Niitähän on vaikka kuinka...esimerkiksi, mistä alkaisin...siis, öö...onhan niitä...varsinkin...öö, kuten...öö, hakematta tulee mieleen, siis...öö... tietysti se yksi, ei kun se olikin peruutettu...öö...mutta, kyllä varmasti, öö...päällimmäisenä...öö...on kaikkien mielessä ilman muuta, öö...listan kärjessähän on siis...öö...
Perussuomalaisten saavutuksia 2000-luvulla
Anonyymi
45<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Me ollaan se uusin ja tuorein ja paras. Ja isoin ja vahvin. Se on kyllä saavus. Onhan Demaritkin aika iso mut Al-Taee?? Comon. Se on eniten Natsi kaikista. Ne Shiiathan tekee natsi tervehdystä sielä ku ne vihaa Juutalaisia niin paljon.
Niin ? Ja ? Tuollaisiako sinä vielä iltamyöhällä pohdit. Olen huolissani mielenterveydestäsi. Huomaa miten olet ylikuormittanut itseäsi katkeamispisteeseen etkä kykene enää edes kirjoittamaan vaan teksti koostuu pisteistä ja öö-ölinöistä. En tiedä onko siellä missä sinä olet öisin mitään paikkaa auki mutta joku auttava puhelin saattaa ainakin päivystää ja aamulla viipymättä varaamaan aikaa lääkäriin. Muista ! Älä laiminlyö itseäsi pidempään.Persujen vaalimenestys ja kasvava suosio on ottanut koville monella muullakin joten ei sinun tarvitse yhtään häpeillä tilaasi.Kerro lääkärille rehellisesti mikä sinua vaivaa( pohjaton kateus ) ja näytä tuo aloituksesi myös,ota vaikka kuvakaappaus luurilla ja se mukaan vastaanotolle.
PS ! Unohdin toivottaa pikaista paranemista ja hyvää syyskesää !
Yksi saavutus ainakin on.
Vuonna 2015 saatiin 35 000 pakolaista hetkessä Suomeen.
Halla-Jussi oli silloisen hallituksen maahanmuuttopolitiikan laatija.
Kiky ja aktivointimalli olivat myös persujen saavutuslistalla.
Muuta ei taida olla.
Hyvä aloitus ja täyttä asiaa.
Kiitos!
Ja hienosti itsekehuttu ja itsepeukutettu !!!
Tenuvassari ollut taas ahkera.....
Joo, tää pelle kehuu omia aloituksiaan, että ei näyttäis niin pelleltä.
Ihan piti nousta yöllä tämä kertomaan,olet pahasti pipo päästäisi, sinulle ei pitäisi vastata mutta tässä on tunti joutumasta aikaa.
Persujen vaikutus nykyiseen hallituspolitiikkaan on lähinnä hallitusta yhdistävä.
Kun pihalla oppositiossa on persulauma haukkumassa, niin sisällä hallituksessa yhteistyö sujuu paremmin. Pienet kiistat unohtuu kun vilkaisee ulos. Yhteinen vihollinen yhdistää.
Lisäksi on merkillepantavaa, ettei edellisen hallituksen osapuolet, kokoomus ja persut kykene edes yhteiseen oppositiopolitiikkaan. Persut on täysin yksin, oppositiossakin he ovat oppositiossa. Ei edes kristilliset tunnu harkitsevan mitään yhteistyötä persujen kanssa.
Lajissaan tuo lienee jo jonkin tason ennätys.
Persut on yksin niinku oltiin yksin Talvisodassaki puolustamassa Suomen kansan vapautta.
Vihanriivaamia ja alati räyhääviä persuja kavahdetaan lähes kaikkialla, eikä syyttä.
Ainoa paikka missä persuille on vielä käyttöä ovat natsimarssit.
HEH HEH,
Tämä yksinkertainen tenuputinkiimavihavasuri kyselee loputtomasti samaa asiaa uudelleen.
Ei kuitenkaan ymmärrä annettuja vastauksia.
Eikä osaa vastata itse mihinkään kysymykseen.
Toki osaa jankuttaa persua loputtomiin ilman järkeä......
Aika tyypillistä 3-vuotiaan tenavan tasolla :DDDDDDDDDDDDDD
Miten ihmeessä persut voisi tehdä yhteistyötä? Nehän ulostivat kaikki jotka siihen kykenivät.
Persusta on suoraselkäistä kun ei neuvotella.
Totta ja koska persujen mielikin voi hallituksessa ollessa muuttua, niin ainoa toimiva hallitusyhteistyömalli on se, että persujen kelkkaan lähtevät puolueet allekirjoittaa avoimen valtakirjan.
Valtakirjan, jossa päätösvalta on persuilla ja johon Laurat, Jussit, Mikat ja Teukat voi aina hoksatessaan lisätä uusia toiveita.
Muuten persut suhtautuu sopimuksiin kuin Boris Johnson, hän kun antoi EU:lle kaksi kuukautta armonaikaa tehdä uusi sopimus, sopimus joka kelpaa briteille.
Aika+rankkaa+tuolla+kopiokone-putinisti-tenuvasurilla+huudattaa+kopiovihakonettaan+punaisena+läpi+päivän+ja+yön.
Täydellä+110%+luokkavihatehoilla+suoltaa+kopiovihakoneellaan+punavihasaastaansa+tänne!!
Vasemmistoliitto+on+hyytynyt+tuohon+8%+tienoille.
Ei+se+vaan+Li+osaa+eikä+pysty+mihinkään.
Mitään+ei+ole+saanut+aikaiseksi+koskaan.
Kohta+lähtee+BättreLatteFolketVänstre-tyttö+vaihtoon.....+..+
Antin+Rinteen+hallituksen+tuleivaisuus+on+täysin+kiinni+siitä+kuinka+Kauan+Juha+Sipilä+ja+Keskusta+jaksavat+katsella+tenukommarien+ja+viherurpojen+öyhötystä.
57+-+12,6+=+uudet+vaalit+ja+Antti+tietää+nöyränä+sen.
Ilmeisesti natsimarssilta kotiutunut kopiopersu nakuttaa kopiokonetta taas pää punaisena?!
Se on Robopersu, eli Terminaattoripersu. Vituttaako?
Tuohan on suora sitaatti Pupu-Jussin puheesta puoluevaltuuston kesäkokouksessa.
Aika+rankkaa+tuolla+kopiokone-putinisti-tenuvasurilla+huudattaa+kopiovihakonettaan+punaisena+läpi+päivän+ja+yön.
Täydellä+110%+luokkavihatehoilla+suoltaa+kopiovihakoneellaan+punavihasaastaansa+tänne!!+..
Persut ovat saaneet tosi paljon aikaan...
-Pahhaa.....
Yhyy yhyy aikuistet on pahoja kun ne komentelee. yhyy
Persut ovat tuoneet paljon matalaotsaisuutta ja saastaa suomalaisuuteen. Sivistyksen rapauttaminen on heidän saavutuksensa ja siitä he haluavat pitää kiinni.
Länsimainen sivistys perustuu kristinuskolle ja totuuteen. Mikä sinun käsityksesi sivistyksestä oikein on?
Olen samaa mieltä.
Kristinuskon mukaan kaikki ihmiset ovat samanarvoisia Jumalan luomina.
Persujen propagandaa seuratessa huomaa, että siinä on paljon jopa suoranaisia valheita.
Tästä voi vetää sen johtopäätöksen, että persut yrittää tuhota suomalaisen oikeudenmukaisen ja rehellisyyteen perustuvan kulttuuriperinnön
Itseasiassa juutalaiset ovat jumalan valittua kansaa.
Olen itsekin lukenut raamattua.
Sen lisäksi todisteina.
Jonkin verran Talmudia.
Mustanaamiokerho lopetettiin vuosituhannen vaihteessa ja väki siirtyi luontevasti persuihin kannattamaan valkoisen miehen ylivaltaa.
"Kun Halla-aho" puhuu, silloin kuunnellaan"
"Halla-aho on kova koville."
"Joka näkee Halla-ahon kasvot ilman naamiota, häntä kohtaa kauhea kuolema."
Vanhoja viidakon sananlaskuja
Valkoisena miehenä on luontevaa kannattaa valkoista ylivaltaa, koska totuus on että valkoinen mies on keksinyt melkeen kaikki nykyajan mukavuudet, kuten tämän internetinkin ja tietokoneesi.
Taisi unohtua hetero sana välistä.
...valkoinen hetero mies on keksinyt...
Jep. Persumiehethän ne niitä älyn majakoita on, jotka tällaisia keksii. :D
Mitäs itse olet keksinyt?
Persujen saavutukset
Pakolaisia 32000
Kiky
Aktiivimalli
Hallintarekisterilaki rikkaille
Koulutusleikkaukset
Mummot Attendolle ja Esperille kuolemaan
Vihanlietsontaa ja kaikkien haukkuminen
Repikää siitä!
Tiedätkö miksi sitä sanottiin Sipilän hallitukseksi? Se johtuu siitä että se oli Sipilän eikä Soinin hallitus.
Persujen hallituskauden julmuudet köyhiä kohtaan haisevat taivaaseen asti. Ja nykypersujen kulisseissa mätä pursuaa.
Naiset ei halua perussuomalaisia hallitukseen, koska tummia poikia ei enää tulis laumoittain ostareille venymään.
Ahkerat miehet tulis Aasiasta, mutta ne ei ole naisten mieleen.
V. 2015 jälkeen noin 500 suomalaisnaista on mennyt irakilaisten kans naimisiin.
Tällainen ei olis muslimimaissa milloinkaan mahdollista, että kristityt miehet menis muslimityttöjen kans yhteen. Alkais päitä putoamaan.
Suvaitsevaisessa Pohjolassa kaikki on mahdollista.
Persut yrittävät määrätä jopa sen, ketä saa rakastaa ja ketä ei?
Persujen natsisoppa kiehuu jo yli???
Voi,voi kun taas on vihervassareilla huono olo onko liimat jo loppuneet ja loppukuusta vasta saa kelalta lisää paalua.
Persut saivat pari kertaa Velton sisään. Onko muita saavutuksia??
Kaksinkertaisena menee, mutta pari tuumaa tuskin riittää, kunnon kokemuksiin.
Eipä tule persuilta yhtään järjellistä vastausta avaajan hyvään ja asialliseen kysymykseen. Nyt olisi ollut persuilla hyvä tilaisuus röyhistää rintaa.
Eipä tarvitse persujen jossain nettipalstalla röyhistellä kun ihan oikessa elämässä kuljetaan joka päivä rinta rottingilla :)
Eipä tule ei. Ei sitä nyt sentään helmiä sioille...
Pupujussikka ei ole mikään demagoogi, vaan yritti parhaansa mukaan analysoida puolueen positiivista vaikutusta suomalaiseen yhteiskuntaan. Tuolta se juuri kuulosti, olin paikalla, vaikka en aloittajan tavoin puhetta nauhoittanutkaan. Muuten kesätapaamisessa oli hauska ja rento meininki.
Perussuomalaisten Jussi Halla-aho on eduskuntavaalien äänikuningas. Hän kokosi 30 527 ääntä, millä hän ylsi uuteen ennätykseen Helsingin vaalipiirissä. Aiempi ennätys oli nykyisen presidentin Sauli Niinistön nimissä. Todella hieno saavutus ja ennätys jota ei tule rikkomaan muut kuin Jussi itse seuraavalla kerralla !
Mutta eikös tällä palstalla aina mölytä että persuja äänestää vain maalaisjuntit jossain Kainuussa...siis HELSINGIN VAALIPIIRISSÄ tuollainen äänsisaalis !