Nyt liiton järjestämä.
"LAIVARISTEILY
Suomen Naturistiklubi ry organisoi 23 h laivaristeilyn Turusta Tukholmaan lauantaina 28.9.2019. Tapahtumaan voivat osallistua niin jäsenet kuin muutkin tapahtumasta kiinnostuneet. Laivalla on myös erityisesti naturisteille varattuja tiloja. Tarkempaa tietoa tapahtumasta ilmoittautumisineen löytyy tämän linkin takaa."
Se aiemman vuoden takainen Aurajoen rannasta Loistokarille oli yksityisempi joskin avoin kaikille.
Naturistiristeily
16
458
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä saakin desinfioida koko paatin teidän jäljiltä kun vehkeet paljaana siellä juostaan..
- Anonyymi
Pukkihyppyä harrastetaan...
Joskus onnistuu joskus ei.
Siis se linkki?
- Anonyymi
Lähde mainittu. Katso sieltä. Siellä on myös lisää tietoa risteilystä ja ohjelma.
Anonyymi kirjoitti:
Lähde mainittu. Katso sieltä. Siellä on myös lisää tietoa risteilystä ja ohjelma.
Joo nyt löytyi kiitos vaan.
Mietin vaan että matkan aikana. Voinko olla koko ajan alasti vai edellyttääkö siirtyminen eri tiloista toisiin pukeutumista välillä.
Jos en ole ryhmän jäsen vaan muuten vaan samalla laivalla niin voinko käydä nudisteille varatuissa tiloissa?- Anonyymi
kuusnolla kirjoitti:
Joo nyt löytyi kiitos vaan.
Mietin vaan että matkan aikana. Voinko olla koko ajan alasti vai edellyttääkö siirtyminen eri tiloista toisiin pukeutumista välillä.
Jos en ole ryhmän jäsen vaan muuten vaan samalla laivalla niin voinko käydä nudisteille varatuissa tiloissa?Olen lukenut tuon saman tiedotteen enkä tiedä yhtään enempää.
Ota yhteyttä järjestäjään. Anonyymi kirjoitti:
Olen lukenut tuon saman tiedotteen enkä tiedä yhtään enempää.
Ota yhteyttä järjestäjään.Empä taida.
Kyllä ne varmasti ohjeistaa laivalla kun viipotan menemään nakki heiluen.
- Anonyymi
Ai se Loistokarin päiväristeily oli todellinen namipala. Sattui niin mainio ilmakin. Tulisi ensi kesänä uusi vastaava päiväretki.
- Anonyymi
Onko siellä vaan pariskuntia vai voiko nainen tulla yksin ?
Naturistiklubin tapahtumiin pääsevät yksinäiset miehet ja tietysti yksinäiset naisetkin. Pariskuntiakin on, mutta ovat vähemmistönä ainakin oman kokemukseni mukaan.
- Anonyymi
m-69tre kirjoitti:
Naturistiklubin tapahtumiin pääsevät yksinäiset miehet ja tietysti yksinäiset naisetkin. Pariskuntiakin on, mutta ovat vähemmistönä ainakin oman kokemukseni mukaan.
No sittenhän ne on hyvinkin miesvoittoisia?
Minkähänlainen mahtaa olla ikäjakauma? Entäs jos mukaan ’eksyy’ pariskuntia,saako rouva huomiota sitten vierailta (yksinäisiltä) miehiltä?,tällainen kutkuttaisi omaa mieltäni... Mitä kaikkea esim. risteilyillä sitten tehdään/tapahtuu?,ekana nyt tulee mieleen,että jos esim. tanssit, vieras hakee vaimoa tanssimaan,ja tuleekin hidas kappale...😯 Anonyymi kirjoitti:
No sittenhän ne on hyvinkin miesvoittoisia?
Minkähänlainen mahtaa olla ikäjakauma? Entäs jos mukaan ’eksyy’ pariskuntia,saako rouva huomiota sitten vierailta (yksinäisiltä) miehiltä?,tällainen kutkuttaisi omaa mieltäni... Mitä kaikkea esim. risteilyillä sitten tehdään/tapahtuu?,ekana nyt tulee mieleen,että jos esim. tanssit, vieras hakee vaimoa tanssimaan,ja tuleekin hidas kappale...😯Letkajenkka olisi kiva tai sitten se laululeikkien, yksi pieni elefantti marssi näin...
- Anonyymi
Miksei tota markkinoida suoraan läskien/eläkeläisten risteily sillä niitä on koko naturistiyhdistys täynnä. Hyi helvetti minkänäköisiä tyyppejä yhdistyksessä, Ja ei en olettanutkaan siellä mallien käyvän mutta kun olisi edes tavallisennäköisiä mutta ei kaikki kun suoraan kaatopaikalta.
- Anonyymi
Miten meni risteily? Oliko porukkaa ja naisia kans?
- Anonyymi
Kokoustila meille varattuna ja ulkopuolisilta suljettu.
Oli oikein mukavaa seurustelua. Minut naisten suuri määrä yllätti, oli ns. tyttöporukoita.
Kyllä toistekin.
- Anonyymi
Kiitos asiallisesta vastauksesta! Toivottavasti järjestetään uudestaan, nyt ei päivä sopinut mutta ensi kerralla mukaan.
Ketjusta on poistettu 30 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,1253123Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171952755Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina662190Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S2591530Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.41464Vihervassarit
Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät251352Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään31211Ei ole liian myöhäistä..
Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala3952Ei osattu ratkaista etääntymistä
Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.115910Esprit hoitokdit Varkaudessa?
Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin103883