Toivottavasti Trump ostaisi Suomen!

Anonyymi

Minä ainakin kannattaisin! Suomi liitettäisiin osaksi Amerikkaa!

10

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tanskalaisten olisi kannattanut myydä Grönlanti jenkeille. Olisivat maksaneet hyvän hinnan. Mitä Tanska yleensä hyötyy Grönlannin omistamisesta?

      • Anonyymi

        Ne varmaan haluaa leikkiä siirtomaaisäntää?


    • Anonyymi

      Mitä Suomi enään muuten hyötyy mistään kun jopa Sale Niinistökin ,siis pressa, kannattaa jo lopunkin itsenäisyyden menettämistä EU-armeijoineen ja kannustamalla EU:n ylikansallista liittovaltiokehitystä?
      Jos johonkin liittovaltioon kannattaa kuulua niin se on USA ei EU sillä USA:ssa yksittäisillä osavaltioilla on enemmän päätäntävaltaa omiin asioihinsa kuin EU:n jäsenmailla omiinsa!
      Nyt jopa tollo Antti Rinne haluaa "sakkoja" niille maille jotka eivät noudata ns.EU:n yhteisiä "arvoja" , kukahan nekin on muuten määritellyt?
      Kansalaisilta kun ei mitään olla kysytty.

      • Anonyymi

        Sale haluaa pressan vallan pois koska seuraava presidentti voi olla kansallismielinen. Eduskunta on eu:n alainen.


    • Anonyymi

      Ahvenanmaa kannattaisi myydä Trumpille

      • Anonyymi

        Hakkaraisen Teukka käy kuulemma siitä jo epävirallisia neuvotteluja Trumpin kanssa.


    • Siitä venäjä tekisi suomesta taistelutantereen senjälkeen

      • Anonyymi

        Pitihän sitä taas jonkun ryssänmielisen tulla pelottelemaan.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Pitihän sitä taas jonkun ryssänmielisen tulla pelottelemaan.

        juuh niin piti ja pitääkin valoittaa ihmisten mieltä realismilla..:) etttä ihmiset avaisivat silmänsä


    • Anonyymi

      Mikäli nyt suunniteltu yhdentyminen jatkuu niin Suomi on historiaa vuonna 2025. Niin Sale puheessaan antaa vallan eu:lle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      313
      8770
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      80
      5363
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      305
      4796
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      70
      3330
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      2
      2777
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2142
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2058
    8. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      42
      2056
    9. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2026
    10. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      1923
    Aihe