mitä hyviä vaatekauppoja löytyy turusta??
turun vaatekaupat
neito-75
31177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hyviä vaatekauppoja on paljon tai vähän, riippuen siitä mistä kysyjä on kotoisin, minkä ikäinenja kokoinen hän on, millaisista vaatteista pitää, onko vaatemerkillä väliä jne.
Jos asut kaupungissa jossa ei ole HM:ää ja olet normaalikokoinen niin tykästynet siihen. Isokokoiset ihmiset tuskin taas löytävät sieltä mitään päälle mahtuvaa. Perusvaatteita saa Seppälästä ja Lindexiltä (hyvät alusvaatekokoelmat!). Hansakorttelista löytyy monta pienempää vaateliikettä joissa on uniikimmat kokoelmat. Pikkuliikkeitä on muutenkin ympäri keskusta-aluetta. Tätimäisempään tyyliin löytyy tavaraa Stockmannilta ja Wiklundilta (=Sokos).
Zara on suosikki. Löytyy Hansa-korttelista, Stockmannin vierestä. Sieltä löytyy trendikästä vaatetta ja vähän klassisempaa myös, H&M tyyliin, mutta mun mielestä kivemman näköistä ja parempilaatuista (toisinaan). Element on kiva, mutta kallis.
Tuossa tulikin suurin osa keskustan varteenotettavista kaupoista. Mainittakoon vielä, että jos italialaista huippumuotia halajaa ja lompakko kestää niin Donatello Linnankadun Tuomiokirkon päädyssä on ainut järkevä vaihtoehto.