Kovasti on ihmetelty miksi Putinilla on niin paljon henkivartijoita ja muuta kaartia mukanaan. Syy on aivan selvä. Jos ei olisi niin Putini loikkaisi Suomeen ja asettuisi Lieksaan. Kaarti on mukana että tulee varmasti takaisin. Putinilla on mökki Hattusaaressa ja Ruunaassa. Lieksassa olevat venäläiset ystävät olivat jo varanneet mökeille muonaa jos vaikka pääsisi loikkaamaan mutta ei onnistunut nytkään.
Kuka tietää miksi Putinilla on niin paljon vahteja?
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vanhaan Osulaan olisi päässyt heti asumaan ja kaarisillat olisi nimetty hänen mukaansa uudestaan.
- Anonyymi
Ja enempi työllistäisi kuin Binderholz ja tuleva biomöhnätehdas yhteensä!
- Anonyymi
Kyllähän Putinia Suomi ja suomalaisuus kiinnostavat. Onhan hänen äitinsä suomalaista sukujuurta Pohjoi-Suomesta ja isä venäläinen. Putin on syntynyt Luoteis-Venäjällä, vaikka KGB:n luoma peitetarina kertoo hänen syntyneen Leningradissa. Kyllä oikeatkin tiedot ovat olemassa, mutta venäläiseen tapaan ne ovat salaisia. Hyvin harvoihin venäläisiin "totuuksiin" voidaan luottaa.
- Anonyymi
Putin pelkää joutuvansa myrkytetyksi, Niinistön tapaamisessa tilaisuuden järjestäjä kävi kaatamassa molemmille samasta kannusta vesilasit haastattelua varten. Putinille ei hyväksytty tarjottua vettä, vaan lasiin käytiin kulissien takana vaihtamassa mukana tuotua vettä, tarjottujen ruokien maistajatkin on useasti mukana.
- Anonyymi
Ei lasivaihto johtunut pelosta vaan se oli liian puhdas ja hygieninen venäläisten elimistö ei kestä sellaista. He ovat tottuneet likaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei lasivaihto johtunut pelosta vaan se oli liian puhdas ja hygieninen venäläisten elimistö ei kestä sellaista. He ovat tottuneet likaan.
Vai siitä se johtuikin hyvä tietää.
- Anonyymi
Kuulin, kun Putin kysyi heti ruokailun alussa: "Почему мой стаканчик чист?" eli "miksi lasini on puhdas?" Onneksi Suomenlinnan jäteastiavarastosta löytyi hieman rikkinäinen, likainen juomalasi ja ruokailu pääsi alkamaan. Putin täytti lasinsa omasta termospullostaan omilla aineillaan.
- Anonyymi
Jeltsin oli räväkämpi pressa, se saattoi vaikka pistää tanssiksi kun oli kännissä! Ei ollut koskaan niin kännissä kuin EU:n kapteeni Juncker jota vaivaa ankara issias ja se joutuu ottamaan vaivaansa konjakkia niin että pitää taluttaa!
- Anonyymi
kamuttaja kirjoitti:
Ja Rutsehvi takoi kengällä pöydässä koholla olleen naulan alas YK:ssa.
Entä Gorba yritti muuttaa koko touhun.
- Anonyymi
Mikä sinä todellisuudessa on poistettu asiattomasta viestistä kirjoittanut vuosia sitten ja uutinen julkaistu tiistaina klo tai pienille lapsille ja sinulle kuuluu myös niiden tunnettujen on poistettu asiattomasta toi sun kanssa nyt muistan sen ketjun mutta mistä se kipinä on lähtenyt hyvin monta kuuluisuutta of Finland oy on tilanne oletko hengissä ollaan päivät ovat tunteneet kansan mielet ja kielet niin monet muutkin kuin kukaan muu voi ilmoittaa ja siinä pitäisi olla nappula
- Anonyymi
Johtuisiko siitä että pieni häijy olemattomalla itsetunnolla varustettu kääpiö pelkää?
Kyllä tuosta hissan tekstistä ei ota selvää kukaan, tai en ainakaan minä.
Taitaa pastan robotiltakin sulake palaa kun selvittelee hissan hengen tuotteita.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7203030Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3622722Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o562506Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä312447Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581998Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181529Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121522- 751470
- 491469
- 571409