Löytyykö laadukasta & kohtuu hintaista Volvon merkkikorjaamoa Etelä-Suomesta (Helsinki, Vantaa, Tuusula-sektorilta)?? Auto olis määräaikaishuoltoa vaille ja Bilialle en mene.
Volvon merkkikorjaamoja
huollon paikka
81272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tuossa osoite:
http://www.tervashonka.fi/
Vie Biliaan, äläkä säästele!
biliasta saa paskan duunin ja tylyn kohtelun,kokemusta on.
Jos Hesan suunnassa Volvon merkkikorjaamot tekevät yhtä surkeaa jälkeä kuin Lappeenrannassa, niin vältä visusti.
Kun auton vie huoltoon tai korjaukseen, noutaessaan auton saa kaupanpäälle uuden vikakohteen. Tai ainakin vähintään koristekapselien kiinnityshakaset on rikottu.
Lappeenrannassa eivät vaivaudu edes lyömään leimaa huoltokirjaan, vaikka viimeksikin huolto öljynvaihtoineen ja yksi tiivisteenvaihto maksoivat 900 euroa.
Tyhmä,joka maksaa merkkiliikkelle,valtuutettu tekee huokeammalla,ja laittaa myös leiman.
Mitä te parutte,ottakaa selvää,ja huollattakaa autonne hyvin,ja kohtuu hinnalla.
Mutta välttäkää biliaa,ja keskusautohallia.
Itse suosin Hämeen autovarustetta.
Itse käytän tuttua ja luotettavaa huoltoa, merkkikorjaamolle vien vain mikäli pitää tutkia jotain niillä kalliilla laitteilla. Esimerkiksi softassa jos olis joku häiriö. Normaalit huollot voi tehdä muuallakin.
lauttasaaren stockalle on kuulemma avattu volvon huolto