Ohisalon pitää ottaa vastuu poliisiampumisista

Anonyymi

Ja erota. ”Natsit” eivät ampuneet poliiseja.

20

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä tämä nyt varmasti saadaan jotenkin perussuomalaisten syyksi ja syyte päälle.

      Tuo on jo hyvin tehokasta että tuntomerkkejä ei anneta, vaikka halutaan ottaa ampujat kiinni. Sama kuin menisi rallikisaan ajamaan käsijarru päällä ja valittaa että haluaisin todella voittaa, mutta ei nyt auto oikein kulje.

    • Anonyymi

      Ohisalon olisi syytä keskittyä kärkihankkeeseensa, turvapaikkaturistien hyvinvointiin, eikä kajota asiaan mistä ei mitään ymmärrä.

      • Anonyymi

        Kyllä näin on, turvapaikkaturisteiden patjaksi kelpaavat nämä vihreät akat, siinä heidän elämäntehtävänsä.mihinkään muuh


      • Anonyymi

        ..un ei heistä ole.


    • Anonyymi

      Onneksi nämä oli sellaisia"ohitse ampujia"

    • Anonyymi

      syynä selvästi vihapuhe shia-militantteja kohtaan ja paskaa puuroakin kuulemma tarjottu vokissa.

    • Anonyymi

      Ehkäpä Ohisalo on poliisin pyynnöstä käsketty olla hiljaa ja pysyä poissa julkisuudesta , ettei vain vahingossa vihapuhu ja kiihota kansaa? :DDD

    • Anonyymi

      Paras tapa Ohisalolle kantaa vastuunsa on ampua luoti omaan päähänsä. Ja kehottaa kavereitaankin niin tekemään.

    • Anonyymi

      HutiKorpi on elementissänn, kun saa selittää, että edelliset hallitukset tämän haittaohjelman tekivät, eikä suinkaan nykyään vallassaoleva vihervassarit.

      • Anonyymi

        Hän on aivan oikeassa.


      • Anonyymi

        Joten päätti panna paremmaksi, eihän nuo haitat vielä riitä joten hankitaan lisää.


    • Anonyymi

      Ohisalo perustaa valvontakomission jonka tehtäväksi tulee vangita kaikki muslimirikollisa kritisoivat.
      Valtiosihteerien ja ministerien avustajiksi palkatut lisäresurssit eivät milläänilveellä kykene jäljittämään kaikkia väärinajattelijoita.

    • Anonyymi

      Ampujien pukeutumisesta päätellen he ovat PVL:n jäseniä.

      Asia varmistuu varmaan lähipäivinä.

    • Anonyymi

      Ohisalo haluaa lisää potentiaalisia rikollisia ja raiskaajia suomeen, koska tp-hakijoiden oikeudet menevät kaikkien oikeuksien, jopa lasten oikeuksien edelle. hänen ratkaisunsa ongelmiin on palkata lisää terapeutteja auttamaan raiskattuja.ja tämä ei ole vitsi vaan iltalehden haastattelusta poimittu. psykopatia?

      • Eikö ihan oikeasti ole minkäänlaista testiä jolla kartoitetaan näiden ministeriehdokkaiden mielenterveys ennen nimitystä?
        Tällaiset pakkomielteiset, oman pimeän päähänpinttymänsä sisällä elävät sairaat fasistit eivät kuulu tuollaiseen pestiin, eivätkä kyllä yhtään mihinkään muuhunkaan pestiin, jossa voivat tuhota yhteiskunnan varallisuutta holtittomasti, lisäten sen maksutaakkaa ilmaiseläteilllä ja aiheuttaen yhä liääntyvää uhkaa jokapäiväiseen elämään, puhumattakaan suhteellisuudentajusta, jota tälläkään ei tunnu olevan lainkaan.
        Kuinka näin pienellä väestöpohjalla elätetään kaikki halukkaat ilmaiseläjät, joista ei koskaan ole muuhun kuin äänestämään lisää näitä hutisaloja, tietysti oman kulttuurinsa noudattamisen lisäksi.
        Nämä tällaiset hutisalot ovat suoraan kuormasta syöjiä.


    • Anonyymi

      Suurin uhka...ministerimme ja vapaa liikkuvuus kuten yksi krp poliisi kommentoi vuosia sitten, nyt sama tilanne kuin ruotsissa ja pahenee koko ajan. Ministerimme ovat vellihousuja kaikki, kun vastuunkannon hetki koittaa kipitetään piiloon. Yksikään ministereistä ei tullut vastuunkantajaksi esim turun terrori-iskun jälkeen, ei ollut kai tarvetta vaikka suomessa viilettiin kurkkuja auki torilla rättipään toimesta.

    • Anonyymi

      "Sisäministeri Ohisalo: Turvapaikan hakeminen on perusoikeus, joka menee kaiken muun edelle"

      SIIS KAIKEN! Lasten, vanhusten, koululaisten, vammaisten. KAIKEN MUUN EDELLE!

      sika

      • Anonyymi

        Ei se kaiken edelle mene, vaan on yksi perusoikeuksista.

        Älä liioittele.


      • Anonyymi

        Hölmölässä on äänestetty tuo pissaliisa päättämään turvallisuudestamme niin ei pitäisi enää purnata, kun paska on jo housuissa. Nämä perusoikeudelliset terroristit heitä me elätämme täällä, mutta miksi elätämme meillä on valta pistää koneet seis ja hanskat naulaan se on yleislakko silloin. Pissaliisoille tulee silloin pimpin raapimista ja kutinaa elimiin, kun satiainenkin siellä haaroissa elättää itseään.


    • Anonyymi

      Törkeyden huippua ensin on syyllistytty terroristien haalimiseen maahamme ja sitten kehuu terroristien etuoikeuksista on huippua tämä kuraperseinen sontakasa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      336
      7412
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      77
      4769
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3225
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3117
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      76
      2016
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      153
      1896
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      220
      1841
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      166
      1597
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1558
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1478
    Aihe