Vuokrasaunat joensuussa?

ppp

Missäpäin joensuussa olisi mahdollisimman halvalla vuokrattavissa yhdeksi illaksi saunatilat? Onko kukaan vuokrannut utransaarista? minkä hintaista siellä on?

7

3001

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinä vain..

      laavupaikkoja utran saarista ja etsi sauna sieltä,heh,me muut käytämme laavuja ilmaiseksi =)ja paistamme makkaraa!

      • ppp

        tehkää ihmeessä te sillälailla. Minä etsin jonkun toisen foorumin josta kyselen fiksuilta joensuulaisilta. Ulkopaikkakuntalaisena ei nimittäin voi kaikkea asuinkaupungistanne tietää.


      • Niina
        ppp kirjoitti:

        tehkää ihmeessä te sillälailla. Minä etsin jonkun toisen foorumin josta kyselen fiksuilta joensuulaisilta. Ulkopaikkakuntalaisena ei nimittäin voi kaikkea asuinkaupungistanne tietää.

        Saat sisä siittoisesta Joensuusta saman laisia vastauksia varmasti muuallakin.


      • Fakta homma
        Niina kirjoitti:

        Saat sisä siittoisesta Joensuusta saman laisia vastauksia varmasti muuallakin.

        Jyväskylä on Suomen sisäsiittoisin kaupunki.

        Ps. "sisäsiittoisesta" ja "samanlaisia" ovat yhdyssanoja.


    • yo-kunta

      Siinä olisi suht halpa saunatila. Ei mikään edustustila, mutta jos on esim ryyppäämään menossa, niin ihan ok. Joensuun Ylioppilaskunta vuokraa. Sitten on hasaniemessä yksi vuokrasauna. Itse sauna ei ole sen parempi kuin tuolla skarpissa, mutta muut tilat on parempia. On vaan 3 kertaa kalliimpi kuin skarppi. http://www.saunalahti.fi/~hasukka/

      • ppp

        Täytynee soitella tuonne huomenna.


    • Herewegoagainn

      Mitenkäs on nykytilanne?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      83
      6019
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      47
      4055
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      131
      4011
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      69
      3793
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2968
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2567
    7. 33
      2379
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      28
      2252
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2141
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      450
      1849
    Aihe