piti tuhota Yhdysvaltain Obamankin mielestä, jossa taas tyhmä Ranska oli näkevinään uhan !? Oliko Dollari jo uhattuna Libyankin valuutalla, jota oli sioitettuna päävaaluutta maissa valtion nimiin,sillä Gadaffilla ei ollut ainoatakaan tiliä lännen propakandan vastaisesti !?
Gadaffi halusi pohjois Afrikan rahaliittoon, dollarinkin kilpailiaksi ja siksi Libya
Anonyymi
2
132
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi päävaluuttaetu Yhdysvalloilla ja vielä jättivelkaisena, eikö muuten pärjää kuin sotilaallisestikin alistamalla !?
- Anonyymi
Gadaffilla ei ollut yhtään ulkomaista pankkitiliä, jota Yhdysvallat piti takavarikoinnin peitesyynä medioiden tukemana !? Kristitytkö suurimpia roistoja lännessä !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301916
- 1211375
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401160Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni601073- 491059
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2831053- 1371041
Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet90882Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58829Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77826