jos eivät saa pitää pelikoneita, oli kyllä melkoinen uutinen. Tarkoittanee sitä että peliriippuvaiset eivät ainoastaan ylläpidä Veikkausta vaan koko muuta yhteiskuntaa.
Kaupat nurin....
5
99
Vastaukset
- Anonyymi
Mielelläänhän ne kaupat pelikoneista rahansa ottaa. Ei tarvitse edes tilata mitään tarvikkeita, joita muuten ihmiset ostaisivat ja työntekijöitäkin tarvitaan vähemmän kassalle ja hyllyjä täyttämään, mitä nyt antamaan pelaajalle lisää rahaa kassalta pelaajan tililtä, kun sitä näppärästi nykyisin saa kaupan kassalta välillä ulos menemättä eikä pankkiautomaatin nostorajoituksetkaan niitä koske. Useimpiin koneisiin jo kelpaa sekä setelit että kolikot, joten kolikon vaihtajatkin vähenevät. Vielä kun voisi viisatasen syöttää, niin riittäisi kerralla ehkä parin tunnin pelaamiseen.
- Anonyymi
Ensin pelataan mitä pankkikortilla voidaan ja perään sitten seteleitä. Kauppa kiittää.
- Anonyymi
Olihan sitä orjia ennenkin, jotka pitivät yhteiskunnan pyörimässä. Nyt sen tekevät peliorjat.
- Anonyymi
Nyt vaan kauppa kerrallaan testaamaan, täytyykö kauppa lopettaa, jos pelikoneita ei pelata. Kampanja pystyyn ettei tietyn kaupan pelejä pelata lainkaan vaan ostetaan niilläkin rahoilla kyseisestä kaupasta ruokaa ja muita tavaroita.
Veikkaus nyt poistelee pelikoneita sairaaloista ja palvelutaloista, mikä sinällään on aivan oikein. Suurimmat tuotot kuitenkin tulevat kaupoista, joissa suurin osa peliongelmaisista pelaa. Kas kun pelikoneita ei laitettu kirkkoihin, jotta olisi saatu lisää kävijöitä ja samalla kirkko olisi saanut kolehtinsa osuutena pelikoneiden tuotosta kuten muutkin pelipaikan tarjoajat. - Anonyymi
jos ei kauppa pysy pystyssä ilman pelikonetta, olisi syytä lopettaa moinen firma.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843212
- 751291
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1761218Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825- 95817