-Norminet? -

Norminet?

Tietojenkalasteluviestejä liikkeellä Suomi24 Postin nimissä on lähetetty osalle käyttäjistä tietojenkalasteluviestejä, joissa pyydetään vastaanottajaa lähettämään käyttäjätunnuksensa, salasanansa ja syntymäaikansa. Älä koskaan luovuta henkilökohtaisia tietojasi sähköpostitse.
341072
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Kannattaa ehdottomasti olla varuillaan mihin ja kenelle tietonsa luovuttaa. Saattaa tulla yllättäviä maksuja ja ikäviä yllätyksiä.

Äänestä

Jos ei ymmärrä kaikkea mihin sitoutuu, parempi jättää väliin.

Ei norminettiä

Äänestä

Onko tämä jokin omakylän jatke jossa palveluntarjoaja pääsee käyttäjien rahapussille juhlimaan?

Äänestä

Veloittaako Norminet käyttäjiään suoraan asiakkaan tililtä kuukausittain vai tuleeko maksut lisämaksuina internetliittymän kuukausimaksuihin?

Äänestä

Ei ole hullu pyytää, ainoastaan hullu maksaa.

Huijausta

Äänestä

Mikä on norminet?

Äänestä
  • Manon nettikerjäys systeemi

    Äänestä

Lama on nyt alkamassa, ja on syvimmillään kunnallisvaalien aikaan, jolloin SKE nousee suurimmaksi puolueeksi ohi persujen. Tämä tietysti siksi että vain SKEllä on lääkkeet ja valmius herättää kansan ja nimenomaan SKE on varoittanut lamasta toimien ns. pilliin puhaltajina, koittakaa se edes ymmärtää älykääpiöt!!

Kunnallisvaalien jälkeen kunnat eroavat valtiosta muodostaen ns. Omakunnat jotka taas jakautuvat eri Omakyliin. Omakuntien johtajat vaativat hallituksen eroa, jonka jälkeen suoritetaan aseeton vallanvaihto ja aletaan toteuttamaan Oma-Suomi mallia maan pelastamiseksi. Totuuskomissio ja kansantuomistuin aloittaa välittömästi ja suvakeilta ja pettureilta poistetaan valta ja jopa kansalaisuudet.

Vaiheittain muut puolueet kielletään ja suvakki-media kielletään jäljelle jää vain SKE ja normi-net, yhteydet nettiin rajoitetaan suvakkimediaan koti ja ulkomaihin.

De wit ottaa hallitsijan rooli, muut paikat Huuhtanen ja Lokka. De wit korvaa panulle viemänsä reformin ehdokkaat laittamalla hänen tililleen miljardi euroa per vuosi, Mari ottaa hoitoonsa koko Oma-Suomen kirjanpidon ja tilit! Rajat laitetaan pysyvästi kiinni ja yli 100 km matkoihin vaaditaan viisumi.

Omakylissä lisääntyminen tehdään pakolliseksi, ehkäisy kielletään ja valkoisesta nesteestä lähetetään joka kuukausi näyte Omalääkärille. Sinkut saavat käyttää joka omakylään rakennettavaa Oma-gloryholea mutta vuoden päästä sinkut pakkonaitetaan jos ei ole itse löytänyt OmaVaimoa.



Tämä siis vain aivan aivan alustava luonnostelmallinen raportti mitä tulee tapahtumaan kunnallisvaalien jälkeen, ei kestä kiittää!!

Äänestä
  • Ei kai Omakylä-konsepti ole mikään Manon keksimä juttu. Niitä Omakylätsydemeitä on ollut kyllä muuallakin päin, näin olen ymmärtänyt. Mano siis ei ole kexiny Omakylää sen kummemmin, kuin Boris Jeltsin polkupyörää.

    Äänestä


Mano, Mano alkaa olemaan todella ala-arvoista

Äänestä

Norminet kohdistaa markkinoinnin Siilinjärvelle, jonne eurojackpotin myötä ilmestyi 50 miljonääriä. Jos jokainen toisi Norminetille 100 000 euroa, olisi Manolla jo 5 miljoonaa euroa fyrkkaa. Sillä pärjäisi leveästi loppuelämän.

Äänestä

"Globalistimädättäjä EU haluaa vaan vakoilla ja kerätä ihmisten tietoja miälettömiä määriä ja myydä ne natottajille. Norminet ei alistu."

"Anna rahat norminettiin niin rikastut."

Äänestä

VIP-jäsenenä pääset Norminetin sisäpiiriläiseksi, maksettuasi aivan nimellise VIP-liittymismaksun olet välittömästi kaikkein salaisimpienkin maahanmuuttajia koskevien tietojen etuoikeutettu vastaanottaja ja niin edespäin.

Äänestä

Voit siirtää rahaa tilisiirroilla tai vaikka ruskeissa kirjekuorissa. Kaikki raha on mulle yhtä arvokasta. Mitä enemmän ja mitä nopeammin rahaa, sitä parempi.

Äänestä

Norminetiä käyttämällä luovutat tietojasi alusta haltijalle.

Äänestä

Maksathan Manon ylipitkän loman, liittymällä Norminettiin.

Äänestä
  • Norminet vie rahasi

    Äänestä

Itse en tuohon menisi edes lainatietokoneella.

Äänestä

Mano onko kaikki hyvin?

Äänestä

Huijausta

Äänestä

Kyllä minä niin mieleni pahoitan, kun Marcoa mollaataan. Marco järkkäsi mun mummonikin halvalla ruumishuoneelle K-kaupan pakettiautolla.

Äänestä

Norminet.pl on jo näköjään pystyssä. :)

Äänestä
  • Suomen kansa ensin. Netti onkin Puolassa, Puolan kansan tarkkailussa.

    Äänestä

Norminet oli kuolleena syntynyt kyhäelmä, ei tuollaisella tule olemaan mitään tulevaisuutta.

Äänestä
  • Yhtä älytön hanke kuin se ns. Korhoslaisten some. Siellä vasta kädetön ylläpito onkin hoitamassa hommia. Voi olla että, menee eräänkin opiskelut hukkaan kun se on se maine mikä helposti leviää näissä piireissä. Kun voi tulla aika kun toi prokkis karahtaa kiville ja pitäs uusia töitäkin löytää jostain tai edetä uralla. Voi olla että, tietyntason "osaaminen" on hänen tavaramerkkinsä.

    Äänestä

Rahankeruuta varten alusta asti kyhätty.
Eniten minua epäilyttää vieläpä se, että kyseinen palvelu on beta-vaiheessa, eli on vasta kehitysversio. Kuten tiedätte, muidenkin palveluiden beta-versioissa on ollut aina riskit. Tietoja voi mennä vääriin käsiin ja pahimmillaan kone voi hajota.
Älkäät hyvät ihmiset alkako ilmaisiksi testaajiksi. Koe-eläimille pitäisi maksaa korvausta, mutta tässä tapauksessa rahastetaankin kuluttajia. Eikä yhtään mitään takeita siitä, millainen norminetin jatko. Uskon, että se tulee pyllähtämään ennemmin tai myöhemmin, sillä sen takana on vain ja ainoastaan yksi henkilö, Tuukka Pensala, jolla Manon tuki. Mano taas ei osaa auttaa teknisissä ongelmissa, koska hänen omin sanoin ei tajua niistä yhtään mitään.
Siis yksi ainoa henkilö koko kyhäelmän takana. Mitä muiden sosiaalisten medioiden tulee, niin niiden taustalla on alusta asti häärännyt paljon isompi joukko. Norminet haiskahtaa ja maiskahtaa höpläytykseltä!

Äänestä
  • Eipä admedia ole sen luotettavampi niillä on myös omasome jota ei kuulemma saa sanoa omaksi someksi. Kaikki rasisti ylläpitäjien marginaalisomet kannattaa kiertää kaukaan niissä yritetään lopulta vain hyötyä teistä. Siellä ne pienessä piirissä ylistää toisiaan ompa hieno radio ompa hieno some sekä haukkuu muut kansallismieliset ryhmät. Jokainen toki on se ainoa oikea niille jotka niihin on langenneet.

    Äänestä

Mikä on Norminetin tilanne? Ei näytä vielä korvanneen youtubea, twitteria, facebookia ja muita isoja palveluja. Ovatko fakin älykääpiöt ja muut sapotaarit kaapanneet ääritörkeesti Norminetin?

Äänestä
  • Koronarajoitukset ovat kohdelleet Norminettiä äärimmäisen rankalla kädellä, edes yhtiökokousta ei ole voitu kutsua koolle yli kymmenen henkilön kokoontumisrajoituksen vuoksi.

    Äänestä

Onko Norminet saanut ollenkaan valtiolta koronatukea? Vai onko peräti unohtunut hakea?

Äänestä

Surkee räpellys tuo Norminet. Olen ollut siellä, mutta ei siellä tahdo olla käyttäjiä. Muutenkin kaikkinensa aika torso viritelmä.

Äänestä
  • 3 käviää tässä kuussa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Norminet?

Tietojenkalasteluviestejä liikkeellä Suomi24 Postin nimissä on lähetetty osalle käyttäjistä tietojenkalasteluviestejä, joissa pyydetään vastaanottajaa lähettämään käyttäjätunnuksensa, salasanansa ja syntymäaikansa. Älä koskaan luovuta henkilökohtaisia tietojasi sähköpostitse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu