Ilmaista rahaa jaetaan. Ja kun verorahat eivät siihen riitä, nyt nuoret vihreät haluavat pienentää eläkkeitä. Sehän ei koske heitä.
Sama porukka haluaa lisätä vastikkeettoman rahan jakamista.
He vaativat myös kansalaispalkkaa.
Nyt kun vihreät ovat hallituksessa, hekin joutuvat miettimään mistä raha sosiaali, työttömyys -ja kehitysavun ynnä muun ilmaisen rahan maksamiseen.
Siis eläkeläisten kimppuun.
Heille ei riitä se, että he syyttävät edellistä sukupolvea ympäristön pilaamisesta.
Nyt he haluavat myös heidän rahansa,
vaikka tämä edellinen sukupolvi on jaettavan ja Suomen hyvinvoinnin työllään rakentaneet.
Nyt eläkkeiden kimppuun
0
103
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544736
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1724286- 673902
- 1273882
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493681Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793508- 983051
- 542895
- 252726
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152460