Kun Venäjä haluaa vaikuttaa suomeen, luoda sinne hajaannusta, eu hajaannusta ja natovastaisuutta, mitä puoluetta ja jäseniä se suosii? Niinpä, perussuomalaisia. Heidän agenda pelaa paljolti suoraan tai epäsuoraan venäjän pussiin. Persujen aktiivisuus on sitä luokkaa netissä ja jokapaikassa.
Venäjän hetki
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Persut näemmä haluaa liittyä Venäjään, sellaiselta heidän politiikkansa vaikuttaa. EU-kriittisyys on siitä yksi esimerkki.
Niinkö luulet???
Tenuputinkiimabolsuvasurilla taas todellisuusharhoja.
😁🤣😃😄😅🤣😂😀😀😋☺😚😊😆😉😀😂🤣😃😂😁
Näistä toisteluistasi ja niiden kömpelyydestä päätellen taidat itse istua keskellä omaa pientä todellisuusharhaasi. Kiljun ja tentun voimallako jaksat "yrittää"?
Letkut irti länsimaihin, kaikki valta venäjälle, se näyttää olevan persujen ykköstavoite ja siihen he pyrkivät keinolla millä hyvänsä.
Putlerin vierailun lähestyessä persujen tykittely sen kuin sakenee ja desantti bätmankin on innoissaan. Pelkkää sattumaa???
Veikko Vennamon sanoin: "Mätäpaise ei silittämällä parane. Se täytyy puhkaista".
Vennamon opin mukaan pitää toimia myös NYKYpersujen kohdalla.