Koira syönyt eilen kärpäsen toukkia

Koira oli päässyt syömään ilmeisesti muutaman kärpäsentoukan kun eilen pestiin ulkoroskista jossa niitä oli. Nyt ulosteessa näkyi kaksi kuollutta kärpäsen toukkaa. Vaatiiko jotain matokuurin antoa nyt? Sai 12.8. viimeksi matokuurin rokotukseen menoa varten.
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Heh heh, taitaa olla eri madoille kuurit

Äänestä

En usko, mutta en tiedä, että koiralle tarvitsee anta matokuuria. KYSY ELÄINLÄÄKÄRILTÄ..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koira oli päässyt syömään ilmeisesti muutaman kärpäsentoukan kun eilen pestiin ulkoroskista jossa niitä oli. Nyt ulosteessa näkyi kaksi kuollutta kärpäsen toukkaa. Vaatiiko jotain matokuurin antoa nyt? Sai 12.8. viimeksi matokuurin rokotukseen menoa varten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu