Volvo 940 ilmastointi/puhallin sanoivat sopimuksen irti

Anonyymi

Onkohan jollakin kokemusta, kun Volvo 940 v-98 puhallin /ilmastointi menivät yhtäkkiä mykäksi? Puhallin on vaihdettu n. vuosi sitten.

Näin kävi jo kerran aikaisemmin, muutama viikko sitten, mutta yhtäkkiä laitteet rupesivat toimiaan. Toissapäivänä laiteet mykistyivät uudelleen.

Onko mahdollista, että tässä on joku ohjausrele hajonnut? Sulakkeet ovat kyllä ehjät.

6

1239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Liikkeessä rempan hinta 1250€...ihanan kallista...tiedän vian .

      • Anonyymi

        Pystytkö vähän valaisemaan minkälaisesta viasta on kysymys? Tuon on kyllä suolainen hinta sijoittaa vanhaan autoon...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pystytkö vähän valaisemaan minkälaisesta viasta on kysymys? Tuon on kyllä suolainen hinta sijoittaa vanhaan autoon...

        Vanha juttu, mutta tuosta selviää vähällä. Vaihtaa lämmityslaitteen puhallinmoottorin. Se on hanskalokeron takana, helppo vaihtaa.


    • Anonyymi

      Ei ole puhallin... se toimii hienosti. Vika on jossakin pneumatiikka/sähkö - rele osiossa. Kuka tällaisia osaa nykypäivänä korjata,... tai edes tuntee tätä Volvon pneumaattista systeemiä?

    • Anonyymi

      Lue nyt ensiksi vikakoodit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      347
      6949
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      73
      5981
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      195
      5453
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      83
      4258
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      54
      3461
    6. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      66
      3405
    7. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      6
      3393
    8. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      53
      3322
    9. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      37
      3074
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      12
      2307
    Aihe