C-sarjan lämmitin lotisee

Onko tuttu ominaisuus vai onko kyseessä vika, kun veden virtailu kojetaulun takana kuuluu aivan selvästi korviin? Niinkuin pienet aallot löis päästä päätyyn. Kiinnitin viimeksi tänään huomiota, pakkasta oli noin 10 astetta eli lämppäri päällä. (C-sarja -95 ilmastoinnilla)
1289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarkista jäähdytysnesteen määrä ym. asiaan liittyvät jutut. Tuskinpa tuo vika vielä on, eikä edellisessä -98 mallin C 180 T: ssäni tuota kuulunut, minulla tosin oli ilmastointi, tiijä sitten vaikuttaako se asiaan, mutta jos jäähdytysnesteessä joka kiertää lämppärin kennostossa on vesivajausta luulisi lotisevan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


C -95 kirjoitti:

Onko tuttu ominaisuus vai onko kyseessä vika, kun veden virtailu kojetaulun takana kuuluu aivan selvästi korviin? Niinkuin pienet aallot löis päästä päätyyn. Kiinnitin viimeksi tänään huomiota, pakkasta oli noin 10 astetta eli lämppäri päällä. (C-sarja -95 ilmastoinnilla)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu