Ja erota. ”Natsit” eivät ampuneet poliiseja.
Ohisalon pitää ottaa vastuu poliisiampumisista
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä tämä nyt varmasti saadaan jotenkin perussuomalaisten syyksi ja syyte päälle.
Tuo on jo hyvin tehokasta että tuntomerkkejä ei anneta, vaikka halutaan ottaa ampujat kiinni. Sama kuin menisi rallikisaan ajamaan käsijarru päällä ja valittaa että haluaisin todella voittaa, mutta ei nyt auto oikein kulje. - Anonyymi
Ohisalon olisi syytä keskittyä kärkihankkeeseensa, turvapaikkaturistien hyvinvointiin, eikä kajota asiaan mistä ei mitään ymmärrä.
- Anonyymi
Kyllä näin on, turvapaikkaturisteiden patjaksi kelpaavat nämä vihreät akat, siinä heidän elämäntehtävänsä.mihinkään muuh
- Anonyymi
..un ei heistä ole.
- Anonyymi
Onneksi nämä oli sellaisia"ohitse ampujia"
- Anonyymi
syynä selvästi vihapuhe shia-militantteja kohtaan ja paskaa puuroakin kuulemma tarjottu vokissa.
- Anonyymi
Ehkäpä Ohisalo on poliisin pyynnöstä käsketty olla hiljaa ja pysyä poissa julkisuudesta , ettei vain vahingossa vihapuhu ja kiihota kansaa? :DDD
- Anonyymi
Paras tapa Ohisalolle kantaa vastuunsa on ampua luoti omaan päähänsä. Ja kehottaa kavereitaankin niin tekemään.
- Anonyymi
HutiKorpi on elementissänn, kun saa selittää, että edelliset hallitukset tämän haittaohjelman tekivät, eikä suinkaan nykyään vallassaoleva vihervassarit.
- Anonyymi
Hän on aivan oikeassa.
- Anonyymi
Joten päätti panna paremmaksi, eihän nuo haitat vielä riitä joten hankitaan lisää.
- Anonyymi
Ohisalo perustaa valvontakomission jonka tehtäväksi tulee vangita kaikki muslimirikollisa kritisoivat.
Valtiosihteerien ja ministerien avustajiksi palkatut lisäresurssit eivät milläänilveellä kykene jäljittämään kaikkia väärinajattelijoita. - Anonyymi
Ampujien pukeutumisesta päätellen he ovat PVL:n jäseniä.
Asia varmistuu varmaan lähipäivinä. - Anonyymi
Ohisalo haluaa lisää potentiaalisia rikollisia ja raiskaajia suomeen, koska tp-hakijoiden oikeudet menevät kaikkien oikeuksien, jopa lasten oikeuksien edelle. hänen ratkaisunsa ongelmiin on palkata lisää terapeutteja auttamaan raiskattuja.ja tämä ei ole vitsi vaan iltalehden haastattelusta poimittu. psykopatia?
Eikö ihan oikeasti ole minkäänlaista testiä jolla kartoitetaan näiden ministeriehdokkaiden mielenterveys ennen nimitystä?
Tällaiset pakkomielteiset, oman pimeän päähänpinttymänsä sisällä elävät sairaat fasistit eivät kuulu tuollaiseen pestiin, eivätkä kyllä yhtään mihinkään muuhunkaan pestiin, jossa voivat tuhota yhteiskunnan varallisuutta holtittomasti, lisäten sen maksutaakkaa ilmaiseläteilllä ja aiheuttaen yhä liääntyvää uhkaa jokapäiväiseen elämään, puhumattakaan suhteellisuudentajusta, jota tälläkään ei tunnu olevan lainkaan.
Kuinka näin pienellä väestöpohjalla elätetään kaikki halukkaat ilmaiseläjät, joista ei koskaan ole muuhun kuin äänestämään lisää näitä hutisaloja, tietysti oman kulttuurinsa noudattamisen lisäksi.
Nämä tällaiset hutisalot ovat suoraan kuormasta syöjiä.
- Anonyymi
Suurin uhka...ministerimme ja vapaa liikkuvuus kuten yksi krp poliisi kommentoi vuosia sitten, nyt sama tilanne kuin ruotsissa ja pahenee koko ajan. Ministerimme ovat vellihousuja kaikki, kun vastuunkannon hetki koittaa kipitetään piiloon. Yksikään ministereistä ei tullut vastuunkantajaksi esim turun terrori-iskun jälkeen, ei ollut kai tarvetta vaikka suomessa viilettiin kurkkuja auki torilla rättipään toimesta.
- Anonyymi
"Sisäministeri Ohisalo: Turvapaikan hakeminen on perusoikeus, joka menee kaiken muun edelle"
SIIS KAIKEN! Lasten, vanhusten, koululaisten, vammaisten. KAIKEN MUUN EDELLE!
sika- Anonyymi
Ei se kaiken edelle mene, vaan on yksi perusoikeuksista.
Älä liioittele. - Anonyymi
Hölmölässä on äänestetty tuo pissaliisa päättämään turvallisuudestamme niin ei pitäisi enää purnata, kun paska on jo housuissa. Nämä perusoikeudelliset terroristit heitä me elätämme täällä, mutta miksi elätämme meillä on valta pistää koneet seis ja hanskat naulaan se on yleislakko silloin. Pissaliisoille tulee silloin pimpin raapimista ja kutinaa elimiin, kun satiainenkin siellä haaroissa elättää itseään.
- Anonyymi
Törkeyden huippua ensin on syyllistytty terroristien haalimiseen maahamme ja sitten kehuu terroristien etuoikeuksista on huippua tämä kuraperseinen sontakasa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836490Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto935392Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143745Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1233387Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2003118Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat752355Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12098Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val451684Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191666- 981356