Yritin mennä sivulle https://www.sininentulevaisuus.fi/
Tulee virheilmoitusta, vaikka mielestäni juuri sama sivu toimi vielä mätäkuun puolella.
Onkohan ketään sinistä enää kertomassa, että onko Sininen tulevaisuus nyt lopullisesti nurin?
Ihan näin perussuomalaisena kyselen, kun on ollut hauska seurata Sinistä puoluetta, vaikken samaan tulevaisuuteen tokikaan.
Sininen tulevaisuus nurin?
12
101
Vastaukset
- Anonyymi
No, se on sitten kaput, kuten sanonta kuuluu, vai?
- Anonyymi
Olisikohan mahdollista, että sivua ollaan uudistamassa?
- Anonyymi
Ei oo rahhoooo
Paljon kannatti olla EK:n juoksupoikina - Anonyymi
Tosiaan sivu on error. Vanhoja juttuja siellä olikin. Uudistavatko sivua vai lopetetaanko kokonaan?
- Anonyymi
Olemassa on siniset ja laajenee, tulevina vuosina kun äänestetään heidän ehdokkaitaan.
Asioilla on aina taustansa. Pitäähän puolueen sivuja uudistaakkin kun politiikan syksy starttaa.
Oiskohan tässä syy ettet pääse sinisten sivuille just nyt. Muistakaa jatkossa että vaikka ette pääsis sinisten sivulle ei sinisiä olla lakkauttamassa.
Ei kannata tuijottaa pelkästään yksisilmäisesti asioista.
Siniset on ollut puheenjohtajansa keralla toreilla ja ovat jatkossakin.
Kiva kun seuraat sinisten sivuja.- Anonyymi
Nyt näkyy sivut olevan pystyssä, ilman mitään selitystä miksi kaatuivat. Eikä ollut etukäteisilmoitustakaan mistään tyyliin: Siniset on remontissa, palaa asiaan joulun jälkeen.
Äänestäjien siis tulisi uskoa, kun siniset kertovat: "Emme saa omia toimintojamme rullaamaan, mutta ääneästä meitä, niin ohjaamme yhteiskunnan toimintoja samalla tavalla." Miksei uskoisikin, mutta miksi äänestäisi?
- Anonyymi
Pahoin pelkään, että sinisten nettisivuvastaava on lähtenyt lätkimään, sillä etusivulla komeilee edelleen vaalikampanjan aikainen materiaali ja tulevat tapahtumat kumisevat tyhjyyttään.
Sinisillä on seuraaviin kunnallisvaaleihin aikaa keksiä oma kohdeyleisö ja heille jotain tarjottavaa, sillä jos valtuutettujen määrä ei nouse, tai pahimmassa tapauksessa romahtaa, niin puolue on lopullisesti historiaa. Jos ihmiset ehtivät unohtamaan koko puolueen, niin kaikki on menetetty eivätkä mitkään suunnan muutokset enää auta. - Anonyymi
Mitä mieltä tästä pitäisi olla? Tulevaisuusko?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15535251/paholaisen-tekniikoista#comment-96615769 - Anonyymi
ILtalehdessä taitaa muuallkain sinisten pj parkua kohtaloaan eli ei taida kovin yvin mennä? Uskallan väittää, jos ei olisi lähtenyt loikkimaan Soinin perässä olisi nyt eduskunnassa jatkokaudella.
- Anonyymi
Hihihihihi nehän saivat ihan vaan sen minkä ansaitsivat kevään vaaleissa. Hijihihihihihihihi. Kyllä kansa tietää.
- Anonyymi
Siniset vetivät itsensä vessanpytystä alas noin kuvaannollisesti. Toimintaa sinisissä tuskin luetaan eduksi minkään viran toi tehtävän haussa.
Sinisille kyllä kerrottiin heti loikkauksen yhteydessä, että poliittinen ura päättyy sitten siinä, kun Sipilän hallitus kaatuu. Syyttäköön vaan tollot ihan itseään hölmöilyistään. - Anonyymi
Social Erroria pukkaa. No pitihän se arvata!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1724990- 151600
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621585Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211441Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91253Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit481026Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 178889
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757