai blondiraidat), sellaset puolipitkät; i.e. ei mikään siilitukka, mut ei mikää hevilettikää - semmonen mistä saa kunnolla nitustaa kiinni ku nauttii :)
Otsa: Ei "luonnostaan" rypyillä, vasta sitten kun mies itse rypistää otsaa... nojoo huonosti selitetty...
Kulmakarvat: Ei mikään 30-vuotiaat puskat vaan sellaset siistit
Silmät: Värillä ei ole väliä kunhan on sielukkaat, ilmeikkäät, kirkkaat, terveen näköiset
Nenä: Ei mikään halkojärkäle, mut sellanen söpönöpö joka on samalla miehekäs, eli että naiselle ei voisi kuvitellakaan sellasta nenää
Korvat: Herkät äänille kuin myös kosketuksille
Suu: Sellasessa virneessä... :D
Huulet: Hyvin hoidetut, ei halkeile
Hampaat: Hyväkuntoiset, siistit, ei kahvin, tupakan tms kellastamat, vaurioittamat...
Leuka: Ei mikään halkoliiteri...!
Kieli: Vikkelä, innokas, halukas...
Kaula: Pitkä uljas johon voi huoletta upottaa hampaansa kiiman hetkellä! grr...
Niska: Yhtälailla herkkä kosketukselle kuin korvat, olis kiva jos ois semmonen pikkasen pidempi siisti hiustuppo"häntä" jolla vois leikitellä - niin siis toki jos ehtii! ;)
Hartiat: Ei mikään muskelimasa, itse pidän hoikista pojista... Taas sellaset mihin voi kokeilla vampyyritaitojaan :)
Käsivarret: Hoikat, siistit (i.e. ei tatuointeja tms)
Kädet: Herkät kosketukselle, yhtälailla herkät koskettamaan, löytämään herkät alueet...
Sormet: Pitkät, hoikat, vikkelät
Selkä: Vahva, vahvan näköinen (usko pois, selkä voi olla vahva muillakin ku muskelimasoilla)
Rinta: Miehekäs, ei mitään "tissejä", taas puhun muskelimasoista :&
Vatsa: Ei mikään kaljatynnyri vaan kiva pikku masu :)
Vyötärö: Löytyy
Lantio: Miehekäs
Peppu: AAAH... ihanan piukka, herkullisen pyöreä - ei mikään hyllyvä hehtaariperse...
Lonkat: Hyväkuntoset, ei pauku ja kolise
Penis: Ei mikään kauhee halko, ihan sellanen sopiva, muoto on mulle tärkeempää kuin koko
Esinahka: KYLLÄ!
Reidet: Voimakkaat
Polvet: Hyväkuntoiset
Sääret: Siistit, miehekkäät
Pohkeet: Löytyy helposti
Nilkat: Hyväkuntoset
Jalkapohjat: Ei järkyttävän herkät mutta kutitusherätys onnistuu! Siistit, ei kovettumia tms
Varpaat: Kipristelevät, liikkuvat nautinnossa mukana :)
Ja toki: IIIIIISOOOOOO syli :)
Henkistä: Älykäs, fiksu, asiallinen, hauska, joustava, ymmärtävä - ei mikään pikkupentu vaan kypsä aikuinen Mies! Mulle kelpais vähän tämmönen samanlainen filosofinen haahu niinku minä ;) On ja elää tilanteen mukana. Uskaltaa näyttää mitä on, itsetietoinen, itsevarma, mutta ei leuhka, narsistinen tms... Ei mikään nössö, on valmis näyttämään itseään, esim striptease-esitykset (yksityisiä lähinnä aattelin vaan eihän sitä koskaan tiedä...!) - mutta ei myöskään mikään keskittymishäiriöinen jokapaikkaan-pää-kolmantena-jalkana-hörpeltäjä... Tykkää pussailla, kokeilla kaikenlaista uutta ja jännää välillä (lelut, kimppa, sitominen, kutittelu, roolileikit jne jne jne), ja välillä taas haluaa olla vaan kahestaan pimeässä peiton ja minun välissä :) Ei pelkää ÄÄNEKÄSTÄ seksiä - vaikka mulla olis silmät peitetty, tietäisin teenkö hyvää vai en... Rajua seksiä (voi sänkyparkaa), mutta ei siis silleen rajua, mitään väkivaltafantasioita, kidutus- tms juttuja... Ja EHDOTTOMASTI on oltava BI-MIES!!!!!!!!!
Eiköhän tossa ois jo vähäks aikaa...? ;-))
Ps - jos tollasii miehii oikeesti löytyy ni pidäs meteliä itestäs!!
[email protected] on osoite =)
melkeen unohtus....... :o
MIEHEN IKÄ - semmonen 35-40v on paras, kokemusta löytyy jo siin vaiheessa tarvittava määrä ja kiinnostusta mieheltä löytyy jo muuhunkii ko vaa ittensä tyydyttämiseen hinnalla millä tahansa...!!!
Itsevarma mies sytyttää parhaiten ja mies, joka osaa pukeutua sekä pitää itsestään huolta. On myös tärkeätä, että mies osaa ottaa huomioon myös naisen, ei siis keskity pelkästään omiin haluihinsa. Täydellinen ei tarvitse olla, mutta miehessä pitää olla jotain mistä ottaa kiinni; hartiat, selkä....ei se suuri kaljamaha ainakaan minua sytytä kuitenkaan. Oma mieheni on kaikinpuolin juuri "täydellinen", ja siksi niin paljon häntä haluankin....:)
Se on ihan tapauskohtanen juttu. Joku voi olla tosi seksikäs täyttämättä seuraavia "kriteerejä". Mutta jos pitäs jonkunlainen unelmamies muodostaa olisi se:
Henkistä ikää vähintään 35 vuotta, itsevarma ja osaa suhtautua itseensä ironisesti. Osaa kohdella naista NAISENA, eli nainen tuntee itsensä naiseksi hänen seurassaan. Aina on plussaa jos pitää itsestään huolta.
Sitten on niitä juttuja jotka ovat pisteitä i:iin päälle: muutaman päivän sänki, matala ääni, pikkusen massaa ja miehiset otteet.... aah!!!!