siirtynyt puolustustaktiikkaan. Päivän Iltalehti paljastaa, kuka yrittää epätoivoisesti kääntää Heinäluoman arvailujen vaiteliaisuuden ja varovaisuuden linjattomuuden puolustuksen pakkipelaajan (Tapio Talvi) avulla SDP:n auringonlskun uuteen kukoistukseen tyyliin "Heinäluomassa on ruutia" ja "Älä Eero mene tähän hallitukseen, mene vasta seuraavaan".
Kun lukee artikkelin, ei jää epäselväksi ja kaikki sopii yhteen: Tapio Talvi = Heinäluoman takapakki, Putkonen
Kun lukee artikkelin, ei jää epäselväksi ja kaikki sopii yhteen: Tapio Talvi = Heinäluoman takapakki, Putkonen
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mikä tämä Putkonen on miehiään, on kai, ja mitä yhteistä on Tapio.Talvella? Olen vähän vihreä politiikassa, siis tuore, freesi, tietämätön jne.
näillä palstoilla.!! Tietääkseni Putkonen on
Putkonen.Tapio Talvi on taas sellainen tieturi
joka vastailee näiden keskustalaisten ja kokoo-
muslaisten demari syytöksiin.
On hyvä,että on tällainen asiat oikeaksi kään-
täjä kuin tämä Talvi.Et kysele näistä muista
kirjoittajista jotka eivät uskalla laittaa
minkäänlaista nimimerkkiä,vaan kännipäissään kirjoittelevat jotkut jopa aamuyöstä.
Ei heistä paljon tarvii välittää kun ovat
jollain tavalla vikaraiteilla.
...
johon kalikka kalahtaa. Kepuun on syvästi koskemassa vielä, kun se jälleen sekaantuu sukkiinsa navetan ylisillä piikatyötön kanssa.
Pikatyttö on se rusoposkivalkotukka ruiskaunokki.
Sapas näkee mitä kenkä tekee, kun Suomi tyttö herää ja panee kepittäjän´ja piikatyötön järjestykseen.
Panee sen pellolle töihin ja piian utareihin Natoa lypsään.
Putkosia ja tapioita syntyy vihan ilmapiiristä. Ensin on kiihkeitä kepulaisjuntteja, jotka levittävät sontaansa. Senjälkeen putkoset ja tapiot vastaavat samalla mitalla. Ja kiehunta jatkuu..
Kysymyksessä on eräänlainen kemiallinen reaktio.