Selvisi näin sivullisellekin

kattelija

Vahingossa eksyin näille sivuillenne. Olen valtakirkkoon kuuluva tollikka, jumalaan uskon mutten siitä numerota ole tehnyt.

Rohkenen sanoa suoraan, että meidän valtaväestön keskuudessakaan ei käydä normaaliporukan kesken näin irstaita keskusteluita kuin tällä palstalla :).

Työ ootte hassua porukkata,,pilattuna liian kovalla kurilla ja sääntelyllä sellaseksi, ettette osaa itsenäisesti päättää asioistanne ja kuunnella omantuntonne ääntä.


Eihän se missään elämässä niin mene, että jos jotain asiata ei nimenomaan ole kiellettyä niin sitä täytyy heti suinpäin rynnätä tekemään.

Olen vähän sitä mieltä, että omantunnon ääni on sellainen jumalan meihin laittama systeemi, jolta voi kysyä kun on epätietoinen valintansa oikeudesta. Jos ei sittenkään pääse asiasta varmuuteen, niin vanha kansanviisaus saattaisi auttaa: Odottaa pari viikkoa, niin jos se vouhaus ei siinä ajassa mene ohi niin sitten alkaa tutkimaan sitä uudestaan.

1

558

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mieltä

      joo hassua porukkaa ovat...ovat joka asiassa oikeessa ja kun kysyy jotain niin selvää vastausta et saa... mut täähän on niien ainut ilo elämässä,tää netti meinaan...;) ei millään pahalla..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4221
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      503
      2350
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1871
    4. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      77
      1495
    5. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      158
      1456
    6. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      9
      1254
    7. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      788
    8. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      106
      747
    9. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      711
    10. Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?

      Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?
      Ikävä
      25
      691
    Aihe