Missä Lipposen elintarvikevirasto?

Lipponen petkutti suomalaisia äänestämään itseään.
4190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä pitää olla ajattelun aiheet vähissä, kun jaksetaan jauhaa paskaa niin mitättömistä asioista kuin nuo EU:n virastot - olkoot ne sitten elintarvike- tai kemikaalivirastot - ovat oikeasti maamme ja todellisen etumme kannalta.

Mitä hemmetin menetystä siinä on, jos "menetimme" parisataa ihmistä työllistävän elintarvikeviraston, tai jos emme saa ehkä tuplaten saman verran työllistävää kemikalivirastoa, kun satojen tuhansien työttömyys ei ota pienentyäkseen. Tämä hallitushan antoi siitä suuret lupaukset. Se jos mikä oli todella äänestäjien pettämistä.

Paskaahan täällä enimmäkseen puhutaan, mutta voisihan paskankin puhumisessa jokin suhteellisuudentaju olla mukana. Noin älytön paskanjauhanta tökkii liian pahasti vähänkin asioita ymmärtävän ja niitä oikeisiin miittasuhteisiinsa asettavan ajatusmaailmaa vastaan. Ja mikä pahinta - luulen, että nuo paskanjauhajat ovat ihan tosissaan sitä mieltä mitä ovat. Onko tälle saitille tiivistynyt koko suomen kansan tyhmyys?

Äänestä
  • Tyhmyys tulee tänne aina Tapio Talven mukana. Kun hän suuressa tyhmyydessään saapuu, kaikki järki sumenee.

    Äänestä

  • timo ja taina kirjoitti:

    Tyhmyys tulee tänne aina Tapio Talven mukana. Kun hän suuressa tyhmyydessään saapuu, kaikki järki sumenee.

    virastoja on tänne ollut vaatimassa?
    Se on aina parempi kun saisi estettyä semmoisten tulemisen!

    Äänestä

  • niitä .. kirjoitti:

    virastoja on tänne ollut vaatimassa?
    Se on aina parempi kun saisi estettyä semmoisten tulemisen!

    .........

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei missään kirjoitti:

Lipponen petkutti suomalaisia äänestämään itseään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu