Nyt vaihtui pelipatojen värit, mutta hyvään vai huonoon suuntaan. Sen jälkeen, kun jokerit luopui niistä violetin värisistä on aina menty huonompaan päin. Tuo uusi keltainen kotipaita on ihan ok. No eihän ketään muuta, kuin helsinkiläistä vanhaa jokerifania kiinnosta jokerit, kun eivät pelaa sm-liigaa. Siirtyminen khl.llään oli suuri virhe Hjallikselta. Taitaa joukkue olla tehnyt pelkkää tappiota siirtymisestä lähtien. Jokerit ovat menneen talven lumia.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Minä olen odottanut kunnollisen Euroopan liigan syntymistä 90-luvulta asti ja tähän mennessä KHL on paras yritys siihen suuntaan. Euroopan liigasta on puhuttu jo vuosikymmeniä mutta tilanne ei ole edistynyt. Kaikki Euroopan sarjat jatkavat edelleen kiltisti NHL:n farmisarjoina. CHL ei auta tässä tilanteessa koska sen formaatti ei tue suurseurojen syntyä. Niinkuin Jokereiden johtoportaassa sanotaan KHL on ainoa oikea paikka niin kauan ennen kuin KUNNOLLINEN Euroopan liiga syntyy.
Uudet paidat ovat ihan ok. Ihan vitun rumat paidat. Perinteiset värit kunniaan ja siihen ei kuulu 90 -luvun oksennusvärit vaan sininen, valkoinen, punainen ja keltainen. Paidoista tulee mieleen viime kauden CHL paidat ja kunnon pelipaidassa käytetään aplikointia ei printtiä. Paitojen laatu on laskenut liiga-ajoista ja ekasta KHL -kaudesta aika hitosti, se Reebokin kanadassa valmistettu paita on ihan toista luokkaa, kuin nykyinen haista-paska kertakäyttöpaita. Näitä nykyisiä oksennuksia myyvät vielä hallilla "aitoina pelipaitoina" jokaiselle sukankuluttajalle. Aito pelipaita on sellainen, jota joku on pelissä käyttänyt tai on edes pitänyt käyttää pelissä, eikä vitun sarjatuote printtipaska, jota myydään jokaiselle. Mullä on yksi game-ready paita, punba-keltainen, jota käytetään vain viikonlopun kotipelissä ja se tehtiin Mäksälle, mutta se loukkaantui ja ei sitä koskaan käyttäny, se on Game Ready, mikään lookalike ei ole. Aito pelipaita taas on sellainen, joss on paidan sisäpuolella lappu, jossa on Esa Manulan nimi, kausi ja sarjamerkintä (Series1, Series2)...se on aito pelipaita ja käytännössä joka kerta game worn.
- Anonyymi
Onneksi Jokerit on nyt Mestiksessä siirtynyt takaisin retroväreihin. Esteettinen ja hieno tuo violetti/vihreä/valkoinen väriyhdistelmä. Harvinainen väriyhdistelmä ja tuo mieleen 90-luvun ja Jokerien kulta-ajat.
Toki sini/kelta/puna värinen pelipaitakin on hieno, muttei hienoin.- Anonyymi
Puna-kelta ja sininen kaiketi olivat ne seuran alkuperäiset värit. Sittemmin 90-luvulla Jokerien seuravärit olivat kaikki värit plus kattila sekä violetti, koska vetosi myös naiskatsojiin. Noihin kai nyt palattiin vaihteeksi. Ihan jees.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 661052
- 140849
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä422714- 67698
- 38638
Mies miksi me ei voida aloittaa salaista suhdetta
Pakkoko siitä olisi kenellekään kertoa? Voitaisiin nähdä salaa jossain eri paikkakunnalla.72594Salassapito ja kunnan hommat
Hyryllä alkanut olla ihmeellinen tapa että minä kuulen kunnan tapahtumista kylältä yhden henkilön toimesta. Tiedotusta h13559Milloin mies aloitetaan
Joku kiihkeä romanssi tai vakavampi suhde..? En jaksa enää olla yksin. Sä taidat haluta olla yksin.37554En enää mies ikävöi sinua niin paljon
Jos nyt vain pysyttelisit pois näköpiiristäni vielä kesän yli näiden useiden kuukausien jatkeeksi, niin luulen että kaik55533- 91507