Uudet pelipaidat?

Anonyymi

Nyt vaihtui pelipatojen värit, mutta hyvään vai huonoon suuntaan. Sen jälkeen, kun jokerit luopui niistä violetin värisistä on aina menty huonompaan päin. Tuo uusi keltainen kotipaita on ihan ok. No eihän ketään muuta, kuin helsinkiläistä vanhaa jokerifania kiinnosta jokerit, kun eivät pelaa sm-liigaa. Siirtyminen khl.llään oli suuri virhe Hjallikselta. Taitaa joukkue olla tehnyt pelkkää tappiota siirtymisestä lähtien. Jokerit ovat menneen talven lumia.

4

1561

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä olen odottanut kunnollisen Euroopan liigan syntymistä 90-luvulta asti ja tähän mennessä KHL on paras yritys siihen suuntaan. Euroopan liigasta on puhuttu jo vuosikymmeniä mutta tilanne ei ole edistynyt. Kaikki Euroopan sarjat jatkavat edelleen kiltisti NHL:n farmisarjoina. CHL ei auta tässä tilanteessa koska sen formaatti ei tue suurseurojen syntyä. Niinkuin Jokereiden johtoportaassa sanotaan KHL on ainoa oikea paikka niin kauan ennen kuin KUNNOLLINEN Euroopan liiga syntyy.

      Uudet paidat ovat ihan ok.

    • Ihan vitun rumat paidat. Perinteiset värit kunniaan ja siihen ei kuulu 90 -luvun oksennusvärit vaan sininen, valkoinen, punainen ja keltainen. Paidoista tulee mieleen viime kauden CHL paidat ja kunnon pelipaidassa käytetään aplikointia ei printtiä. Paitojen laatu on laskenut liiga-ajoista ja ekasta KHL -kaudesta aika hitosti, se Reebokin kanadassa valmistettu paita on ihan toista luokkaa, kuin nykyinen haista-paska kertakäyttöpaita. Näitä nykyisiä oksennuksia myyvät vielä hallilla "aitoina pelipaitoina" jokaiselle sukankuluttajalle. Aito pelipaita on sellainen, jota joku on pelissä käyttänyt tai on edes pitänyt käyttää pelissä, eikä vitun sarjatuote printtipaska, jota myydään jokaiselle. Mullä on yksi game-ready paita, punba-keltainen, jota käytetään vain viikonlopun kotipelissä ja se tehtiin Mäksälle, mutta se loukkaantui ja ei sitä koskaan käyttäny, se on Game Ready, mikään lookalike ei ole. Aito pelipaita taas on sellainen, joss on paidan sisäpuolella lappu, jossa on Esa Manulan nimi, kausi ja sarjamerkintä (Series1, Series2)...se on aito pelipaita ja käytännössä joka kerta game worn.

    • Anonyymi

      Onneksi Jokerit on nyt Mestiksessä siirtynyt takaisin retroväreihin. Esteettinen ja hieno tuo violetti/vihreä/valkoinen väriyhdistelmä. Harvinainen väriyhdistelmä ja tuo mieleen 90-luvun ja Jokerien kulta-ajat.

      Toki sini/kelta/puna värinen pelipaitakin on hieno, muttei hienoin.

      • Anonyymi

        Puna-kelta ja sininen kaiketi olivat ne seuran alkuperäiset värit. Sittemmin 90-luvulla Jokerien seuravärit olivat kaikki värit plus kattila sekä violetti, koska vetosi myös naiskatsojiin. Noihin kai nyt palattiin vaihteeksi. Ihan jees.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      331
      5680
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      74
      5159
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4246
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      52
      3901
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      43
      3544
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      149
      3304
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      92
      3105
    8. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2239
    9. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      15
      2216
    10. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2158
    Aihe