https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/9c60f15b-dcc6-4de0-a55e-69518ef2c708
Hovioikeudessa lapsiin kohdistuneista seksuaalirikoksista tuomittu irakilaismies jatkoi epäillysti tekojaan vain noin kuukausi saamansa tuomion jälkeen.
Tämän raiskaajan edellinen tuomio lapsen raikaamisesta oli 1,5 vuotta vankeutta. Jos suomalainen tekisi saman rikoksen Irakissa, olisiko tuomio yhtä kova?
2015 noita Irakilaisia tulu suomeen yli 30 000. Pois lähtenyt muutama sata. Kuinkahan monta potentiaalista raiskaajaa liikkuukan keskuudessamme.
Hovioikeudessa lapsiin kohdistuneista seksuaalirikoksista tuomittu irakilaismies jatkoi epäillysti tekojaan vain noin kuukausi saamansa tuomion jälkeen.
Tämän raiskaajan edellinen tuomio lapsen raikaamisesta oli 1,5 vuotta vankeutta. Jos suomalainen tekisi saman rikoksen Irakissa, olisiko tuomio yhtä kova?
2015 noita Irakilaisia tulu suomeen yli 30 000. Pois lähtenyt muutama sata. Kuinkahan monta potentiaalista raiskaajaa liikkuukan keskuudessamme.
Vastaukset 113
Vanhimmat
Onko saanut Suomen kansalaisuuden?
Demla työskentelee hartiawoimin kyseisen syylän vapauttamiseksi koska on unelma
Onkohan edellisen tuomion antanut tuomari nyt tyytyväinen?
Vankilat on jo niitä täynnä. Ehdollisella päässee jälleen. Ja hommansa jatkuu.
Sipilän kutsuma kunniakansalainen.
Taparikollinen.
Nyt hieman ymmärrystä tekijälle. Hänelle on selvästi tullut seksuaalinen hätätila.
t: Vegaani Kalliosta
Entoollinen taas koska uusinta-alennus.. Niinhän se toimii noille työvoiman oaikkaajille!
Ehkä se luuli olevansa mummolassa? Siellä kuulemma perseet silvotaan ja naiteaan lapsille.
Saa nähdä puolittuuko tuomio edelliseen hurjaan 1,5 vuoden tuomioon verrattuna.
Eli tämä heppu lepäili 8 kk mukavassa sellissä. Pussit oli täynnä ja siksi oli päästävä painetta purkaa.
No salvaa juurta myöten nuo raiskaajat pitää niin loppuu, se seksuaalinen hätätila kerralla. Että silleen.
Parempi on laittaa rajalla heti munat sähkörasiaan kaikilta. Samalla tulisi tarkistettua kytkennät.
Hienao, että iltalehti kertoi asiasta. Yle ja hesari ei noin tekisi.
onneksi niin
että ylipäätään asia tuli julki on surullista ettei noita raiskauksia saada loppumaan tarttis tehdä asialle jotain
Siedätetään vain itsemme tähän monikulttuurisuuden ihanuuteen. Tätähän vihervassarisuvakit ja valtamedia meiltä haluavat. Jos emme hyväksy kunniakansalaisten elintapoja olemme rasisteja.
punainen terrori lopetettiin neljässä kuukaudessa 1918
nyt on aika lopettaa musta ja vihreä terrori
Huomasi edellisestä tuomiostaan että lasten raiskaus ei ole Sumessa vakava rikos, eikä siitä saa paljon muuta kuin huomautuksen.
noille sotilaskarkureille on luvattu sotaan lähtiessään 70 neitsyttä eikä luku
ole vielä täynnä joten suvaitkaaa
Geelitukkainen bemarimies eli selvä uuskokoomuslainen.
Bemari oli varmaan saatu sossun maksusitoumuksella
Vihreät ei koskaan ota kantaa näihin tapauksiin.
Ja näitähän riittää.... lisää tulee eurooppaan ja suomeen jatkuvasti, milloin kiintiöinä, milloin omatoimisesti. Kaikki ovat hädänalaisia ja niin sairaan hyvätahtoisia kunnes....
Kidutuskuolema näille koirille!!
Kankaanpääläismiehellä on autokorjaamo
maksullinen uutinen mutta näkee riittävästi
https://www.kankaanpaanseutu.fi/a/cadf77e0-273c-4552-8fdd-a6aa0f4fec32
YRITYKSEN ELÄMÄÄ Maaliskuun alusta saakka Kankaanpään Knuuttilankadulla on palvellut uusi, kokonaisvaltainen autohuoltamo Power Nitro. Yrittäjä Waleed Deffaie on asunut Kankaanpäässä noin neljän vuoden ajan.
Pitkäaikainen unelma, oma korjaamotoiminta on lähtenyt hyvin käyntiin.
Työpaikkahan on Suomessa rangaistuksen lieventämisperuste. Määräaleakin saa ja etnisyys lisälievennysperuste.
Istuu viikon.
Niin ja sehän olisi rasismia, jos joutuisi istumaan linnassa vähän kauemmin aikaa ja se vasta rasismia olisi, jos saisi karkoituksen Suomesta. Ei voi karkoittaa, kun Irak on niin turvaton maa.
Asui Kankaanpään työväentalo Soihtulassa väärällä nimellä
remuristatus ei syytettä saa
kankoonpään demarit antavat asuntonsa ja neitsyet niille
Eläin, ei ihminen.
Ei vaan ihmispeto, elävistä alhaisi
ja haitallisin. Ruttokaan ei valikoi uhrejaan.
Entä uhrien kärsimykset ja uudet uhrit. Miks tota ihmissaastaa pidetään hengissä ?
ja tulee yhä raiskaamaan uudestaan...ei ne mihinkään tapojansa muuta..
Kuinka ne niitä voisivat muuttaa. Se on heillä ikiaikainen nautintaoikeus suorastaan velvollisuus joka periytyy isiltä pojille vuosisadasta toiseen. Vääräuskoiset saa raiskata ja tappaa.
Tuomiot liian lieviä niillä ei mitään pelotetta.
Lepsut tuomarit ja poliitikot jotenkin poistettava.
Ja ei muuta kuin lisää näitä turvapaikanhakijamuslimeja tänne! Sanoo vihreät ja vasemmisto. Ne ovat avun tarpeessa. Ei suomalaiset kristityt tytöt tai naiset!
suomalaiset tytöt lähtee isis morsiamiksi
Ei vaan jaksais lukea näiden hirviöiden tekosista.
Siis miehiä on tullut 2/3 osa naisten määrästä. Ei taida laskupää toimia eduskunnassa. Mitä pitäisi päätellä: naisilla ei mitään hätää muslimimaissa. HAHAHAHAAAA
Se on sitä Sdp-viher-vasemmiston uutta tasa-arvo politiikkaa.
Arabi naiset olisivat hyviä synnyttäjiä mutta niitä on vaikeaa saada suomalaismiehellle vaimoksi kun omaiset tappavat mielummin kun antavat tyttärensä "eri rotuisille ".
naiset on niissä maissa ympärileikattu ja pimppi ommeltu umpeen , se suojaa
Oli alusta saakka selvää, että 2015 alkanut muslimi invaasio eurooppaan tietäisi itkua ja kyyneleitä kantaväestöille. Tuhannet raiskaukset ja lukuisat terrori-iskut kertovat olennaisen.
Juttelin muutama kuukausi sitten erään Irakilaisen kanssa pubissa. Puhui ihan hyvää englantia. Sanoi suoraan, että ei niitä huvita palata kotimaahan kurjiin töihin pienellä palkalla.
Suomessa saa turvatun toimeentulon tekemättä mitään, päälle asunnot ja vaaleat naiset. Sanoi myös suoraan, että ei edes aio hakea töitä ja sanoi kavereidensa ajattelevan samalla lailla.
Olivat ottanet 2015 kohteekseen heti suomen, koska maamme pääministeri tarjosi asuntoaan näille "hätää" pakeneville. Sanoi että aika vokissa meni mukavasti, koska kaikki vaatimukset ruoasta ym. toteutettiin. Nyt alla kuulema hieno uusi kaksio.
Sitten heräsin krapulassa kumisaappaat jalassa.
Pitävät meitä hyväuskoisina hölmöläisinä.
Pitävät? Miksiköhän? Ehkä me olemmekin hölmöjä koska emme laittaneet elintason perässä juoksevia heti takaisin sinne mistä ovat lähteneetkin. Asioista vastaavien päät pölkylle, puolueesta riippumatta ja pienemmät kihot suvakit julkiseen häpeään.
Suvakit ei koskaan myönnä että olisivat olleet väärässä.
Suvakki uskoo mitä tahansa satuja vaikka sen pää olisi asetettu pölkylle niin pyytää "kiltiltä" mestaajaltaan vain latvojen lyhennyksen.
Ei kiinnosta. Suomalaisilla olisi ollut lukuisia tilaisuuksia äänestää demarit, vasemmisto, kepu ja vihreät ulos eri valtuustoista ja hallituksista mutta ei kiinnostanut.
Niittäkää sitten siirtolaisten häpäisemien lasten äidit ja isät monikulttuurin satoa.
Mutta ei hätää ohisalo ei pelkää natseja eikä trolleja
Näitä sisäministeri haluaa lisää Suomeen.
Ehkä myös TAP session noiden kanssa.
Onko TAP lyhenne sanoista Triple Anal Penetration?
slangikielellä " tree way combo"
jostain syystä ei kerrota millä rahoilla elää suomessa,pätäkkää taitaa löytyä omasta takaa,mikäli pakolaistaustaa piilotellaan tietoisesti ihmetyttää kovin miksi viranomaiset eivät ota haltuunsa miehen omaisuutta.
Sipilä vaan käkättää kun lukee uutisia ja kun ei tarttenutkaan antaa kämppäänsä loisijoille vaikka lupasi....nyt sipilä voisi hoitaa nämä ulos maasta kun ei istu silmälasikäärme enää suojatyöpaikalla orjuuttamassa...ja hoitaa ne ulos omalla kustannuksellaan, mutta ei taida olla lestapapista sanojensa mittaiseksi.
Valtion vankiloista on tullut iso kilpailija VOK.BISNESMIEHILLE/NAISILLE Siksi Valtiomme Äkkirikastui .että Lii Andersonkin sai Viisi kpl 10.000 avustajaa !
Mahtaa Kokoomuksen Orpo olla tyytyväinen siihen että varmisti niiden pääsyn Suomeen.
Tollaset 500 suomalaisnaista on mennyt v. 2015 jälkeen irakilaisten kans naimisiin. Irakin tytöille isä ja veljet on todellinen uhka, jos ihastuu suomipoikaan.
Onks tää tasa-arvoa tai suvaitsevaisuutta musliminaisia kohtaan? Ottakaapa naiset tämä huomioon ennen kuin heiluttelette rasismikorttia. No nyt ainakin tiedätte, miksi rasismia esiintyy. Joku vois kertoa Tarja-pressallekkin, kun se oli täysin tietämätön, että miksi rasismia esiintyy.
Tuttavamies tapasi Helsingissä irakilaisen leskinaisen, ja tällä oli rahaa. Tuttavani on eronnut ja hänellä on jo nyt aikuinen tytär. Tytär painosti isäänsä, jotta tämä unohtaisi tuon Irakin muijan. Itse olin todistamassa puhelimessa, kun tytär huusi isälleen: Ai nainen on Irakista! Oletko hullu? Aika moni voisi ajatella näin, säätäkööt suvakkimme vaikka mitä lakeja, mutta ajattelutapoihin ei silti saada lain voimalla muutoksia.
Ohivalo ja muittenkin puolueitten hörhöt eivät tunnusta ongelmaa vaan tieten tahtoen haluavat lisätä suomalaisten taloudellista ja inhimillistä ongelmaa
Suomen vankila olot paremmat kuin Sipilän lesta asunnossa.
Kyllä nämä teot ahdistaa. Rangaistukset saatava kovemmiksi.
Ei saa käyttää omankäden oikeutta, jäisi heti kiinni kun olisi epäilty numero yksi muutenkin ja Suomen laki läpsäisee vain ranteelle lapsen elämän pilaamisesta ja elinikäisistä traumoista. Sitten kun ei kestä sitä ettei mitään tehdä rikolliselle, niin sitten avaudutaan netissä ja saa vihapuhe syytteet poliisilta (pari vuotta eteenpäin ja tämä on ihan oikea mahdollisuus), samalla kun suvakki maanpetturit haukkuu natsiksi.
Kaikki empatiaan kykenevät ihmiset, eli siis ei vihreät eikä vasurit, ymmärtävät että tälläinen tuska ja omaanlapseen kohdistunut hirveys saattaa saada ihmisen tai ihmiset ennenpitkää aikas sotaisalle tuulelle. Ennen pitkää nämä vittuuntuneet isät tapaavat toisensa ja alkavat suunnitella juttuja. Sitten kun tapahtuu kysyn vain, kuka ottaa osan vastuusta?
Turha varmaan luulla, että tuo alla oleva ehdollinen 1,5 v nyt muuttuisi ehdottomaksi. Muutenhan tuomion kokonaispituus muuttuisi kohtuuttomaksi.
Ja eikös tuo nyt vielä mene ensikertalaisestakin kun ensimmäisen tuomion suorittaminen oli vielä kesken ja nämä uudet tuomiot tulee ikään kuin siihen ekaan tuomioon lisää?
Vai mitäkön selityksiä on luvassa seuraavan tuomion julkaisussa?
Onkohan äijän ikäkään aukottomasti todistettu? Mitäs jos olisi edes pieni mahdollisuus, että äijä itsekkin olisi vasta 14v, niin eihän sitä sitten voisi tuomita ollenkaan, jos ei olla varma minkä ikäinen mies on?
Ymmärrän Unkaria varsin hyvin.
Heillä on huonoja kokemuksia islamistien vierailuista historissaan.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Wienin_piiritys
https://fi.wikipedia.org/wiki/Wienin_taistelu
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suuri_Turkin_sota
Puolasssa kansalaisten ei tarvitse pelätä Irakilaisia raiskaajia.
Tuli käytyä hetki sitten Liettuassa, Kaunasissa niin ei ollut noita sielläkään yhtään, jokseenkin outoa käydä ostarilla yms julkisilla paikoilla kun ei yhtään käivärää huutelemassa ja notkumassa missään.
Kävin minäkin Liettuassa ja Latviassa hiljattain.
Balttia on täynnä ryssiä !
Ei taida kuin törkeimmät tapaukset tulla päivän valoon valtamedian toimesta.
Ekukoita ei pitäisi Suomeen vastaanottaa, mutta minkäs teet kun on SDP, Kokoomus-bisnes Vihreät, Vasemmisto, RKP ja Kesk., joita kansa äänestää.
Voisiko se olla jotenkin noilla geeneissä, vai onko se vain sovinistinen koulutus?
Raiskaajilla, tuomareilla vai vihreillä?
niiden uskonnon johtaja lupasiniiden sotaveteraaneille 70 neitsyttä joten suvaitkaa älkääkä olko rasisteja
Tuohon en osaa vastata
Miksei Ohisalo kommentoi mitään näihin muslimiraiskaajien tekoihin? Sitä en ymmärrä. Vihapuheeseen kyllä ja rasismiin kohteena ollessa maahanmuuttajat.
No ei se mitään, en äänestä enää vihreitä ja seuraaaksi äänestän persuja, joita en olisi kymmenen vuotta sitten kuvitellutkaan äänestäväni.
"En äänestä enää vihreitä"?xD Onko joku niin hullu, että on joskus äänestänyt? Johan se on kymmenen vuoden kantasuomalaisen heteromiehen miesvihan jälkeen nähty mitä tuo vihreä aate on. Kaiken on kruunannut viimeiset neljä vuotta, jolloin kaikki terroristit, naisvihaajat ja lastenraiskaajat halutaan tänne, pitää myös laittomat maassa ja piilotella niitä. Viimeisimpinä juttuina on piilotella näiden rikoksia mediassa sekä estää niistä puhuminen ja tuomita niistä kertovat eikä mielellään niiden tekojen tekijät. Kaikki asioista perillä olevat leimataan rasisteiksi, natseiksi ja putinisteiksi. Tämä maa on ottanut nyt semmoiset askeleet, että seurauksena on Suomen varma tuhoutuminen sisältä päin, saatte vielä nähdä. Eikä syy ole missään äärioikeistossa jota ei oikeasti misdään edes näy, vaan tuossa vihervasemmistolaisessa roskasakissa jotka eivät tajua realiteeteista mitään ja valehtelevat kaksoisstandardiensa suojassa minkä keksivät.
Ääri oikeistolaiset natsirasistit ovat Ohivalon mielestä maallemme paljon suurempi uhka.
… tosin suurin uhka on ääripunaviherhörhöt !
Saarikosken vieraat järkyttyivät lasten raiskaamisista ulkomaalaistaustaisten toimesta. USA:ssa ei terroristit saa kulkea vapaana.
Ykfittäiftapauf.
Nää munapäät ei ole eläissään eläneet
yhteiskunnassa jossa on lait, ihmisoieudet ja niitä pitää kunnioitaa.
MITEN TE KUVITTELETTE ETTÄ TÄLLAISEN
INTEGROINTI ONNISTUU IKINÄ TURVALLISESTI
TÄHÄN YHTEISKUNTAAN?
Tää ei tule ikinä onnistumaan.
Kun ananaspäällä tulee seksuaalinen hätätila, uhriksi voi joutua nainen, mies, poika, tyttö, koira, aasi tai sika.
ei saa unohtaa kameleita
Kepu ihmettelee vaalitappionsa syitä. Eivät näytä seuraavan kansan ääntä . Sieltä se vastaus löytyisi: Sipilän hallituksen polvistuminen täysin vieraan ja tänne sopimattoman kulttuurin edessä.
Lisää rahaa kotouttamiseen ja paperittomien oikeuapuun piikki on auki !
Tuo teki vain sitä, mikä on noille luontaisinta.
Kiitti ns."turvapaikasta" vaan.
Saisiko näitä millään lisää? Mullakin on tyttäriä? Voi herranjumala...shut the front door! Suvakit!
Millon riittää? Suvakit?
Hienoa...pitihän tämä taas arvata. Voi vtu
Näitä Putkosia riittää muissakin kuin persuissa.
Iskee kohta vankila lomalla
En ihmettelisi tai jopa vankilan sisällä
Jopa todennäköistä
Ihmisvihaaja viher-terroristeilla ei ole juurikaan omia lapsia tai jos on niin uhraavat nämä sillä ihmiset ovat luonnon tuhoajia.
Vihreiden kansanedustaja se oli. Jos ei ollut ni tulee olemaan ensi vaaleissa.
Vielä tarkenee kytätä puskissa.
En äänestä enää vihreitä, saavat olla minun puolestani ja tehdä mitä mielivät.
Suomen viranomaiset raiskuuttavat pikkulapsia jatkuvasti näillä elukoilla. Ne ovat itsessään pelkkiä pedarituomareiden työkaluja, koska eivät eläiminä luonnollisesti itse ymmärrä tekevänsä mitään väärää. Korkea-arvoinen Imaami on itse luonnehtinut raiskaamisen olevan (oikeuttavien tekijöiden täyttyessä) muslimimiehelle yhtä luonnollinen asia kuin hengittäminen. Ja ne oikeuttavat tekijät täyttyvät lähes jokaisen suomalaislapsen kohdalla. Toinen imaami on puolestaan kuvannut raiskaamisen olevan AINA naisen käytöksestä johtuvaa. "Jos heität lihapalan kujalle, niin olisi harhaa kuvitelle ettei nälkäinen kissa nappaa ja syö sitä. Yhtä harhaa on kuvitella ettei naista, joka on pelkkä lihapala sekin, raiskata jos se on tarjolla".
Oman lisänsä raiskauskulttuuriin tuo suomalainen "oikeus"-laitos. Suomessa ollaan ylipäätään hyvin haluttomia tuomitsemaan asianmukaisesti lapsia raiskaavia pedofiilejä. Syy tähän lienee historiassa ja hyväveli-verkoissa. Tuomarit tuntuvat olettavan jo luonnostaan, että jos joku raiskaa lapsen, niin se on varmaan kaveripiiriä, vaikka nimi ei heti tutulta kuulostakaan. Ja kun tapaukseen lisätään tekijän etnoväritys, niin tarve ymmärtää ja hyväksyä vain kumuloituu.
Käytännössä tämä on jo johtanut siihen, että tuomareilla ja imaameilla on Suomessa konsensus siitä, että lasten raiskaaminen on puolilaillista.
Lakiin se on rikokseksi kirjattua,
mutta käytännössä siitä ei seuraa mitään, ellei tapaus saa suurta mediahuomiota ja julkisuuspainetta.
Ja tätä mediahuomiotakin onnistutaan välttelemään suurelta osin, sillä lehtien ja uutiskanavien päätoimittajienkin kesken on sovittu että
mustien etnonäkivallasta vaietaan "rasismin" ehkäisemiseksi.
Aivan samalla tavalla kuin aikoinaan sovittiin ettei
Neuvostoliiton ongelmista uutisoida "neuvostovastaisuuden" ehkäisemiseksi.
Näillä eväillä tullaan saamaan vain enemmän väkivaltaa ja terroria.
Ikävä tapaus.
siksi se tuli tänne
se on sen osaaminen
Voiko joku kirjoittaa sille raiskaustodistuksen?
✅ Oppimisympäristö: itseoppinut, kentällä.
✅ Opintopisteet: saadut rangaistukse
✅ Työharjoittelu taisi sisältyä samaan.
Osaaminen näytetty.
Miksi Suomen veronmaksajat ovat ostaneet tuolle pedarille Bemarin ja hienon kellon? Ei mene järkeen!
Mikä tuomio on ehdollinen, josta kärsimyskorvauksetkin maksavat Suomen veronmaksajat? Mielestäni ei mikään! Se on uhreille v*ttuilua!!
Miksi tästä poistettiin viesti, jossa todettiin tuonkin pedarin olevan kaikkien suvakkeukkojen unelma? Pennuilleen ovat kehuneet, siksi noille niitä uhreja riittää!
Mutta kun seksuaalinen hätätila
77%+suomessa+olevista+Irakilaiista+työttömänä.++On+aikaa+muullekin+toiminnalle.
Mikä ajaa raiskaamaan?
Onko jo vapautettu?
Olisi ihme, jos ei
Ohisalo ja Rinne tuomassa näitä ilman kunnon turvatarkastusta lisää suomeen. koska taakanjako
Irakiloiset pois suomesta, kela on vain kantiksia varten.
Mitä porukkaa tänne haalitaan?
Iki vanha öyh öyh öyh ketju.🟦🟨🌼🎃💩🪵
Se elukka pitäisi hirttää paluun.