Miksi persujen kannatus ei nouse

tällä kannatuksella ei puolueella ole tulevaisuutta
11182
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 111

Vanhimmat

Mikähän tässä aloituksessa nyt sitten pointtina lienee ?

Taas on palstahäiriköllä vaan huono päivä, ja jotain paskaa pitää yrittää ruiskia.
Mitähän palstahäirikkö sen tietää, että PerusSuomalaisten kannatus ei nouse ?
Eihän sellaista olekaan, joka vain nousisi.

2Äänestä
  • Kateellisen epätoivoista panettelua ja toiveajattelua.

    Äänestä

  • Kuulostaa aavikon kojootti Mubba Kupalta! Sehän heiluu täällä väliin anonyyminakin. Outo kojootti!

    Äänestä

  • Puolueella on kyllä tulevaisuus niin kauan ku mamuja tulee suomeen. Suvakit on itse luonut Persut. Syytä siis suvakkeja.

    Äänestä

Vasemmistoliitto+on+hyytynyt+tuohon+8%+tienoille.Ei+se+vaan+Li+osaa+eikä+pysty+mihinkään.Kohta+lähtee+BättreLatteFolketVänstre-tyttö+vaihtoon.....+..+Antin+Rinteen+hallituksen+tuleivaisuus+on+täysin+kiinni+siitä+kuinka+Kauan+Juha+Sipilä+ja+Keskusta+jaksavat+katsella+kommarien+öyhötystä.57+-+12,6+=+uudet+vaalit+ja+Antti+tietää+nöyränä+sen.

1Äänestä
  • Kyllä hyytyy enemmän kun Viher-Vasuri Antifan toiminta muissa maissa tulee esiin Suomessakin. Saksassa ryöstelevät ja polttelevat autoja.

    Äänestä

Peräsuomalaisten kanssa ei kukaan tee yhteistyötä. Peräsuomalaiset huutelevat puskista tappouhkauksiaan.

2Äänestä
  • Yhyy yhyy. Varsinaissuomi on suomen sivistyksen periferiaa. Yhyyy

    Äänestä

  • Helsinki onki Vihree räkäklimppi. Lälällälläää!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yhyy yhyy. Varsinaissuomi on suomen sivistyksen periferiaa. Yhyyy

    Varsinais-Suomen sivistys – Turku, ei kannusta persuja, mutta tavanomainen periferia (Lieto, Salo ja jotkut muut) kannustaa.
    Samalla tavalla Helsinki, Vantaa, Espoo eivät kannusta persuja, mutta Uudenmaan periferia (Tuusula, Mäntsälä..) kannustaa. Miksi?
    Näyttää siltä, että Suomen lounaisperiferian mentaliteetti on isossa ristiriidassa Helsingin, Turun, Tampereen ja melkein koko Suomen kanssa.
    Suomen "huitsin nevadassa" vain Iisalmi kannustaa persuja. Miksi? Mikä riivaa Iisalmia?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Varsinais-Suomen sivistys – Turku, ei kannusta persuja, mutta tavanomainen periferia (Lieto, Salo ja jotkut muut) kannustaa.
    Samalla tavalla Helsinki, Vantaa, Espoo eivät kannusta persuja, mutta Uudenmaan periferia (Tuusula, Mäntsälä..) kannustaa. Miksi?
    Näyttää siltä, että Suomen lounaisperiferian mentaliteetti on isossa ristiriidassa Helsingin, Turun, Tampereen ja melkein koko Suomen kanssa.
    Suomen "huitsin nevadassa" vain Iisalmi kannustaa persuja. Miksi? Mikä riivaa Iisalmia?

    Joo koko Turku vihaa Persuja koska kaikki Persut on sellasia ja tällasia. Tiiäkkö kuinka raskasta on kuunnella tollasta ihmistä joka tekee noin karkeita yleistyksiä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Helsinki onki Vihree räkäklimppi. Lälällälläää!

    Helsinkissä on Suomen eniten näitä "pikku kalifaatteja"joita vihervaarit haluavat lisää. Hallituksen ja kunnallispolitiikkojen linjauksella näiden väkimäärää tullaan lisäämään tulevaisuudessa huomattavasti lähi-idästä ja afrikasta tulevilla "siirtolaisilla".

    Äänestä

Äärioikeistolaiseen+populismiin+lankeaa+noin+20+%+kansasta.+Tämä+on+yleistä+kaikissa+Euroopan+maissa+ja+PS+on+nyt+suosionsa+huipussa.+Kaikki+ihmiset+eivät+tule+koskaan+innostumaan+vihan+ja+pelon+lietsomisesta+samalla+lailla+kuin+persut.

2Äänestä
  • Lankeaa? Eikö Haaviston Pekka oo sun mielestä langennu mihinkään?

    Äänestä

  • Siinä vaiheessa, kun Suomi alkaa saavuttamaan Ruotsin maahanmuuttajataustaisten tekemien rikosten määrässä, ei kannata paljon tuoda puoluekantaansa esiin jos on vihreä, demari tai vassari. Voi olla, että joutuu itse rikoksen uhriksi, koska osaavat ne kantasuomalaisetkin radikaalisoitua ja käyttää aseita.

    Äänestä

Suomen kantokyky ei kestä enempää persuja. Nykyisetkin maksaa liikaa.

2Äänestä
  • Toteaa vihervassari Kelan vakio asiakas.

    Äänestä

On se vaan hienoa kuulua Perussuomalaisiin.Muistan ennen vaaleja kun yksi sun toinen sanoi aikovansa äänestää Perussuomalaisia mutta silti 538 805 ääntä oli iloinen yllätys ! Ja nyt kun jo tiedämme ettäihan älyttömän moni äänestää Perussuomalaisia seuraavissa vaaleissa elämänsä ensimmäistä kertaa niin äänimäärä tuplaantuu. On hienoa kuulua tähän mahtavaan ja rohkeaan porukkaan tietänen että linjamme on oikea ja terve. Kiitos kaikille !

1Äänestä
  • Terävää sarkasmia!

    2Äänestä

Ei kannata äänestää Perussuomalaisia, jos haluaa Suomeen Ruotsin kaltaisen kaaoksen.
Mikäli haluaa naisten aseman huonommaksi, niin ei myöskään kannata äänestää Perussuomalaisia. Muslimien lisääntyminen johtaa siihen, että naiset avioituvat muslimimiesten kanssa, mutta musliminaisiin kristityillä miehillä ei ole samaa mahdollisuutta. Tämä johtaa rasismiin, kun suomalaisia miehiä ja musliminaisia sorretaan. Naurettavaa, että ex-naispresidenttikin ihmettelee, että mistä rasismi johtuu, ei ole kovin kummoinen päättelykyky tällä.

Äänestä
  • Ei+kannata+äänestää+persuja,+koska+Suomen+väestöstä+muslimit+on+vain+alle+0,3%+ja+normaaleja+ihmisiä+kiinnostaa+se,+miten+väestön+99,7%+ei-muslimia+lisääntyy.Persut+tuhlaavat+kansan+energiaa+mitättömille+sivuasioille+turhaan+ja+lisäksi+tuovat+kansalle+vihaa.+Jos+seurataan+persujen+moraalitonta+propagandaa+täynnä+aggressiivisuutta,+kohta+ei+kukaan+pysty+olemaan+suvaitsevainen+läheisiä+kohtaan+edes+omassa+perheessä.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei+kannata+äänestää+persuja,+koska+Suomen+väestöstä+muslimit+on+vain+alle+0,3%+ja+normaaleja+ihmisiä+kiinnostaa+se,+miten+väestön+99,7%+ei-muslimia+lisääntyy.Persut+tuhlaavat+kansan+energiaa+mitättömille+sivuasioille+turhaan+ja+lisäksi+tuovat+kansalle+vihaa.+Jos+seurataan+persujen+moraalitonta+propagandaa+täynnä+aggressiivisuutta,+kohta+ei+kukaan+pysty+olemaan+suvaitsevainen+läheisiä+kohtaan+edes+omassa+perheessä.

    Tuntuu kyllä siltä, että "persukriittinen" hakkaa taas omaan polveensa, tuohan on juuri kuin hänen omiin kirjoituksiinsa kohdistuvaa hölmöyttä.

    Äänestä

Miten muslimista tulee persun mielestä hyvä?
Jos mulimi liittyy persupuolueeseen.
Sillä persumulimius on sitä parempaa muslimitutta?!

Äänestä
  • Pist aasi pähkinä.

    Äänestä

  • Se onko Muslimi vai ei, ei liity hyvyyteen. Musilimi on silloin hyvä, kun on tullut rehellisesti maahan, tunnettuna omilla papereillaan ja osallistuu Suomen yhteiskunnan rakentamiseen, opiskelee suomen kielen, tekee työtä suomalaisen yhteiskunnan eteen.

    1Äänestä

No jopas persusta on tullut suvakki?!
Noilla eväillä et kyllä persupuolueessa pitkälle pötki, pyöröovi käy vain yhteen suuntaan.....

1Äänestä
  • Mihin mahtaa olla taas tuo järjetön paskaruiskaus tarkoitettu ? Aika pitkällä jo ollaan, eikä kattoa näy. Miten itse olet puoluessasi edennyt ?

    Äänestä

Syksy näyttää, ottavatko persukansanedustajat lusikan karvaiseen käteensä ja alkavat yhteistyöhakuisiksi muiden puolueiden kanssa?
Mikäli persut jatkavat eduskunnassa mölinäänsä vanhalta pohjalta, vaikuttaa se myös tähän palstaan.
Silloin loppuu tämä leppeä jutustelu persujen kanssa ja suoranainen kuherruskuukausi, jota täällä on persujen kanssa vietetty.

1Äänestä

"..on silloin hyvä..opiskelee suomen kielen, tekee työtä suomalaisen yhteiskunnan eteen.."
Persut itse ovat niin "hyviä”, että sanelevat Suomessa muille mitä on "hyvä"?
Persujen sossuluuseriretoriikka näkyy ihan selvästi.
Miksi monet suomalaismamut Espanjassa eivät oppineet espanjan kieltä?
Koska elinkeino on tärkeintä.
Mitä varten opiskella suomea, jos mamu (muslimi tai ei-muslimi) on varakas ja pystyy ylläpitämään itsensä ilman sossua?!
Persuluuseri, ole hyvä ja häivy toisten yksityiselämästä! Kiitos!

Äänestä
  • Persut ovat kyllä inhottavia, koska junttikolhoosimaistavalla eivät kunnioita yksityiselämää eikä varakkaan veronmaksajan vapautta olla itsensä.

    Äänestä

  • Onhan se todellakin inhottavaa, että vaativat täällä olevia, tänne pyrkiviä, olemaan valmiita sitoutumaan suomalaiseen yhteiskuntajärjestykseen ja osallistumaan yhteiskunnan kehittämiseen, suomalaiseen kulttuuriin sulautumalla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onhan se todellakin inhottavaa, että vaativat täällä olevia, tänne pyrkiviä, olemaan valmiita sitoutumaan suomalaiseen yhteiskuntajärjestykseen ja osallistumaan yhteiskunnan kehittämiseen, suomalaiseen kulttuuriin sulautumalla.

    Eikö Suomi tarvitse enää Perustuslakia?
    Persujunttila sanelee meille nyt, mikä on "hyvyys"?

    "Ketään ei saa ilman hyväksyttävää perustetta asettaa eri asemaan...alkuperän, kielen, uskonnon, vakaumuksen, mielipiteen.. tai muun henkilöön liittyvän syyn perusteella",
    "Yksityiselämän suoja Jokaisen yksityiselämä, kunnia ja kotirauha on turvattu. " (Suomen perustuslaki, 2 luku Perusoikeudet 6 § - 10 §)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikö Suomi tarvitse enää Perustuslakia?
    Persujunttila sanelee meille nyt, mikä on "hyvyys"?

    "Ketään ei saa ilman hyväksyttävää perustetta asettaa eri asemaan...alkuperän, kielen, uskonnon, vakaumuksen, mielipiteen.. tai muun henkilöön liittyvän syyn perusteella",
    "Yksityiselämän suoja Jokaisen yksityiselämä, kunnia ja kotirauha on turvattu. " (Suomen perustuslaki, 2 luku Perusoikeudet 6 § - 10 §)

    Tuntuu olevan kovin vaikeatajuinen asia vihervasemmiston tollolle taas tuokin. No, ei voi mitään, eihän tuolle porukalle mene päähän kuin muiden varoilla elely.

    Äänestä

Persuluuserit ovat kyllä kuin villi lauma Pohjois-Koreasta karanneita – keksivät oman "suomalaisen" yhteiskuntajärjestyksen Suomen Perustuslakia ja ihmisten perusoikeuksia vastaan.

1Äänestä
  • Oliko tenuprideputinkiimavasurilla taaaaas paha olo ????

    TenukopioprideVasurit vaikuttavat olevan uhmaikäisen, inttävän itkuisen lapsen tasolla? Valitettavasti..

    Paraniko se tuolla vähä-älyisellä länkytyksellä??

    Kerrohan.

    Äänestä

  • Mihinkä tuo nyt sitten perustuu taas, sulla lentää paska niin pahasti, ettei siitä seasta löydy mitään, joka selittäisi noita "ulostulojasi".

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oliko tenuprideputinkiimavasurilla taaaaas paha olo ????

    TenukopioprideVasurit vaikuttavat olevan uhmaikäisen, inttävän itkuisen lapsen tasolla? Valitettavasti..

    Paraniko se tuolla vähä-älyisellä länkytyksellä??

    Kerrohan.

    "TenukopioprideVasurit" on toki vakava "argumentti". Onko muuta?
    Ilmeisesti ei, koska persuilla on vain yksi aivopoimu.

    1Äänestä

TenuKopsuKiimaVassulla menossa pitkä ja katkeran vihantäyteinen päivä kopiovihakoneen äärellä...

Miten ajattelit katkerana vihata kaikkia itseäsi parempia PerusSuomalaisia taas tämänkin päivän???

Äänestä
  • Oletko zombi ilman aivoja vai pystytkö perustelemaan miksi kannustat persuja?

    1Äänestä

Sossupummit+kannustavat+persuja+eikä+maksukykyiset+suomalaiset+-+tätä+voi+seurata+Eduskuntavaalituloksista+kaupunginosien+mukaan:+https://www.uusisuomi.fi/vaalitulos2019#/01-091-047AHelsingin+sossupummialueilla+(Kontula,+Malmi,+Vuosaari+jne)+persujen+kannatus+on++20-25%Mutta+hyvissä+kaupunginosissa+(Eira,+Katajanokka,+Punavuori+jne)+persujen+kannatus+on+aina+alle+10%Persujen+kannatus+sossupummien+alueilla+on+3-4+kertainen+verrattuna+maksukykyisiin+alueisiin.

1Äänestä
  • Monet mamusossupummit kannustavat persuja, koska vahtivat sossupiirakkaansa uusia mamuja vastaan.
    Itse asiassa, kun katsotaan persuja kannattavia, PS on mamusossupummien puolue.

    Äänestä

  • Näissä+hyvissä+kaupunginosissa+asuu+alle+10%+maahanmuuttajataustaisia+ja+nekin+ovat+koulutettua+ja+työsäkäyviä.Suurin+osa+näiden+alueiden+veromaksajista+on+julkisenhallinnon+palveluksessa+ja+osa+saa+toimeentulonsa+maahanmuuttajien+erinlaisten+tukipalveluiden+ansiosta.

    Äänestä

Joo, kyllä se näin on. Jos ja KUN persujen kannatus ei nouse nykyisestä niin se on kyllä kiitos ja näkemiin!

1Äänestä

PS+oli+v.+1962–1995+Suomen+Maaseudun+Puolue+(SMP)+ja+v.1995-2011+persut+oli+mitätön+puolue.+V.2011+alkaen+persujen+kannatus+äkkiä+nousi+jalkalistan+alta+jostain+syystä.+Miksi?Nyt+on+pikkuisen+laskenut.Tilastoissa+näkyy+"Puolueiden+kannatus+eduskuntavaaleissa+1945–2019,+%"https://www.stat.fi/til/evaa/2019/evaa_2019_2019-04-24_tie_001_fi.html

Äänestä

Nykypersuilla on suuret puheet mutta aivan harvinaisen pienet teot.
Ristiriita on valtava.
Siksi nykypersujen kannatus ei nouse.
Demokratia toimii.
Onneksi.

1Äänestä
  • "Persukriittisen" valheita ja typeriä "arvauksia", ei perusteluja, ei mitään muuta kuin räksytystä ja paskan ruiskimista.

    Äänestä

  • Persu nimittää totuuden kertomista "paskan ruiskimiseksi".
    Ilmankos totuuksien kertominen on persuille niin vastenmielistä.

    1Äänestä

  • Viesti 11:26 on harvinaisen hyvin sanottu. Kiitos!

    1Äänestä

"V.2011 alkaen persujen kannatus äkkiä nousi jalkalistan alta jostain syystä. Miksi? Nyt on pikkuisen laskenut"

Koska v.2010 tuli iso vastareaktio, kun muutama "monikulttuurisuusasiantuntija" (Umayya Abu-Hanna ja kumppanit) ryhtyivät perustamaan "siirtolaisparlamentin" ja valitsivat itsensä puhumaan kaikkien mamujen puolesta.
Mamut eivät ole mikään yhtenäinen lauma, monet mamut pitävät suomalaisista enemmän kuin toisistaan ja perspektiivi, että joku "abu" rupee puhumaan heidän puolesta, yhdisti mm. venäjäntaustaisia ja v. 2011 he rupesivat kannustamaan persuja liikaa.

Näyttää siltä, että Suomessa persuhulluus vastareaktiona mamuhulluudelle alkoi v. 2010 tästä:
"Suomeen perustetaan siirtolaisparlamentti"
https://yle.fi/uutiset/3-6159043

Äänestä
  • Pari kertaa viikossa vilkaisen, mitä persut nyt toilailevat. Juurikin oli se Unkarin ja Puolan ihasteluhetki, mutta on tainnut jo kadota. Eipä hätää pian löytyy persuille taas uusi yhteinen kiihkoaihe, jonka parissa viettää muutama päivä. Ihan mielenkiinnosta, mitä tuo tenu tarkoitta tuossa tenuvihavasurissa, joka näyttää olleen esillä viikkoja. Oletko harkinnut kysyä perussuomalaisten kullatusta toimistosta uutta lausetta?

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pari kertaa viikossa vilkaisen, mitä persut nyt toilailevat. Juurikin oli se Unkarin ja Puolan ihasteluhetki, mutta on tainnut jo kadota. Eipä hätää pian löytyy persuille taas uusi yhteinen kiihkoaihe, jonka parissa viettää muutama päivä. Ihan mielenkiinnosta, mitä tuo tenu tarkoitta tuossa tenuvihavasurissa, joka näyttää olleen esillä viikkoja. Oletko harkinnut kysyä perussuomalaisten kullatusta toimistosta uutta lausetta?

    Höpö höpö, kenelle sinä oikein yrität valehdella??
    Itsellesi, äidillesi vaiko meille??

    Turhaa peukalointia taas ... ;))))))

    Kerrohan.

    Äänestä

Vasemmistoliitto+on+hyytynyt+tuohon+8%+tienoille.Ei+se+vaan+Li+osaa+eikä+pysty+mihinkään.Kohta+lähtee+BättreLatteFolketVänstre-tyttö+vaihtoon.....+..Antin+Rinteen+hallituksen+tuleivaisuus+on+täysin+kiinni+siitä+kuinka+Kauan+Juha+Sipilä+ja+Keskusta+jaksavat+katsella+kommarien+öyhötystä.113+-+31+=+uudet+vaalit+ja+Antti+nöyränä+poikana+tietää+sen.

Äänestä

Lii tapaa kakoa aina kun puhutaan oikeista asioista, hän kun ei ole tottunut sellaiseen.
Viimeksi kun kysyttiin vasemmiston kannatuksesta, oli kuin made kuivalla maalla.
Tsiisus sitä kiemurtelua ja haukkomista!

Liihän tapaa puhua henkeään haukkoen matujen ihanuudesta!

Voi helvetti, täytyy olla todella yksinkertainen tollo joka äänestää noita.
Liihän vaatii jo tulevaan hallitusohjelmaan 200 000 uutta Matua Suomeen.
Muuten hän ei ota vastaan vaativaa kylttyyrikänniministerin salkkua.

Äänestä
  • Täytyy olla todella yksinkertainen tollo, joka äänestää persuja eikä näe eroja "oikeiston" eikä "vasemmiston" sisällä.
    Persun aivoissa on vain yksi aivopoimu ja/tai neukkumainen tausta, sen takia kaikki "vasurit" on heille yksi ja sama.
    Sosialidemokraattien ja kommareiden ideologioiden välissä on iso rotko.
    SDP:n ohjelmassa lukee taistelusta kommunisteja vastaan.

    SDP:n Periaateohjelma (perusteluineen)
    "Kansanvaltaista yhteiskunta- ja valtioelämää rakentaessaan oli sosialidemokraattinen työväenliike joutunut taisteluun sekä porvariston että kommunistien diktatuuripyrkimyksiä vastaan."
    https://www.fsd.uta.fi/pohtiva/ohjelmalistat/SDP/449

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Täytyy olla todella yksinkertainen tollo, joka äänestää persuja eikä näe eroja "oikeiston" eikä "vasemmiston" sisällä.
    Persun aivoissa on vain yksi aivopoimu ja/tai neukkumainen tausta, sen takia kaikki "vasurit" on heille yksi ja sama.
    Sosialidemokraattien ja kommareiden ideologioiden välissä on iso rotko.
    SDP:n ohjelmassa lukee taistelusta kommunisteja vastaan.

    SDP:n Periaateohjelma (perusteluineen)
    "Kansanvaltaista yhteiskunta- ja valtioelämää rakentaessaan oli sosialidemokraattinen työväenliike joutunut taisteluun sekä porvariston että kommunistien diktatuuripyrkimyksiä vastaan."
    https://www.fsd.uta.fi/pohtiva/ohjelmalistat/SDP/449

    Essempeeläisenä synnyin ja persuna kuolen

    Äänestä

Persujen kannatus putoaa heti, kun propagandakoneisto on tauolla.
Ennen vaaleja alkaa taas se asioiden vääristely ja totuuden kieltäminen.
Saadaan persurummutusta joka tuutista.

1Äänestä

Normaalit suomalaiset kannustavat 5 asiallista puoluetta:

1. Kokoomus – pääoma, rahavalta
2. Keskusta - maatalous
3. SDP – tasapaino työnantajan ja työntekijän välissä
4. Vihreät - ekologia
5. Kristillisdemokraatit – kristillinen moraali ja kulttuuri

Vain tollot, anarkistit, totalitaristit, terroristit tai provokaattorit kannustavat natsi-persuja ja kommareita, jotka tappelevat keskenään ja taas myrkyttävät ympäristöä ja ihmisaivoja.
Äärioikeiston ja äärivasemmiston puolueet tekivät Euroopassa niin paljon ihmistuhoja, että ne piti kieltää jo aikaa sitten.

1Äänestä
  • Viesti 13:52 on harvinaisen jykevä ja tosi puheenvuoro täällä Suomi24:ssä!
    Onnittelut kirjoittajalle!

    1Äänestä

Kepulla, demareilla, vihreillä talousjärjestelmä on keskipisteenä, mutta persujen periaateohjelmassa ei ole mitään talousjärjestelmästä.

Persut on sossupuolue, keskittyy vain sossurahaan, eikä talousjärjestelmään.
Persujen ohjelmassa on vain suomalaisten "huono-onnisten" sossupummien apu, mutta he eivät perehdy miten se apu rahoitetaan ja kuinka talousjärjestelmä toimii ja mahdollistaa "huono-onnisten" ylläpidon.

Persujen periaateohjelmassa: "Perussuomalaiset on isänmaallinen ja kristillissosiaalinen puolue, joka edistää kansallista etua. ...Isänmaalliseen ja oikeudenmukaiseen politiikkaan kuuluu vähäosaisten, huono-onnisten ja syrjäytyneiden suomalaisten auttaminen"

Äänestä
  • Selvennätkö vielä vähän mitä yrität sanoa ???

    Äänestä

Antti oli oikeassa!

Alistuminen Juhan juoksupojaksi oli ainoa oikea ratkaisu !!!!

Juha on ollutkin hyvin tyytyväinen Antin oppimiskykyyn, Anttiboy on oppinut jo kieriskelemään pois vastuusta, luikkimaan piiloon lupauksiaan ja näyttelemään lähes kuollutta!!

"That's my doggy", sanoo Juha Nauraen!!!

Äänestä

Lii tapaa kakoa aina kun puhutaan oikeista asioista, hän kun ei ole tottunut sellaiseen.
Viimeksi kun kysyttiin vasemmiston kannatuksesta, oli kuin made kuivalla maalla.
Tsiisus sitä kiemurtelua ja haukkomista!

Liihän tapaa puhua henkeään haukkoen matujen ihanuudesta!

Voi helvetti, täytyy olla todella yksinkertainen tollo joka äänestää noita.
Liihän vaatii jo tulevaan hallitusohjelmaan 200 000 uutta Matua Suomeen.

Äänestä

Laskuunhan tuo persujen kannatus näkyy lorpahtaneen. Eikä syyttä.

1Äänestä

"Miksi persujen kannatus ei nouse?"
Pää jysähti kattoon. Seurauksena sekopäisyys.

1Äänestä
  • Seurauksena vasemmistolaisuus ???


    NO HUH HUH!!!

    Äänestä

Persut on perseestä. Rajat auki.

Äänestä

Suomen kansa alkaa yhä selvemmin hylätä nykyPS:n todellisuuskäsityksen. Se näkyy nykyPS:n kannatuksen alkaneena alamäkenä.

NykyPS sisältää aivan liikaa negatiivisuutta, kuviteltua Suomen puolustamista, yhteistyökyvyttömyyttä, keskustelukyvyttömyyttä, lähes sairasta ylimielisyyttä, sairasta natsien ihailua, poliisien ja oikeuslaitoksen halveksuntaa jne. jne.

Jos nykyPS nousisi Suomessa valtaan, henkisestä ilmapiiristämme tulisi erittäin huono ja riitainen. Ja maan hallitukset olisivat avuttomia ja lyhytikäisiä.

NykyPS on katkerien ihmisten puolue. Haluatko sinä, että juuri sinun rakasta isänmaatasi hallitsisivat katkerat ihmiset?

1Äänestä

Kun lukaisee yllä olevia persujen ulostamisia, niin ymmärtää melkoisen hyvin, että tuohon älyvapaasee porukkaan en halua ikinä kuulua.
Järkevät ihmiset lähtevät kannattajien joukosta, mutta jää kai sinne ne äärimmäiset peräsuomalaiset ulostamaan jäljelle.

1Äänestä

Lii tapaa kakoa aina kun puhutaan oikeista asioista, hän kun ei ole tottunut sellaiseen.
Viimeksi kun kysyttiin vasemmiston kannatuksesta, oli kuin made kuivalla maalla...
Tsiisus sitä kiemurtelua ja haukkomista!

Liihän tapaa puhua henkeään haukkoen matujen ihanuudesta!

Voi helvetti, täytyy olla todella yksinkertainen tollo joka äänestää noita.
Liihän vaatii jo tulevaan hallitusohjelmaan 200 000 uutta Matua Suomeen.

Äänestä

Persuilla oli N E L J Ä N (4 !!) vuoden tilaisuus lisätä kannatustaan kaikkia ja kaikkea syleilevällä hallitus- ja jallituspolitiikallaan, mutta kuinkas kävikään??
Tappelivat itse itsensä ja koko hallituksen hajalle. Ja edelleen oppositioon räksyttämään, koska vennamolaisista ei ole ikinä mihinkään muuhun ollutkaan.
Kuka sellaisen puolueen kannatukseen uskoo?? Pelkällä populistisella maahanmuuttajien kritiikillä ei menesty yksikään puolue missään kovin kauan. SMP hajosi ja sen jälkeen ovat eduskunnasta ulos kannetun Veikko Vennamon pompasta napit putoilleet yks toisensa jälkeen. Niin käy nytkin.
Vaalit ratkaisevat - ei gallupit. Neljä vuotta on pitkä aika.

1Äänestä

Miksi nykypersujen kannatus ei nouse? Koska Suomen kansalla on sentään jalat maassa.

Mitä todella merkitsisi nykypersujen valtaannousu Suomessa? Kävisikö kuin äärioikeistolaiselle Salvinille Italiassa (hänhän ajautui nurkkaan, kun järki voitti)? Miten paljon Briteissä kehityksen ratas pyörähtää taaksepäin brexitin takia? Jne.

Onneksi suomalaisten enemmistöllä - toisin kuin nykypersuilla - on jalat maassa ja äänestämisessä se tulee aina lopulta näkymään - vaikka äärioikeistolaiset nykypersut muusta haaveilevat. Vain Suomen kansan vähemmistö voi hurahtaa trollivetoiseen disinformaatiopolitiikkaan. Vain Suomen kansan vähemmistö on vedätettävissä. Tässäkin suhteessa Suomi on ja pysyy maailman parhaimpien maiden joukossa - eikä suinkaan millään lailla nykypersujen ansiosta.

1Äänestä
  • Juuri näin. Nykypersujen kannatus ei nouse, koska Suomen rehellisen sinivalkoisen kansan enemmistö ei hurahda eikä ole huijattavissa.

    1Äänestä

NykyPS on ääripuolue, joka uskoo asiaansa hurmahenkisesti. Hallituskelpoisuuteen nykyPS ei ole satsannut yhtään, vaan päinvastoin vain lisännyt kaikkien muiden puolueiden solvaamistaan ja - mikä huvittavinta - samaan aikaan yhä herkkänahkaisemmin loukkaantunut kaikesta pienestäkin kritiikistä, mitä on saanut osakseen.

Ei todellakaan tuolla lailla - noin epäsuomalaisin keinoin - nykyPS voi nousta niihin lukemiin, joista se laiskana - tekemättä mitään - haaveilee. NykyPS:llä on menossa kaiken lisäksi johtajaongelma. Halla-ahon kritiikki nykyPS:n pellejä, törkyturpia ja räikeimpiä natseja kohtaan on vähintäänkin aiheellista ja on saanut koko puolueen voimakkaasti jakautumaan.

1Äänestä
  • Hyvin naulattu. Kiitos!

    1Äänestä

Viesti 10:23 on todella hyvä.

PS:n suurin ongelma tällä hetkellä on natsimyönteisyys. Se estää puoluetta kasvamasta. Se estää kannatusta nousemasta sellaisiin lukemiin, että puolueella voisi olla tulevaisuutta.

1Äänestä
  • PS:n suurin ongelma on epätaloudellisuus.

    Äänestä

Hienostihan tuo menee näköjään antipersulla yksinkin. Mitä noihin juttuihin suotta muita sotkemaan ja totuudestakin olisi vaan haittaa. Ei vahvistaisi antipersun valheellista propagandaa persuista. Siksi onkin hyvä että kommentoit itse itsellesi. Sillä lailla saat ainakin koko ketjun näyttämään juuri siltä, mitä se onkin - valehtelevan idiootin tuotosta.

Äänestä

Kannatushan on ihan hyvä,jos vielä ottaa huomioon hs.n ja yleisradion alennuskertoimet.

Äänestä

Miksi kepun kannatus ei laske
vaikka se on jo lähellä nollaa ja johtoon pyrkii korruptiosta linnatuomion saanut Kaikkonen ei näillä peleillä nopeasti nollaan mennä mutta ennen 2021 vaaleja ehditään hyvin

Äänestä
  • Anttihan on täysin riippuvainen Keskustasta.

    113-31= uudet vaalit ja uusi pääministeri.

    Antti nöyränä kepun juoksupoikana tietää sen.

    Äänestä

Mitä eroa on Rinteen kielellä ja Sipilän varpailla??

Sipilän varpaat ovat puhtaat ;DDDDDDD

Äänestä

Viestin 12:35 jälkeiset viestit ovat tietoisen valheellisia, huonoja, trollaavia ja tahallaan asian vierestä kirjoitettuja. Ne on varmasti kirjoittanut persu, joka ei kestä persukritiikkiä.

1Äänestä

Persut+haaveilevat+-+äärioikeistolaisia+utopisteja+kun+ovat+-+25+%+kannatuksesta.+Saahan+sitä+haaveilla+mutta+jotain+positiivista+pitäisi+PS:ssä+tapahtua,+jotta+tuohon+voisi+päästä.+Mitään+positiivista+en+ainakaan+minä+ole+huomannut+PS:ssä+moneen+kuukauteen.+Sen+sijaan+negatiivisuus+ja+yhä+heikompi+kyky+sietää+kritiikkiä+on+PS:ssä+vain+lisääntynyt.+Jos+PS+olisi+vahva+puolue,+se+kestäisi+kritiikkiä+täysin+toisella+tavalla+kuin+nyt.PS:n+pitäisi+antaa+äänestäjille+ja+gallupkannattajilleen+jotain,+jonka+takia+kannattaisi+pysyä+puolueuskollisena.+Niin+ei+nyt+tapahdu.+PS+on+suurissa+sisäisissä+vaikeuksissa.

1Äänestä

>>> Jos PS olisi vahva puolue, se kestäisi kritiikkiä täysin toisella tavalla kuin nyt. <<<

Täysin samaa mieltä tuosta. Täällä kirjoittavien persujen kyvyttömyys sietää kritiikkiä on todella silmiinpistävää!

1Äänestä

Miksi nykyPS:n kannatus ei voi nousta nykyisen maksikuplapisteen yli.
Koska kupla puhkeaa, jos se ylittää sen tietyn pisteen.

Nykypersut ovat esim. täällä alkaneet yhä massiivisemmin valehdella. (Esim. "Kaikki muut ovat natseja paitsi perussuomalaiset".) NykyPS käyttää yhä avoimemmin täysin samanlaista jatkuvaa valehtelua kuin Hitler aikoinaan.
Suosittelen lukemaan tämän pätevän hs-artikkelin:

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006205991.html

1Äänestä
  • Ihan turha lähetellä Hesarin linkkejä. Kaikki älykkäät ihmiset tietävät että se on Bilderbergiläistä propagandaa ja aivopesua. Koittaisit sinäkin olla vähemmän valtavirta lammas.

    Äänestä

>>> Miksi nykyPS:n kannatus ei voi nousta nykyisen maksikuplapisteen yli.
Koska kupla puhkeaa, jos se ylittää sen tietyn pisteen.
... NykyPS käyttää yhä avoimemmin täysin samanlaista jatkuvaa valehtelua kuin Hitler aikoinaan. <<<

Juuri noin se on.

Suomalaiset (joista persut muodostavat luojan kiitos vain pienen osan) eivät tule koskaan hyväksymään valehtelulla aikaansaatua kuplasuosiota. Sellaisella kuplasuosiolla ei koskaan tulla pääsemään Suomen hallitukseen, ei varsinkaan siitä syystä, että nykypersut ovat nykyään yhä avoimemmin natsihenkisiä ja samalla yrittävät yhä härskimmin valehdellen kiistää sen. Siis aivan hirveä yhdistelmä natsismia ja härskiä valehtelua!

Lukekaa tämä linkitys:

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006205991.html

1Äänestä
  • Hesari on Bilderbergiläistä aivopesua ja propagandaa. Sinä et selvästikkään tiedä mitä tuo sana kupla tarkoittaa. Kuplan puhkeamispiste on se kun puolue on saavuttanut kaikki alkuperäiset tavoitteensa, kuten juurikin Vihervassarit ovat jo. Heidän kuplansa on pujennut jo, hitaimmat eivät vain ole sitä vielä tajunneet.

    Äänestä

  • Teemojen, uskomusten, luulojen ja kuvitelmien toistelustahan tuossakin linkin "mielipidekirjoituksessa" kyse on - yhden ihmisen, ja suuntautuneen lehden julkaisemana. Sinulleko tuo siis edustaa sitä ainoaa oikeaa totuutta . . . koska ??

    Äänestä

kupla
1. (ilma)rakkula nesteessä (t. muussa aineessa). Kaasukupla. Saippuakupla. Veden pintaan nousee kuplia. Kuplat poreilevat. Lasimassaan jääneet kuplat.
2. kuv. eril. epärealistisiin odotuksiin t. harhakäsityksiin perustuvista ilmiöistä tms.
a. vars. tal. tilanne jossa hyödykkeiden hinnat t. arvostus nousevat kohtuuttomasti. Pörssikurssien luoma kupla. Kiinteistökuplan puhkeaminen.
b. Elää kuplassa omassa (ideologisesti) rajoittuneessa maailmassaan. Samanmielisten ihmisten kupla.
c. Uutinen oli pelkkä kupla perätön juttu. Hän osoittautui pelkäksi kuplaksi valheelliseksi, pinnalliseksi tms. ihmiseksi.

Noin määrittelee Kielitoimiston sanakirja 'kuplan'.
Anonyymillä 12:37 on 'kuplasta' ihan oma kuplamainen käsityksensä. Hänellä on kuplamainen eli valheellinen käsitys myös hesarista. Hän ilmeisesti luottaa MV-lehteen kuin vuoreen.

Miksi nykypersujen kannatus ei riittävästi nouse?
Siksi, että nykypersut ovat kuplamaisin eli valheellisin puolueemme.
Nykyisellä kannatuksella nykypersuilla ei ole tulevaisuutta.

1Äänestä
  • Ketä sinä yrität vakuuttaa noilla oudoilla jutuillasi, tuskin kuitnkaan onnistut, sillä ne ovat niin säälittäviä ja läpinäkyviä yrityksiä, että aiheuttavat enemmänkin naurua. Toivottavasti sinäkään et tosissasi niiden parissa yötä-päivää vietä, sillä se on sitten täysin hukkaan heitettyä aikaa, ja lisäksi meidän muiden maksamaa aikaa.

    Äänestä

Hyvää ja ajatuksia nostavaa keskustelua persujen nykyisestä suorastaan alennustilasta. Tuo yksi persu joka huutaa tenukepistä yrittää kyllä häiritä.

1Äänestä

"PS:n suurin ongelma on epätaloudellisuus."

Näyttää siltä, että PS seuraa ulkopuolisia intressejä eikä suomalaisia -
sen takia PS:n ohjelmassa ei ole mitään talousjärjestelmästä.
Siis juureen katsottuna PS on antisuomalainen puolue...

Äänestä

Mitä eroa on Rinteen kielellä ja Sipilän varpailla??

Sipilän varpaat ovat puhtaat ;DDDDDDD D

Äänestä

Miksi nykypersujen kannatus ei nouse.

Siksi, että se kannatus on jo nyt hyvin rajoittunutta ja harhakäsityksiä sisältävää.
Trollaamisella eli valehtelulla aikaansaatu valekannatus on kuin liian täyteen puhallettu ilmapallo.

NykyPS on ääripuolue, joka uskoo asiaansa hurmahenkisesti. Hallituskelpoisuuteen nykyPS ei ole satsannut yhtään, vaan päinvastoin on vain lisännyt kaikkien muiden puolueiden solvaamistaan ja - mikä huvittavinta - samaan aikaan on yhä herkkänahkaisemmin loukkaantunut kaikesta pienestäkin kritiikistä, mitä on saanut osakseen. NykyPS on Suomen inhotuin herkkänahkaisten "miesprinsessojen" puolue.

NykyPS:n suurimmat ongelmat ovat pysyneet samoina. Siksi persuihin kohdistuva kritiikkikin on pysynyt hyvin samansuuntaisena.

Tällä hetkellä nykyPS:n suurimmat ongelmat ovat natsimyönteisyys, venäjämielisyys ja trollitehtailu eli systemaattinen valehtelu. Nämä ongelmat estävät sen, että puolue voisi kasvaa ja kannatus voisi nousta riittäviin lukemiin, jotta puolueella voisi olla tulevaisuutta.

1Äänestä

On vaikea kuvitella, että järkevä Suomen väestö tulee kannustamaan yhä enemmän niitä rauhattomia persuriitapukareita ilman tolkkua.

Persuja yhdistää vain viha - mamuviha, eikä luova toiminta.
Persuja ei yhdistä mikään paitsi toiveajattelu "mamu pois Suomesta".
Siinä ei ole tolkkua, koska persujen pitää ensin kerätä ulkomailta mamusuomalaisia ja elättää heidät Suomessa ja vasta sitten huutaa jotain mamuja vastaan.
"Ulkosuomalaisia oli vuonna 2010 vajaat 800 000.."
https://fi.wikipedia.org/wiki/Ulkosuomalainen

1Äänestä

Kysymys on PUOLUETUESTA!
Persut tekevät rahaa käyttäen hyväksi mamuvihaa.
Enemmän mamuja => enemmän mamuvihaisia => enemmän persukannattajia => enemmän kansanedustajapaikkoja => isompi puoluetukipotti

Persut käyttävät maahanmuuttoa hyväksi saadakseen itselleen poliittisia johtopaikkoja eivätkä tosiasiassa yritäkään rajoittaa maahanmuuttoa.
Sen takia persujen toiminnan tulokset ja puheet eivät kohtaa.
Tilastot näyttävät mamumäärät, eli ulkomaalaisten maahan-, maasta- ja nettomuuton. Kun persut olivat hallituksessa, mamujen nettomäärä lisääntyi.

v.2018 "Valtioneuvosto myönsi torstaina puoluetuet kuluvalle vuodelle. Keskusta sai 7,3 miljoonaa euroa, perussuomalaiset 5,6.... Avustukset myönnetään puolueiden eduskuntavaaleissa saamien kansanedustajapaikkojen mukaan..."
https://yle.fi/uutiset/3-10066031

1Äänestä
  • Miksi valehtelet jatkuvasti mitä Persut haluavat, luulevat ja tekevät. Ne ovat vain sinun sairaan mieikuvituksesi tuotetta, ja tuollaisille valheille, olisi hyvää esittää edes jotain faktaa välillä - muuten ne ovat vain palstahäirikön sairaita valheita.

    Äänestä

  • Aivan, rahan teko puoluetuella ja hyödytön persujen toiminta on fakta.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi valehtelet jatkuvasti mitä Persut haluavat, luulevat ja tekevät. Ne ovat vain sinun sairaan mieikuvituksesi tuotetta, ja tuollaisille valheille, olisi hyvää esittää edes jotain faktaa välillä - muuten ne ovat vain palstahäirikön sairaita valheita.

    Yritäpäs selittää, miksi mamujen määrä ei laskenut yhtään tilaston mukaan v. 2015-2019, kun Persu oli ulkoministerinä?

    Katso tilasto maahanmuutosta v.2005-2018
    https://www.stat.fi/til/muutl/2018/muutl_2018_2019-06-17_tie_001_fi.html

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aivan, rahan teko puoluetuella ja hyödytön persujen toiminta on fakta.

    Kuten kaikilla eduskuntapuolueilla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yritäpäs selittää, miksi mamujen määrä ei laskenut yhtään tilaston mukaan v. 2015-2019, kun Persu oli ulkoministerinä?

    Katso tilasto maahanmuutosta v.2005-2018
    https://www.stat.fi/til/muutl/2018/muutl_2018_2019-06-17_tie_001_fi.html

    Miksi ?
    Soinisti ulkoministerinä, joka ei muutenkaan noudattanut hallitusohjelmaa, ja petti kaikki äänestäjille annetut lupaukset. Soinilla oli tärkeämpää pysyä Audin takapenkillä, kuin pitää hallitusohjelman linjauksista ja äänestäjille annetuista lupauksista - siksi Soini ja muut Soinistit muuttuivat Sinisiksi, eli saivat lähtöpassit Persuista.

    Äänestäjien antamat äänet viime vaaleissa Perussuomalaisille osoitti, että he ymmärsivät sen, mitä sinä et - siis ne jotka kusettivat, olivat Soini ja Soinistit, eivät Persussuomalaiset.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi ?
    Soinisti ulkoministerinä, joka ei muutenkaan noudattanut hallitusohjelmaa, ja petti kaikki äänestäjille annetut lupaukset. Soinilla oli tärkeämpää pysyä Audin takapenkillä, kuin pitää hallitusohjelman linjauksista ja äänestäjille annetuista lupauksista - siksi Soini ja muut Soinistit muuttuivat Sinisiksi, eli saivat lähtöpassit Persuista.

    Äänestäjien antamat äänet viime vaaleissa Perussuomalaisille osoitti, että he ymmärsivät sen, mitä sinä et - siis ne jotka kusettivat, olivat Soini ja Soinistit, eivät Persussuomalaiset.

    Persujen ohjelmassa ei ole mitään lupauksia maahanmuuton rajoittamisesta.
    Soini rikastui viisaasti käyttäen tollojen ksenofobiaa, mutta ei se ole hänen vikansa, että lukuisat mamuvihaajat ja persutrollit pettävät ja huijaavat itseänsä levittäessään huhuja ja omaa fantasiaa kuvitellen, että äänestämällä PS he voivat rajoittaa maahanmuuttoa. Ei se onnistunut eikä onnistu, mamuvihaajien odotukset ovat turhia.

    PS:n ohjelmassa lukee, että Suomi on monikulttuurinen eli kansainvälinen valtio, eikä siinä ole sanaakaan maahanmuutosta -
    "Perussuomalainen Suomi on myös kansainvälinen. Kansat ovat vuosisatoja olleet vuorovaikutuksessa keskenään ja omaksuneet toisiltaan tapoja ja käytäntöjä.. Kansainvälisyys edellyttää kansojen olemassaoloa."

    Kannata lukea PS:n ohjelma
    https://www.perussuomalaiset.fi/ajankohtaista/perussuomalaisten-periaateohjelma-julkaistu/

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuten kaikilla eduskuntapuolueilla.

    Siis Suomen valtiokaruselli pyörii erikseen puoluesirkuksesta?

    Äänestä

"V.2011 alkaen persujen kannatus äkkiä nousi jalkalistan alta jostain syystä. Miksi?"

Koska v. 2011-2012 "Inkerinsuomalaisten paluumuuttojärjestelmä" lakkautettiin.
Se mamuinkeriohjelma kesti 20 (!) vuotta ja sitten loppui - sen jälkeen he ryhtyivät kovasti vastustamaan muiden mamujen tuloa ja kannustamaan PS.

Äänestä
  • PS:n kannatus ei tule putoamaan inkerien ansiosta.
    Mutta jospa inkeriohjelma jatkuisi eteenpäin, PS olisi edelleen jalkalistan alla mutta täällä olisi kohta puolivenäjää ja viro kokonaan.

    Äänestä

  • Suomessa on venäläisneukku-inkereitä parisataatuhatta - melkein jokainen inkeri äänestää persuja, koska heikäläisiä ei enää päästetä Suomeen, sen takia he ovat maahanmuuttoa vastaan – vahtivat, että uusmamut eivät syö heidän sossupiirakkaansa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suomessa on venäläisneukku-inkereitä parisataatuhatta - melkein jokainen inkeri äänestää persuja, koska heikäläisiä ei enää päästetä Suomeen, sen takia he ovat maahanmuuttoa vastaan – vahtivat, että uusmamut eivät syö heidän sossupiirakkaansa.

    Inkeri on Venäjällä toki venäläinen mutta Suomessa haluaa olla suomalaisempi kuin kantasuomalainen ja vetää Suomea pois "pahasta" länsimaisuudesta - itämaisuus on toki parasta.

    Äänestä

*koska timo soini on homo*

-MAFIA-

Äänestä

Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tällä kannatuksella ei puolueella ole tulevaisuutta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu