Netdriving

Anonyymi

Älkää menkö! Ihan perseestä. Siellä porukka valittaa ettei saa todistuksia vaikka ovat suorittaneet pakolliset teoriat. Kuuntelin valitusta ja ajattelin että turhaanpa nuo huutelevat. Väärässä olin enkä itsekkään saanut todistusta vaikka nuo pakolliset tunnit jo kertaileen luovin läpi. Vituttaa kun ei osata perus tietotekniikkaa eikä kirjata tarkasti osallistujia ihan paska koko systeemi

22

12573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meen likka ainakin sai eas todistuksen.

    • Anonyymi

      Meidän likalla toimi hyvin! Hyvät opettajat ja todistus tuli heti seuraavana päivänä.

    • Anonyymi

      Hyi helvetti mikä kusetus autokoulu. Ihan vitun paska. Mikään homma ei toimi niinkuin pitäisi. Mainostaa, että koulussa Suomen parhaat opettajat. Oulun alueella ainakin opettaja on joka ikinen kerta vähintään 30min myöhässä, jos oppilas tekee virheen ratissa alkaa opettaja heti kiljumaan ja panikoimaan. Opettaja saattaa yhtäkkiä vetää avaimen ratista tai painaa jarrua. Harjoiteltiin tasa-arvoisia risteyksiä ja opettajalla kokoajan jalka painamassa jarrua vaikka ryömittämällä risteystä lähestyn :D Kun kysyy opettajalta mitä tein väärin, hän vain sanoo : et mitään, mua vaan jännittää tämä risteys. Ihan helvetin väärin :D. Repii myös rahaa ihan kaikesta, netti sivuilla ei lue esimerkiksi että uusinta inssistä pitäisi maksaa jotain auton käyttö maksua. En suosittele kyseistä autokoulua kellekkään, hyi helvetti!! En todellakaan saanut sieltä ajallaan mitään todistuksia, ja lupasivat että saan ajaa inssin synttäri päivänäni, mutta kappas, he ovat siirtäneet inssiäni jo kolme kertaa, koska heillä on ongelmia aikataulujen kanssa :D Kuukausi sitten täyttänyt 18 eikä vieläkään korttia ole. Kaikki mitä ollaan yritetty siellä hoitaa on mennyt päin persettä. 0/5.

      • Anonyymi

        Ei kuulosta järkevälle tavalle opettaa nuorisoa.

        Tuollainen huutaja ja hätähousu joutaa pois


    • Anonyymi

      jep, laskut kyllä tulee perille mutta todistukset ei.

      • Anonyymi

        tarkista emailin roskaposti, jos et jo tehnyt sitä :)


    • Anonyymi

      Älkää edes harkitko tätä autokoulua... Kokemusta kyllä on mutta ei ainuttakaan hyvää.

      • Anonyymi

        Onko tää joku kirjekurssi autokoulu?


      • Anonyymi

        Onko tää joku kirjekurssi autokoulu?


    • Anonyymi

      Ihan vitun paska, suoritin kaikki ja ei todistusta näy...

      • Anonyymi

        Mulle tuli kyllä heti seuraavana päivänä ja muutenki oli hyvä palvelu ja mukavat tunnit


    • Anonyymi

      Täyttä huijausta koko koulutus. Kotisivuja selailessa kiinnitin huomion, että samat opettajan (kahden naisen) kuvat kaikkien eripuolella Suomea olevien toimipisteissä. Ja ajokieltokoulutus täyttä kusestusta! En missään nimessä suosittele kyseistä autokoulua.

      • Anonyymi

        Olen edelleen odottamassa ajokiellon todistusta, jota ei näy eikä kuulu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen edelleen odottamassa ajokiellon todistusta, jota ei näy eikä kuulu.

        Selvästi et oo käyny kyllä täällä nimittäin todistus tulee automaattisesti sähköpostiin heti kurssin jälkeen.


    • Anonyymi

      Poika kävi netdriving ajokieltokoulutuksen ja oli todella pettynyt. Eipä ole kyllä muuta hyvää kuin, että sai vihdoin ja viimein todistuksen. Pääsee nyt itse autolla liikkumaan, eikä iskän tarvitse olla aina kuskailemassa.

      • Anonyymi

        Ihmettelen näitä kommenteja itse suoritin rtk siellä kun olin saanut tehtyä minuutissa tuli todistus suoritetusta teoriasta🤔


    • Anonyymi

      Ajokieltokurssin osallistujamäärä rajoitettu viranomaisten toimesta 10 kurssilaiseen. Ei ennakkoilmoittautumista vaan kurssilainen voi vapaasti valita kurssin mille osallistuu. Näinkö toimii tämän kouluttajan kurssit, että kurssilaisia otetaan vaikka 20???? Viranomaiset voisivat tutkia tätä hieman tarkemmin?

      • Anonyymi

        Tunneilla kaksi opettajaa jakavat oppilaat kahteen luokkaan jos on yli 10. Hyvin toimi ja mukavat opet!


    • Anonyymi

      Täysin samaa mieltä. Ihan perseestä. Tunnareita ei ikinä lähetetty teoriakoeharjoitteluun ja kun pyysi jatkamaan tunnarien voimassaoloa, olisi pitänyt ostaa ohjelma uudelleen. SAMAT naamat on, kun katsoo minkä tahansa kaupungin opettajia.

    • Anonyymi

      Oli mukava ja helppo olla mukana ajokieltokoulutuksessa, herätti ajatuksia ja ymmärrystä oikeista asioista ja oli mukavasti huumoria myös koulutuksen yhteydessä. Vaikka oli vähän yhteys ongelmia niin saatiin koulutus silti päätökseen . Todistus tuli heti sähköpostiin niin kun luvattiin. Isot kiitokset Ripelle hyvin vedetystä koulutuksesta!

    • Anonyymi

      Olihan kokemus tuo ajokieltokoulutus. Taukoja koko ajan ja yhteys pätki. En suosittele missään nimessä kyseistä koulua! Ja itse olen jo viisikymppinen isä ja poika suoritti ajokieltokurssin. Vierestä seurasin. Annoin palautteen kurssin vetäjälle.

    • Anonyymi

      Aivan karmea!!! Älkää missään nimessä hommatko Netdrivingin kautta. Surkea!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      243
      6082
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      127
      5891
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      238
      4974
    4. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      31
      4468
    5. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      21
      4319
    6. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      63
      4202
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4117
    8. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3668
    9. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      58
      2569
    10. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      52
      1918
    Aihe