Nyynäistentien roskastaminen

Anonyymi

Nyynäistentie Luomaojan kohdalla on ollut useana sunnuntai aamuna kun kaatopaikka. kaikenlaisia roskia heitetty tiellä. Kuka tälläistä roskastusta oikein tekee....

7

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän asia selviä kun laitetaan sana kiertoon.

    • Anonyymi

      Eikös Luomaojan kohdalla ole kartano. Siellä kuuleman mukaan bileitä ollut useana lauantaina. Voisikohan roskaaminen olla bile porukan aikaan saamaa.

      • Anonyymi

        Ei ne roskat sieltä kartanosta ole varmastikkaan lähtöisin vaikka siellä nyt viime lauantaina olikin grillijuhlat.


      • Anonyymi

        Grillijuhlissa tarjoillaan hampurilaisia ja muita grilli tuotteita ja kun suurin osa roskista oli juurikin grilli jätettä niin eikös tämä yhtälö ole nyt kuitenkin aika selvä.


      • Anonyymi

        Nyt on sitten roskastajat saatu selville. Eilen illalla puoli kahdentoista aikaan neljä mopoautoa tuli peräkkäin Nousiaisten suunnasta ja ajoivat kartanon parkkipaikalle. Sitä en nähnyt että mitä he siellä tekivät ja kävivätkö kartanon grillijuhlissa, mutta noin vartin olivat ja kun lähtivät pois niin ikkunasta heittivät valtaman määrän grilli jätettä. Lisäksi valkoinen mopoauto rämpytti bassoa kun sieltä lähti. Maanantaina lähtee Maskun ja Nousiaisten kouluihin ilmoitusta tästä roskastamisesta ja toivotaan että saadan nyt loppumaan.


      • Anonyymi

        Valkoinen mopoauto rämpyttää bassoa joka helvetin arki-aamu Akkoistentietä kun ajaa.


    • Anonyymi

      Jälleen viimeyönä roskastamista. Näköjään ei kouluihin yhteys auttanut sitten mitenkään tähän ja seuraavaksi pitää ryhtyä kovempiin toimiin eli rekisterit ylös ja ilmoitusta poliisille jos tämä vielä jatkuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3093
    2. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      65
      656
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      613
    4. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      561
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      537
    6. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      36
      485
    7. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      481
    8. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      479
    9. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      470
    10. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      17
      465
    Aihe