Kreationismille vähän siimaa

Kuten videosta näkyy ei hiiri, eli ROT:n mukaan esi-isämme, pärjää eliölle, joita vakavan tositieteen mukaan on ollut jo hyvin hyvin kauan, eli juoksujalkaiselle.

https://www.youtube.com/watch?v=_vup4UzBSXU

Näin ollen emme voi olla olemassa.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vai on hiiri ihmisen esi-isä? Kaikkiin hullutuksiin evoluutiouskovaiset uskookin. Evoluutiosatu on tullut tiensä päähän. Pohjat!

      • Kuka sellaista on väittänyt? Ei kai nisäkkäiden esi-isää ole hiireksi väitetty?
        Sinulla taitaa olla melko paljon oppimista.


      • agnoskepo kirjoitti:

        Kuka sellaista on väittänyt? Ei kai nisäkkäiden esi-isää ole hiireksi väitetty?
        Sinulla taitaa olla melko paljon oppimista.

        Ainakin ROT asian näin esitti, että se vanhimpana muinaisnisäkkäänä pidetty olisi ollut hiiri. Taikka päästäinen. Ei osannut päättää.


      • kekek-kekek kirjoitti:

        Ainakin ROT asian näin esitti, että se vanhimpana muinaisnisäkkäänä pidetty olisi ollut hiiri. Taikka päästäinen. Ei osannut päättää.

        Vaikka se olisi ollut hiiren tai päästäisen kokoinen, sitä tuskin on kutsuttu hiireksi tai päästäiseksi.
        Voin tietenkin olla vääräsää. Ei olisi ensimmäinen kerta.


      • Anonyymi

        Ei tietenkään silloin kutsuttu miksikään millään ihmiskielellä.


      • marsunkiillottaja

      • Anonyymi

        Niinhän tuossa aloituksessa joku evoluutiouskovainen väitti. Evoluutio menetti kyllä täysin viimeisemmänkin uskottavuutensa, jos sellaista nyt on koskaan evoluutiosadulla edes ollut.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Niinhän tuossa aloituksessa joku evoluutiouskovainen väitti. Evoluutio menetti kyllä täysin viimeisemmänkin uskottavuutensa, jos sellaista nyt on koskaan evoluutiosadulla edes ollut.

        Niin, onhan se vaikea uskoa että pienestä nisäkkäästä voi satojen miljoonien vuosien aikana kehittyä suuri määrä erilaisia ja erikokoisia nisäkkäitä. Siis uskoa siihen kehitykseen ja muutokseen, joka jatkuu kaikkialla elollisessa maailmassa tänäkin päivänä.

        On parempi uskoa että meidät taikoi maan tomusta heti valmiksi (ja muuttumattomaksi) koskaan ja missään havaitsematon narsistinen sadisti,
        Taivaan isä, joka jollain kummallisella logiikalla onnistuu samaan aikaan olemaan myös on poikansa, juutalainen zombi, koska kristinuskon älyvapaat, hankalasti muutettavat dogmit kieltävät useiden jumalien palvomisen.

        Naisen tuo ällistyttävän taitava taikuri leipoi mieheltä varastetusta kylkiluusta. No tottakai!

        Todella uskottavaa. Liitynkin tästä hetimiten lähimpään kaatumaseuraan jotta pääsen ulisemaan kielillä heti tulevana viikonloppuna.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      90
      4009
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      26
      2218
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2100
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      98
      1820
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      379
      1648
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      137
      1263
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      96
      1220
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      32
      1025
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      956
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      78
      805
    Aihe