Haavisto nyt haalimassa Al-Holin leiriltä ISIS terroristejä Suomeen

No nyt tuo toinen kouho vihepiipertäjä Haavisto on neuvotellut Iranin ulkoministeri Zarifin kanssa noille terroristeille paperit, että ne saadaan Suomeen hyysättäviksi.
Että silleen. ILtasanomat.

18

<50

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oliko ihan pakko, Haavisto?!! Taitaa olla sinulla elämän reaaliteetit pahasti hukassa kun vapaaehtoisesti hankit tänne vähintäänkin harmeja ja rahanmenoa.
      Ne naiset ovat rikollisia, jotka ovat kohdelleet jesidinaisia orjinaan ja tappaneet luoja ties ketä. Ja lapset on aivopesty, milläs korjaat tehdyn vahingon? Kyllä nuo Isiksen rääppeet pitäisi jättää johonkin muslimimaahan, he ehkä jotenkin pärjäisivät näiden kanssa.

      Jossain menee raja ihmisoikeuksiin vetoamisessakin ja minusta tuo porukka ei ansaitse "armahdusmenettelyä", he eivät ensinnäkään kadu tekojaan. Ja toisekseen tulevat jatkamaan maassamme toimintaansa.

      Tulevaisuudessa historia kohtelee teitä maanpettureina, jotka tuhosivat demokratian nimissä demokratian.

    • No jos katsotte Ylen TV1 klo 18:00 uutisia, ei asiasta mainittu mitään onneksi ILtasanomat toi asian esiin. Että silleen.

    • Anonyymi

      Toivottavasti Pekka Haavisto kantaa myös täyden vastuun jatkosta.Hänen on turha sitten väittää että " kukaan ei osannut aavistaa " tai " meistä kenelläkään ei ollut riittävästi tietoa "

    • Anonyymi

      Mitä Kepu on tehnyt hallituksessa? Virheet ja vasemmisto ovat viimeisetkin sananvapauden rippeet vieneet ja valjastaneet poliisit viherkommunistiarvojen palvelijoiksi. Kepun tehtävä hallituksessa on pitää huolta, ettei tällaista tapahdu. Ulos sieltä ja sassiin!

    • Anonyymi

      Yllättyikö joku?

    • Anonyymi

      No jutussahan ei puhuttu mitään että Iran jotenkin osallistuisi paperien työstämiseen vaan Haavisto lupasi että Suomi hoitaa tarvittavat paperit jos ISIS terroristit pääsee johonkin EU -maan lähetystöön, tämähän Haavison möläytys on ollut tiedossa jo monta viikkoa sitten.

    • Anonyymi

      Kunnostautuuko sama pöljä niinkuin fortumin sähkönsiirron myynninkin kanssa teki, järkeä ei siis voida vaatiakkaan

    • Anonyymi

      Siinä ei pitäisi edes persukouhoille olla mitään uutta, että suomalaiset pääsevät kotimaahansa vaikka ilman papereita. Se että ministeri noudattaa lakia, pitäisi olla aika selvää.

      • Anonyymi

        Normaaliälyinen ministeri ei tekisi mitään mikä edesauttaa terroristeja palaamaan tänne. Antaisi ainakin ymmärtää että ette ole tervetulleita. Persutko ovat ainoita jotka tämän ymmärtää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Normaaliälyinen ministeri ei tekisi mitään mikä edesauttaa terroristeja palaamaan tänne. Antaisi ainakin ymmärtää että ette ole tervetulleita. Persutko ovat ainoita jotka tämän ymmärtää.

        Katsos normaaliälyinen, myös oman kylän ulkopuolella matkustellut, tietää että kotimaahan pääsee aina. Persut eivät aina osaa kunnioittaa lakia, kuten tiedetään heidän kansanedusjistakin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Katsos normaaliälyinen, myös oman kylän ulkopuolella matkustellut, tietää että kotimaahan pääsee aina. Persut eivät aina osaa kunnioittaa lakia, kuten tiedetään heidän kansanedusjistakin.

        Eli et ymmärrä vieläkään mitä siinä lukee. Kokeile vielä kerran. Lue hiiiitaaaaasti se ensimmäinen lause. Sitten pysähdyt ja yritä edes ymmärtää mitä siinä lukee.


    • Anonyymi

      Haaviston omaa mielipidettä ei oteta huomioon. Hän toimii niinkuin Suomen laki määrää. Se on ministerin tehtävä.

    • Ja kaikki puheet mistään terroristista toimista painetaan villaisella ja kuitataan yksittäistapauksina ja huhupuheina.

    • Anonyymi

      Hallitus ei nauti kansalaisten luottamusta.
      Suurin puolue on PS .
      Käsitelläänkö nuo ihmiset rikollisina?

      • Anonyymi

        Hallitus nimenomaan nauttii kansalaisten luottamusta, koska se on enemmistöhallitus.

        Opi ensin perusasia ettei tule päästeltyä aivopieruja.


    • Anonyymi

      Haavisto harmittelee kun ei ole "rynnäkköosastoa" käytössä,millä hakea "suomalaiset" kela-tuen piiriin. Kyllä täytyy olla hirvittävä kiihko niiden perään. Tällaista hulluutta en ole osannut kuvitellakaan.

    • Anonyymi

      Ahvenanmaa olis oikein hyvä paikka kotoutua. Olis suvaitsevaisia ja fiksuja ruotsinkielisiä ihmisiä kaapusakilla ympärillä, se olis jätte fin homma.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3362
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3157
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      2610
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2538
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1953
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1850
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1465
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1320
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1179
    Aihe