niin syynä on hämmennykseni. En tiedä, mitä tarkoitat. Ja pysyttelen seuraajan roolissa. Neliraajajarrutus päällä.
Jos ihmettelet
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Siinäpähän hämmentelet ittees.
Sä ja Sun jarru🙂
Toivottavasti jarrut pitävät.
Siinäpä sulle loppuelämäks tekemistä.
Onko v-tyyli jarrutus... jotain voi tarttua haaraan kesken jarrutuksen
Jalka vaihteet ,mutta leikitään ettei oooooo,,,,,,;-)
No olihan se jo aika keksiäkin joku uusi tekosyy.
Jatkan...
Ja en todellakaan ihmettele enää mitään mitä teet tai et tee. Ihan sama mulle.
Ohi raitilla tai elämässä
Kyllä sä tiedät mitä tarkoitan. Jarrut pois päältä😊
No, no. Et nyt ole niin selvästi vihreää valoa näyttänyt. Vai onko mulla ollut punaiset värilasit päässä kun se värjää sun signaalisi enimmäkseen.
Jos haluaa itse jarruttaa, sen saa tehdä. Toimivissa suhteissa ja niiden aluissa pätee vapaa tahto. Ilman ei kannata lähteä edes yrittämään.
Jos painat jarrua kaksin käsin ja jaloin, ei kannata miettiä miksi toinen on ristiriitainen tai yrittää pitää etäisyyttä. Oma viestisi on kirkas punainen huutomerkillä!
Jos haluat ITSE jotain, et voi saada sitä samalla kun jarrutat. Jos toinen on tosissaan, hän jonkin aikaa ymmärtää, mutta vain rajallisen aikaa todennäköisesti. Ehkä sinuna miettisin miksi pelkäät tunteita niin paljon? Etkö halua uida kohti rakkautta, läheisyyttä ja lämpöä, vaan mielummin kahlaat väljässä haaleassa vedessä vai jäät vapaaehtoisesti kuivalle maalle? Mitä siis itse haluat?
En ainakaan tulla torjutuksi, usko mennyt/ pelko tilalla, vaikka itseäni syytän siitä.
Kun itse torjut rakkauden ei toinen pysty sitä tehdä? Mitä, jos toinen haluaisikin tulla tykö ja antaa rakkautta, mutta et anna sille mahdollisuutta?
Ei palstalla voi tietää, kuka ketä ikävöi. En minäkään tiedä, kenen kanssa kirjoitan, kunhan toivon. Omasta puolestani voin sanoa, että hänen rakkauttaan en ole torjunut.
Mutta viides raaja ei jarruta. Ok.
Heh. Voisikohan AP lähestyä tuolla viidennellä, jos neljä muuta haraa vastaan. Luulen, että muutkin neljä lämpenee hitaasti, jos tuon yhden laittas asialle. 👍