Vanhat somejätit vaviskaa. Valtamediakin vapisee, sillä Norminet tulee mullistamaan tiedonkulun täydellisesti. Silloin valta-asetelmat menevät aivan uusiksi ja voittajina uudessa järjestelmässä ovat käyttäjät itse! Norminetin hyviä puolia on se, että kaikki voivat tuottaa uutissisältöä kenenkään sitä sensuroimasta tai estämästä. Norminet tuo vaiennettujenkin äänen kuuluviin. Norminet ajaa suorademokratiaa nykyisen edustuksellisen demokratian sijasta. Suorademokratia on ainut, joka toimii. Jos se toimii Sveitsissä, sen on toimittava täällä ja kaikkialla!
Norminet tulee mullistamaan maailman totaalisesti!
Norminet tulee mullistamaan maailman totaalisesti!
Vastaukset 10
Vanhimmat
"Norminetin supertsätti toimii silleen että rahaa vaan siirretään suoraan Geurtin tilille ilman mitään (((välikäsiä)))"
Tämänkö haluavat käyttäjät maksaa???
Norminet on kuolleena syntynyt idea!
Anonyymi
25.8.2019 8:38
Norminet, jonka pitäisi olla mukamas sensuroimaton alusta, jossa kaikki saa ilmaista mielipiteensä sellaisena, eikä sitä mikään taho valvo. Jos tämä olisi jotakuinkin mahdollista, niin SKE:n vastavoimathan vallottaisi koko alustan ja tuhoaisi koko SKE:n siihen pisteeseen. Jos taas Mano saa homman pyörii niin, että SKE nouseekin valloille Norminetissä, niin sitten aletaankin sensuroimaan omasta mielestä ”typeriä” kommentteja ja se sitten siitä sananvapaudesta, jonka puolesta Manokin niin kovasti vaahtoaa.
Toinen on se, kuinka ihmiset saadaan ylipäänsä kiinnostumaan lahjoittamaan omia tietojaan näin epämääräiselle alustalle ja kolmantena on se, kuinka Norminet onnistuu markkinoinnissa niin, että se saisi valtakunnallista näkyvyyyttä ja erityisesti puoleensa vetävää sellaista. Eijei, Norminet on kuolleena syntynyt hömpötys. Ei kukaan siitä jaksa innostua!
Norminetin taustalla on kylläkin konkarivaikuttaja Tuukka Pensala. Hän on yrityksen perustanut ja hänestä tulee vielä miljonääri, mutta se ei haittaa. Hienon idean mies on keksinyt, joten suotakoon rahallinen menestys hänelle. Uskon, että Pensala isänmaallisena miehenä käyttää tienesteistään osan SKE:n tekemän ansiokkaan työn edistämiseen. SKE:hän tarvitsee rahoitusta ja on ihan oikein, että jostain niitä tulojakin tulisi!
"konkarivaikuttaja Tuukka Pensala" ehe ehe. Heikkotasoiseksi harrastelijaksi häntä sanoisin. Hän ei yksinkertaisesti osaa mitään.
Mikä vaikutus on persaukisella, rikostaustaisella yli 50-vuotiaalla taustalla hääräävällä Manolla? Törkeästä kirjanpitorikoksesta saatu vankeusrangaistus kertoo jo näiden veijareiden bisneksestä. Onko Manon liiketoimintakielto vielä voimassa? Rikosilmoituksia tuokin bisnes tulee poikimaan.
Norminet tulee mullistamaan asiakkaiden vakoilemisen ja tietojen keräämisen.
Norminet laittaa kyykkyyn Amazonin, Googlen, Youtuben, Facebookin puhumattakaan pienemmistä toimijoista. Nämä kaikki käyvät kohta tarpeettomiksi. VAVISKAA! Kaikkeen tämän takana on harrastelijakoodaaja.
Niin Amazonin, Googlen, YouTuben, Facebookin kuin monet muutkin ovat saaneet alkunsa harrastekoodaajan aloitteesta. Siinä vaiheessa meininki on vasta ammattimaistunut, kun idea on lähtenyt kunnolla nousukiitoon.
Uskon, että lähiaikoina Norminet on yksi tällaisista yllättäjistä. Kohta kaikki tietää kaikkialla Norminetistä ja moni nykyinen somejätti voi sen jälkeen jäädä historian hämäriin Ihmemaiden, Altavistojen, Soneraplazojen, Irc-gallerioiden, Habbohotelien ynnä muiden mukana. Norminetillä on täydet tsäänssit räjäyttää potti ja nousta vielä ylivoimaiseen kärkeen!!!!
Vau!!!
Mihin saa lähettää rahaa ja pajonko?
Paras tapa ruskeassa kirjekuoressa antaa suoraan Marcolle. Pienetkin suat kelpaavat.
Mita nopeammin ja mitä enemmän rahaa Manolle, sitä parempi.