Turkulainen nyrkkeilyseura

Vieläkö Turussa on toiminnassa urheiluseura Turun Seudun Nyrkkeilijät. Seuran nokkamiehenä taisi olla politiikko Olavi Mäenpää
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taitaa olla samassa haudassa tämän Mäenpään kanssa.

Äänestä

Kassa tyhjeni.
Mäenpään kakkosmies tekee nykyään muita hommia.
Myy evankelista Pihon kristillisiä kirjoja ja toimii strippari Tuksu Tukiaisen kuski/managerina.

Äänestä

Waltteri on tainnut jättää politiikan, Paavo Väyrynenkin on jo sammunut tähti

Äänestä

Waltsu roudasi Tuksun pari kertaa meille Pansion baareihin.
Viimeisellä kerralla Tuksu oli pahalla tuulella ja haukkui Pansion naiset pienitissisiksi.

Äänestä

Olavi Mäenpää oli monipuolinen urheilumies, hän otti Turun Seudun Nyrkkelijöitten lajivalikoimaan sumopainin

Äänestä

Ei tainnut sumojaostossa muita ollut kuin Waltsu Pansion Tähdestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vieläkö Turussa on toiminnassa urheiluseura Turun Seudun Nyrkkeilijät. Seuran nokkamiehenä taisi olla politiikko Olavi Mäenpää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu