on hyvä huomioida se fakta, että ylekin kyllä kertoo heti ykkösen uutisissaan, jos Ruotsin äärioikeisto on tehnyt jotain, vaikka se olisi mitätöntä. Mamujen tekoset jätetään kertomatta, jos ei sitten useita ihmisiä ole ammuttu hengiltä kerralla. Sekin on jo vaikeaa.
Mutta ylellä on punavihreä agenda, ja jutut ovat sen mukaisia.
Mutta ylellä on punavihreä agenda, ja jutut ovat sen mukaisia.
Vastaukset 8
Vanhimmat
no saapikos tää olla vai poistuuko
https://www.youtube.com/watch?v=rqBU5orezB8&feature=youtu.be
ja suomennosta tuolta
http://www.jlokka.fi/2014/11/ruotsidemokraatin-puhe-eduskunnassa.html
ei pitäs mitään laitonta olla miksi poistettais
Ja jälleen on Ruotsissa tapahtunut.
Göteborgissa Bergsjön kaupunginosassa tapahtui eilen klo 20.20 aikaan suuri räjähdys. Paikalla on useita ambulansseja, poliiseja ja palolaitoksen yksiköitä. Pommi oli sijoitettu pienen kaupan etupuolelle ja julkisivu on saanut suuria vaurioita.
Tukholman naapurissa Solnassa taas räjäytettiin yöllä katuravintola maan tasalle. Ravintola räjähti käytänössä täysin rakennusjätekasaksi ja syttyi tuleen.
Hälytys tuli klo 01.35 jälkeen Hagalundissa Solnassa Industrivägenillä sijaitsevasta grilli-ravintolasta.
Onhan toi uskomatonta menoo ennen niin rakkaassa naapurissa.
Yhyy, YLE ei seuraa pakkomielteisesti maahanmuuttajien rikoksia.
Ylen toimitteliliat ovat vihervasureita välttävät tämän tapaista uutisointia, mutta onneksi tiedän kuinka pahat ongelma on naapurimaassa Ruotsissa näiden matujen suhteen.
Vihervasuria tulee ovista ja ikkunoista. Ja tottakai televisiosta, radiosta ja lehdistä. Sängyn allakin niitä piileskelee.
On se vaan rankkaa olla persu?
On faktaa että suurin osa toimittajista on vihervassuja.
Tämä on niin iso ongelma Ruotsissa että sille on tehtävä jotain muuten menettää yhteiskunta otteensa näihin matuihin.jollei näitä tiiviitä saada kuriin ja järjestykseen Alkavat oman käden oikeidet nousta pintaan.