-Norminet? -

Anonyymi

Norminet?

Tietojenkalasteluviestejä liikkeellä Suomi24 Postin nimissä on lähetetty osalle käyttäjistä tietojenkalasteluviestejä, joissa pyydetään vastaanottajaa lähettämään käyttäjätunnuksensa, salasanansa ja syntymäaikansa. Älä koskaan luovuta henkilökohtaisia tietojasi sähköpostitse.

36

1010

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa ehdottomasti olla varuillaan mihin ja kenelle tietonsa luovuttaa. Saattaa tulla yllättäviä maksuja ja ikäviä yllätyksiä.

    • Anonyymi

      Jos ei ymmärrä kaikkea mihin sitoutuu, parempi jättää väliin.

      Ei norminettiä

    • Anonyymi

      Onko tämä jokin omakylän jatke jossa palveluntarjoaja pääsee käyttäjien rahapussille juhlimaan?

    • Anonyymi

      Veloittaako Norminet käyttäjiään suoraan asiakkaan tililtä kuukausittain vai tuleeko maksut lisämaksuina internetliittymän kuukausimaksuihin?

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ei ole hullu pyytää, ainoastaan hullu maksaa.

      Huijausta

    • Anonyymi

      Mikä on norminet?

      • Anonyymi

        Manon nettikerjäys systeemi


    • Anonyymi

      Lama on nyt alkamassa, ja on syvimmillään kunnallisvaalien aikaan, jolloin SKE nousee suurimmaksi puolueeksi ohi persujen. Tämä tietysti siksi että vain SKEllä on lääkkeet ja valmius herättää kansan ja nimenomaan SKE on varoittanut lamasta toimien ns. pilliin puhaltajina, koittakaa se edes ymmärtää älykääpiöt!!

      Kunnallisvaalien jälkeen kunnat eroavat valtiosta muodostaen ns. Omakunnat jotka taas jakautuvat eri Omakyliin. Omakuntien johtajat vaativat hallituksen eroa, jonka jälkeen suoritetaan aseeton vallanvaihto ja aletaan toteuttamaan Oma-Suomi mallia maan pelastamiseksi. Totuuskomissio ja kansantuomistuin aloittaa välittömästi ja suvakeilta ja pettureilta poistetaan valta ja jopa kansalaisuudet.

      Vaiheittain muut puolueet kielletään ja suvakki-media kielletään jäljelle jää vain SKE ja normi-net, yhteydet nettiin rajoitetaan suvakkimediaan koti ja ulkomaihin.

      De wit ottaa hallitsijan rooli, muut paikat Huuhtanen ja Lokka. De wit korvaa panulle viemänsä reformin ehdokkaat laittamalla hänen tililleen miljardi euroa per vuosi, Mari ottaa hoitoonsa koko Oma-Suomen kirjanpidon ja tilit! Rajat laitetaan pysyvästi kiinni ja yli 100 km matkoihin vaaditaan viisumi.

      Omakylissä lisääntyminen tehdään pakolliseksi, ehkäisy kielletään ja valkoisesta nesteestä lähetetään joka kuukausi näyte Omalääkärille. Sinkut saavat käyttää joka omakylään rakennettavaa Oma-gloryholea mutta vuoden päästä sinkut pakkonaitetaan jos ei ole itse löytänyt OmaVaimoa.



      Tämä siis vain aivan aivan alustava luonnostelmallinen raportti mitä tulee tapahtumaan kunnallisvaalien jälkeen, ei kestä kiittää!!

      • Anonyymi

        Ei kai Omakylä-konsepti ole mikään Manon keksimä juttu. Niitä Omakylätsydemeitä on ollut kyllä muuallakin päin, näin olen ymmärtänyt. Mano siis ei ole kexiny Omakylää sen kummemmin, kuin Boris Jeltsin polkupyörää.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Mano, Mano alkaa olemaan todella ala-arvoista

    • Anonyymi

      Norminet kohdistaa markkinoinnin Siilinjärvelle, jonne eurojackpotin myötä ilmestyi 50 miljonääriä. Jos jokainen toisi Norminetille 100 000 euroa, olisi Manolla jo 5 miljoonaa euroa fyrkkaa. Sillä pärjäisi leveästi loppuelämän.

    • Anonyymi

      "Globalistimädättäjä EU haluaa vaan vakoilla ja kerätä ihmisten tietoja miälettömiä määriä ja myydä ne natottajille. Norminet ei alistu."

      "Anna rahat norminettiin niin rikastut."

    • Anonyymi

      VIP-jäsenenä pääset Norminetin sisäpiiriläiseksi, maksettuasi aivan nimellise VIP-liittymismaksun olet välittömästi kaikkein salaisimpienkin maahanmuuttajia koskevien tietojen etuoikeutettu vastaanottaja ja niin edespäin.

    • Anonyymi

      Voit siirtää rahaa tilisiirroilla tai vaikka ruskeissa kirjekuorissa. Kaikki raha on mulle yhtä arvokasta. Mitä enemmän ja mitä nopeammin rahaa, sitä parempi.

    • Anonyymi

      Norminetiä käyttämällä luovutat tietojasi alusta haltijalle.

    • Anonyymi

      Maksathan Manon ylipitkän loman, liittymällä Norminettiin.

      • Anonyymi

        Norminet vie rahasi


    • Anonyymi

      Itse en tuohon menisi edes lainatietokoneella.

    • Anonyymi

      Mano onko kaikki hyvin?

    • Anonyymi

      Huijausta

    • Anonyymi

      Kyllä minä niin mieleni pahoitan, kun Marcoa mollaataan. Marco järkkäsi mun mummonikin halvalla ruumishuoneelle K-kaupan pakettiautolla.

    • Anonyymi

      Norminet.pl on jo näköjään pystyssä. :)

      • Anonyymi

        Suomen kansa ensin. Netti onkin Puolassa, Puolan kansan tarkkailussa.


    • Anonyymi

      Norminet oli kuolleena syntynyt kyhäelmä, ei tuollaisella tule olemaan mitään tulevaisuutta.

      • Anonyymi

        Yhtä älytön hanke kuin se ns. Korhoslaisten some. Siellä vasta kädetön ylläpito onkin hoitamassa hommia. Voi olla että, menee eräänkin opiskelut hukkaan kun se on se maine mikä helposti leviää näissä piireissä. Kun voi tulla aika kun toi prokkis karahtaa kiville ja pitäs uusia töitäkin löytää jostain tai edetä uralla. Voi olla että, tietyntason "osaaminen" on hänen tavaramerkkinsä.


    • Anonyymi

      Rahankeruuta varten alusta asti kyhätty.
      Eniten minua epäilyttää vieläpä se, että kyseinen palvelu on beta-vaiheessa, eli on vasta kehitysversio. Kuten tiedätte, muidenkin palveluiden beta-versioissa on ollut aina riskit. Tietoja voi mennä vääriin käsiin ja pahimmillaan kone voi hajota.
      Älkäät hyvät ihmiset alkako ilmaisiksi testaajiksi. Koe-eläimille pitäisi maksaa korvausta, mutta tässä tapauksessa rahastetaankin kuluttajia. Eikä yhtään mitään takeita siitä, millainen norminetin jatko. Uskon, että se tulee pyllähtämään ennemmin tai myöhemmin, sillä sen takana on vain ja ainoastaan yksi henkilö, Tuukka Pensala, jolla Manon tuki. Mano taas ei osaa auttaa teknisissä ongelmissa, koska hänen omin sanoin ei tajua niistä yhtään mitään.
      Siis yksi ainoa henkilö koko kyhäelmän takana. Mitä muiden sosiaalisten medioiden tulee, niin niiden taustalla on alusta asti häärännyt paljon isompi joukko. Norminet haiskahtaa ja maiskahtaa höpläytykseltä!

      • Anonyymi

        Eipä admedia ole sen luotettavampi niillä on myös omasome jota ei kuulemma saa sanoa omaksi someksi. Kaikki rasisti ylläpitäjien marginaalisomet kannattaa kiertää kaukaan niissä yritetään lopulta vain hyötyä teistä. Siellä ne pienessä piirissä ylistää toisiaan ompa hieno radio ompa hieno some sekä haukkuu muut kansallismieliset ryhmät. Jokainen toki on se ainoa oikea niille jotka niihin on langenneet.


    • Anonyymi

      Mikä on Norminetin tilanne? Ei näytä vielä korvanneen youtubea, twitteria, facebookia ja muita isoja palveluja. Ovatko fakin älykääpiöt ja muut sapotaarit kaapanneet ääritörkeesti Norminetin?

      • Anonyymi

        Koronarajoitukset ovat kohdelleet Norminettiä äärimmäisen rankalla kädellä, edes yhtiökokousta ei ole voitu kutsua koolle yli kymmenen henkilön kokoontumisrajoituksen vuoksi.


    • Anonyymi

      Onko Norminet saanut ollenkaan valtiolta koronatukea? Vai onko peräti unohtunut hakea?

    • Anonyymi

      Surkee räpellys tuo Norminet. Olen ollut siellä, mutta ei siellä tahdo olla käyttäjiä. Muutenkin kaikkinensa aika torso viritelmä.

      • Anonyymi

        3 käviää tässä kuussa


    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13202
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      85
      3665
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      97
      2925
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      277
      1393
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1389
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1329
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1274
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1204
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe